تبریز فایننس

چراغ سبز بورس ادامه دار است(بررسی روند افزایشی بورس)

 • بررسی روند افزایشی بورس : بورس سهام برای نهمین روز متوالی صعودی باقی ماند. تکلیف بورس تا حدودی مشخص شده و گردانندگان این بازار در حال مهره‌چینی برای یک فضای جدید در بازار سرمایه هستند،به همین دلیل برخی از کارگزاران، خبر از حرکت آرام ومستمر پول‌های پارک شده به خرید سهام می‌دهند.

  بورس این روزها طراوت تازه‌ای یافته است و شاخص ها اگرچه در برخی از روزها نسبت به رشد مقاومت می‌کند، اما روند کلی بازار به سمتی است که مرز یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد را که تا مدت ها بر روی آن ایستادگی وجود داشت، پشت سر گذاشته و به یک میلیون و ۲۴۳ هزار واحد در روز گذشته رسیده است.

  شاخص سهام در پایان معاملات امروز با رشد بیش از چهار هزار واحدی به محدوده یک میلیون و 248 هزار واحدی رسید.

  شاخص کل بورس اوراق بهادار در پایان معاملات امروز با رشد 4،727 واحد به یک میلیون و 248 هزار و 539 واحد رسید.

  از جمله تغییرات سایر شاخص های سهام می توان به رشد 277 واحدی شاخص کل هم وزن اشاره کرد.

  همچنین حجم معاملات امروز هفت میلیارد و 172 میلیون سهم بود که در یک میلیون و 40 هزار واحد مورد معامله قرار گرفت و ارزش کل این معاملات به 54 هزار و 357 میلیون ریال رسید.

  جدیدترین اخبار بورس را میتوانید در بخش اخبار بورس تبریز فایننس دنبال کنید

  دلایل افزایش و بررسی روند افزایشی بورس

  ارزش کل بورس اوراق بهادار بالغ بر 49 میلیون و 775 هزار و 916 میلیون ریال بوده است.

  همچنین نمادهای «وامید» ، «وامادن» و «کگل» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

  بسیاری از فعالان و سرمایه گذاران بازار سرمایه در این گزارش بازار پرمخاطره اما پردرآمد اقداماتی را انجام داده اند که در هفته های اخیر، به ویژه پس از اعلام نتایج انتخابات، سهامداران حقیقی و حقوقی را به سمت بازارگرایی بیشتر سهام تجارت نسبت به گذشته سوق داده است. همانطور که تحلیلگران بازار سرمایه
  می گویند، خوشبینی جدیدی به بازار القا شده است اما هنوز نتوانسته اعتماد سهامداران خصوصا تازه واردان سال 99 را جلب کند. اما این راه را برای بسیاری از سهامداران برای شکستن بازار هموار کرده است.

  مدت زیادی است که بورس منتظر تعیین مهمترین رویداد سیاسی در ایران و انتصاب رئیس جمهور است تا بتواند با چشم انداز روشن تری به جلو حرکت کند و به همین دلیل فعالان بازار سرمایه، تصمیمات سهام خود را به تعویق انداختند. مشخص شدن نتایج انتخابات این انتظار به پایان رسانده و بازار در حال برنامه ریزی برای ادامه است. در عین حال، بسیاری از سهامداران امیدوارند که بتوانند در دوره جدید در بازار سرمایه عملکرد بهتری داشته و به سمت سودآوری قابل قبول تر حرکت کنند.

  در این بین، همانطور که فعالان و دلالان بازار سرمایه می گویند، اعتماد به بازار سرمایه در حال بازگشت است و اگرچه تعداد زیادی از سهامداران کوچک در سال 1399 به دلیل آشفتگی بازار از فعالیت خارج شدند و سهام خود را فروختند؛ اما اکثر سهامدارانی که در بازار باقی مانده اند هنوز نسبت به شرایط فعلی بازار خوش بین هستند و سهام پرتفوی خود را می چرخانند و البته با احتیاط نقدینگی خود را برای خرید سهام در پرتفوی خودافزایش میدهند .

  یکی از کارگزاران سهام گفت: با یک روند ثابت که شاخص در جهت مثبت حرکت می کند، برخی از پول ها از کارگزاری ها و صندوق های سرمایه گذاری و صندوق های درآمد ثابت برای خرید سهام نقل مکان کرده اند و اکنون سهام داران واقعی باید با احتیاط سهام جدید را خریداری می کنند.
  برای افزودن به سبد خرید و نمونه کارها طبق آمار و اطلاعات ثبت شده، در هفتم تیرماه، حدود 8000 میلیارد تومان فروش در بازار انجام شده است که سهم معاملات کوچک نسبت به گذشته افزایش داشته است و پیش بینی می شود که این روند در روزهای آینده افزایشی باشد؛ البته برخی از سهامداران هنوز ابهاماتی در مورد ورود پول جدید دارند که به نظر می رسد با شناسایی تیم اقتصادی دولت و برنامه هایی که توسط تیم جدیدی که قرار است در زمینه اقتصادی کار کنند، به ریاست جمهوری تازه انتصاب شده، نوشته و پیشنهاد خواهد شد تا به سمت یک چشم انداز مثبت قدم برداریم.

  در عین حال آمارهای منتشر شده حکایت از آن دارد که صرفاً ظرف یک روز گذشته، ۶ هزار و ۴۹۰ میلیارد تومان معامله از سوی سهامداران خرد انجام شده و در عین حال دولت هم، ۱۴ هزار میلیارد تومان اوراق دولتی در بازار عرضه کرده است.
  به علاوه سهامداران خرد، بالغ بر ۱۳۵ میلیارد تومان پول جدید وارد بازار کرده‌اند که بخش عمده آن به گروه سرمایه گذاری‌های جدید و رشته‌های صنعتی ورود پیدا کرده است. البته در روز یکشنبه هم ۵۵ میلیارد تومان پول جدید از سوی سهامداران خرد وارد بازار شده بود که بیشتر در سهم‌های سرمایه گذاری و غذایی هزینه شده بود؛ در عین حال، ۱۱۵ میلیارد تومان پول خرد هم از صندوق‌های سرمایه گذاری خارج شده بود.

  البته نگرانی این روزها که توسط فعالان بازار سرمایه مطرح شده است.
   موضوع ارزیابی مجدد دارایی توسط برخی هلدینگ های بزرگ از جمله شستا است که سهامداران را نگران کرده است. فعلا که تیم دولت جدید روی کار نیامده است اما امیدواریم با روی کار آمدن دولت وضعیت بورس نسبت به الان هم سبز و سبزتر شود تا جایی که بازهم امیدواری ها به بورس بازگشته و مردم بتوانند با خیالی آسوده سرمایه گذاری کنند و با ریسک کمتر سود خود را به دست آورند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.