تبریز فایننس

فدرال رزرو و بحران بدهی در چین ، کدامیک اهمیت بیشتری در بازار فارکس خواهد گذاشت؟

فدرال رزرو و بحران بدهی در چین
 •  

  فدرال رزرو و بحران بدهی در چین : این هفته که داشتیم میتوان گفت یکی از شلوغ ترین و پر کار ترین هفته های  بازار جهانی فارکس بود.

  به همین دلیل نوسانات بازار سهام آمریکا که طبق شاخص VIX  ارزیابی می‌شود، که بالاترین سطح ممکن  خود در چهار ماه گذشته تجربه کرده است .

  روز دوشنبه که شاخص سهام داوجونز آمریکا بیش از ۹۰۰ واحد سقوط کرده بود و در پایان روز نیز ،۶۰۰ واحد افت داشت. شاخص سهام S&P 500هم ۱٫۷ درصد سقوط کرده بود که بدترین روز خود را در ماه مه را تجربه کرد.

  هم چنان می توان گفت نشست فدرال رزرو آمریکا جهت تعیین نرخ بهره مهم‌ترین اتفاق بازارهای مالی بود که رخ داد . ولی نمی توان گفت که نشست تعیین نرخ بهره اولین و آخرین عامل سقوط بازارهای سهام برشمرد.

  بعد از رشد ضعیف تورم و داده‌های اشتغال آمریکا، اقتصاددانان منتظر اقدامات سفت‌ و سخت فدرال رزرو نیستند.

  ولی برخلاف این موضوع ، سرمایه‌گذاران در خصوص، وضعیت اقتصادی چین و سقف بدهی دولت آمریکا نگرانند.

  شرکت بزرگ EVERGRAND که با ریسک بدهی ۳۰۰ میلیارد دلاری مواجه شده است و سرمایه‌گذاران در این موضوع نگرانند که این بحران بدهی به اقتصادهای غربی هم سرایت کند.

  معمولاً ماه سپتامبر، ماه بدی برای بازارهای سهام است. اما بعد از یک سال تمرکز بازار به بحران کرونا، حال بحران بدهی در چین بازار را شوکه کرده است. سقوط بازارهای سهام، بر سایر بازارهای مالی هم آسیب وارد کرده است. قیمت رمزارز ها سقوط کرده‌اند، قیمت نفت خام پایین آمده و نرخ بازدهی اوراق قرضه افزایش یافته است. کاملاً مشخص است که جریانات ریسک گریزی قوی در بازار شروع شده است.

  در بازار فارکس، ین ژاپن و فرانک سوئیس به عنوان ارزهای امن بازار رشد خوبی را تجربه کردند. سقوط بازار سهام هم از دارایی‌های امن حمایت کرده است. بعد از ین و فرانک، دلار آمریکا هم در برابر رقبا تقویت شده است. دلار تنها در برابر یورو، ین و فرانک عملکرد ضعیفی داشته است. اگر سقوط بازارهای سهام ادامه یابد، دیگر نشست فدرال رزرو آمریکا برای بازار اهمیتی نخواهد داشت.

  در حال حاضر ریسک بدهی EVERGRAND تأثیر بیشتری بر بازار دارد. به خصوص که دولت چین نمی‌خواهد از این شرکت بزرگ حمایت کند. به همین دلیل شاید جریانات ریسک گریزی دوباره تشدید شوند .

  این خبر که خواندید مربوط به خبر تاثیر فدرال رزرو و بحران بدهی در چین ، بر روی بازار فارکس بود . شما به سادگی می توانید با ورود به بخش اخبار وبسایت آکادمی تبریز فایننس ، از مهمترین اخبار و رویدادهای دیگر انواع بازار های مالی نظیر : بازار فارکس ، بازار بورس و بازار جهانی ارز دیجیتال مطلع شوید.

  همچنین این مجموعه بوسیله تیم و اساتید حرفه ای خود اقدام به برگزاری دوره های مختلف مثل : دوره فارکس ، دوره پرایس اکشن نوین  و دیگر دوره ها کرده است. که پس از اتمام دوره ها فرد به راحتی میتواند در این بازار ها ترید کرده و سرمایه گذاری بهینه ای داشته باشد.

  لازم به ذکر است که وبسایت تبریز فایننس ، آموزشهای رایگان را در اختیار شما عزیزان قرار داده است و می توان گفت این آموزشها مکمل دوره ها هستند و میتوان تضمین کرد که شما با این مطالب(دوره ها و آموزش های رایگان) به یک تریدر حرفه ای تبدیل خواهید شد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.