تبریز فایننس

ریزش مجدد دلار

 • ریزش مجدد دلار : با بهبود تدریجی تقاضا و بازگشایی مشاغل، که منجر به افزایش درآمد آنها شده است، درآمدهای مالیاتی دولت ایالات متحده نیز افزایش یافته است که برای کاهش سرعت شیب کسری بودجه مفید است.


  براساس وب سایت بدهی ایالات متحده، میزان درآمد مالیات دولت تا پایان ماه ژوئن به 3 تریلیون 505 میلیارد و 694 میلیون دلار رسیده و میزان مالیات بر درآمد دولت آمریکا تا پایان ماه جاری به یک تریلیون 821 میلیارد و 633 میلیون دلار رسیده است.

  در 12 ماه منتهی به ماه مه، پس از کاهش غیرمنتظره رشد تولید کارخانه های ایالات متحده در آوریل، این بخش 1.7 درصد رشد کرد که 0.1 درصد بالاتر از ماه قبل و 1.8 درصد بالاتر از رشد ثبت شده است.

  دلایل ریزش مجدد دلار پس از رشد قیمت جهانی دلار


  مشابه ماه گذشته اگرچه بخش تولید ایالات متحده به طور کلی سهم زیادی از کل رشد اقتصادی کشور را به خود اختصاص نمی دهد، اما رشد تولید می تواند انگیزه جدیدی برای بخش صنایع باشد و به رشد کلی در سه ماهه دوم سال جاری کمک کند. این افزایش تقاضا همچنین باعث افزایش اشتغال خواهد شد.

  کسری بودجه همچنان در آمریکا روند افزایشی خود را طی می کند و فشار ها روی دلار اعمال می شود. در ماه مه، واردات آمریكا بالغ بر 277.3 میلیارد دلار بود كه 71.2 میلیارد دلار بیشتر از صادرات آمریكا بود.


  صادرات ایالات متحده در مقایسه با ماه قبل 0.6 درصد و واردات 1.3 درصد افزایش داشته است. چین همچنان بیشترین کسری تجاری (27.2 میلیارد دلار) و پس از آن کانادا با 1.8 میلیارد دلار بیشتر از واردات خود از ایالات متحده را ثبت کرده است.

  بانک های مرکزی در سراتاسر جهان به سمت دلار هجوم می آورند و بورس جانشین ارزهای امن تری مانند ین ژاپن و فرانک سوئیس می شوند.
   بر اساس داده های جدید صندوق بین المللی پول، سهم دلار از ذخایر ارزی جهان در پایان سه ماهه اول سال 2021 به 59.5 درصد رسیده است، بنابراین بیشترین افزایش سه ماهه سهم دلار در 9 ماه گذشته را ثبت کرده است.

  این رقم 0.7 درصد بیشتر از رقم ثبت شده مربوط به مدت مشابه قبل است. رقیب اصلی دلار یعنی یوان نیز به تازگی بسیار با ارزش شده است و 2.4 درصد از ذخایر آن را تشکیل می دهد.

  اظهارات یک مقام ارشد فدرال رزرو ایالات متحده باعث اطمینان بیشتر بازرگانان در مورد تغییر روند سیاست های فدرال رزرو شده است.
  کریستوفر واکر گفت: برنامه عظیم خرید اوراق قرضه باید متوقف شود، و زمان مناسب برای افزایش نرخ بهره را زمانی دید که بیکاری به شدت افت کرد یا تورم بالاتر از سطح فعلی قرار گرفت. همچنین ایشان افزودند که تا سال 2023 نرخ بهره با سطح حال حاضر کاملاً متفاوت خواهد بود.

  بازار مسکن آمریکا همچنان ثباتی از خود نشان نداده است و متوسط ​​رشد قیمت مسکن در این کشور از آوریل پس از افت شدید عرضه مسکن به بالاترین سطح 15 ساله خود رسیده است.

  با بهبود تقاضا و افزایش اشتغال شرکت ها، بیکاری در بیشتر کشورها از جمله ایالات متحده در حال کاهش است و این امر به ویژه برای اطمینان از ادامه رشد اقتصادی در میان مدت بسیار مهم است.


  تحلیلگران بانک ANG با اشاره به اینکه با چرخه فعلی، باید شاهد پس انداز محتاطانه در بازارهای مالی باشیم. به خصوص در بازار رمز ارزها شاهد نوسانات کوتاه مدت به سود ارزهای پر خطرتر خواهیم بود.

  در ماه مه، هزینه های شخصی ایالات متحده صفر درصد رشد کرد که 0.9 درصد نسبت به ماه قبل کاهش و 0.4 درصد کمتر از انتظار فعالان بازار بود.

  در میان بخش های مختلف، بخش خدمات پیشرو در رشد بوده است، اما از طرف دیگر بخش آب، برق و گاز بیشترین تأثیر کاهش را داشته است. همچنین، بخش حمل و نقل نسبت به ماه قبل با کاهش چشمگیری روبرو شده است.
  شاخص تورم نیز در این ماه 3.4 درصد بیان شده است.

   به گفته وزارت بازرگانی ایالات متحده، رشد سه ماهه اول این کشور 6.4 درصد ارزیابی شده است. در نتیجه تجدید تقاضای مصرف کننده، که بیشترین فشار اقتصادی در آمریکا را تحمل می کند، انتظار می رود اقتصاد آمریکا تا پایان سال جاری از رکود کرونا کاملاً بهبود یابد و انتظار می رود در ماه های اخیر نرخ بیکاری و تورم افزایش یابد؛ تا دوباره در مسیر نزولی قرار بگیرد. در نتیجه، اقتصاد ایالات متحده بدترین بحران خود را از زمان جنگ جهانی دوم باید تجربه کند.

  تاکنون بیش از 184 میلیون و 744 هزار و 513 مورد کرونا  گزارش شده است که در این میان 3 میلیون و 996 هزار و 38 نفر جان خود را از دست داده اند.
   در میان کشورهای مختلف، بیشترین تلفات در ایالات متحده با 621،295  برزیل با 524،475 ، هند با 403،085 ، مکزیک با 233،622 و پرو با 193،230 بوده است.

  جین فولی ، استراتژیست ارشد ارزی روبوبانک، بیان کرئ: «ما مدت طولانی است که شاهد تأثیر مثبت پیشرفت واکسیناسیون در بازار ارز هستیم» پس در نتیجه اگر این طور پیش رویم به نفع دلار خواهد شد.

  تبریز فایننس برگزار کننده بهترین دوره فارکس در تبریز به صورت حضوری می باشد علاقمندان جهت ثبت نام میتواند از طریق لینک زیر ثبت نام کنند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.