تبریز فایننس

اثرات زیست محیطی در استخراج بیت کوین

آثار زیان بار زیست محیطی در استخراج بیت کوین
 • جاستین سان با نگرانی های ایلان ماسک در مورد اثر کربن استخراج بیت کوینموافق است.

  آثار زیان بار زیست محیطی در استخراج بیت کوین : بر اساس پیش بینی موسس و مدیرعامل رمزارز  تورن – جاستین سان (Justin Sun)، بازار صعودی (bull market) ارز رمزنگاری شده پیشرو (Bitcoin) در جولای و آگوست امسال از سر گرفته خواهد شد.

  جاستین سان با نگرانی های ایلان ماسک در مورد اثر کربن (carbon footprint) که در استخراج بیت کوین از آن باقی می ماند، موافق است. وی معتقد است که الگوریتم اجماع اثبات-کار (proof of work) دارای ایراداتی است. بنابراین مردم را به تلاش برای استفاده بیشتر از انرژی سبز ترغیب کرد.

  سان با آثار زیان بار زیست محیطی در استخراج بیت کوین که توسط اعلام شد ماسک موافق است.

  مدیرعامل تسلا چند هفته پیش این خبر را منتشر کرد که سازنده EV پرداخت با بیت کوین را برای محصولات خود را مجاز نمی داند. از آن زمان به بعد، ماسک به طور مكرر سطوح بالای انرژی مورد استفاده ارز رمزنگاری پیشرو را یادآور شد و از ماینرها خواست تا از انرژی تجدیدپذیر بیشتری استفاده كنند.

  اظهارات وی موجی از بحث را در داخل و خارج از ارز رمزپایه آغاز کرد، با افرادی که از هر دو طرف شروع به اظهارنظر کردند. آخرین کاری که در این راستا انجام شد و در واقع با نگرانی های ماسک موافقت کرد مدیرعامل تورن، جاستین سان بود.

  وی در طی مصاحبه ای با بلومبرگ، از نظرات ماسک به عنوان “قانونی” یاد کرد و خاطر نشان کرد که صنعت ارزهای رمزنگاری شده نیاز به یافتن یک راه حل دائمی در مورد انرژی سبز دارد. سان معتقد است که بسیاری از ماینرها در حال حاضر از انرژی های تجدیدپذیر استفاده می کنند، اما تلاش ها در این زمینه هنوز کافی نیستند.

  علاوه بر این، وی شایستگی های الگوریتم اثبات سهام  (PoS) را نسبت به اثبات کار، که بیت کوین از آن استفاده می کند، برجسته کرد. او استدلال کرد که الگوریتم اثبات سهام ردپای کربن را تا 99% کاهش می دهد، به همین دلیل است که پروژه های بلاکچین بیشتر و بیشتری به دنبال آن هستند.

  نقش چین و از سرگیری بازار صعودی و آثار زیان بار زیست محیطی در استخراج بیت کوین.

  اندکی پس از اظهار نظر ماسک، چین- کشور پیشرو از نظر هش­ریت  بیت کوین (Bitcoin)، موضع منفی خود را در مورد ارز رمزنگاری شده پیشرو تکرار کرد. علاوه بر این، پرجمعیت ترین کشور جهان این بار به دنبال استخراج بیت کوین رفت و باعث ایجاد اختلالات قابل توجه در قیمت بازار رمزنگاری شد.

  سان در صحبت در مورد این موضوع گفت: “هیچ فرد یا عاملی نمی تواند بازار را کنترل کند.” او معتقد است که اصلاح بزرگ 50% در برخی مواقع نیاز بود که رخ دهد زیرا در چندین ماه گذشته ارزش بازاری بیشتر دارایی های ارزهای رمزپایه چند برابر شده بود. اگرچه احتمالاً چین به اعمال محدودیت های دقیق تر در استفاده از ارزهای رمزپایه ادامه خواهد داد، سان اظهار داشت که این صنعت به رشد خود ادامه خواهد داد. به همین ترتیب، او نتیجه گرفت که روند صعودی بازار رمزنگاری فقط اکنون متوقف شده است و معتقد است که این روند در جولای و آگوست امسال از سر گرفته خواهد شد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.