تبریز فایننس

پیش بینی روند اصلاحی بورس اوراق بهادار در 23 شهریور

پیش بینی روند اصلاحی بورس اوراق بهادار
 • پیش بینی روند اصلاحی بورس اوراق بهادار : در روز دوشنبه تاریخ 22 شهریور 1400 شاخص کل بورس بهادار با ۱۴ هزار واحد منفی وارد محدوده یک میلیون و ۴۵۷ هزار واحدی شد.

  طبق پیش بینی روند اصلاحی بورس اوراق بهادار ، حسین دارابی در این خصوص گفت: روند اصلاحی بورس اوراق بهادار تا پایان شهریور ماه ادامه دارد . دلیل این موضوع نیز تحولات اخیر شرکتهای سرمایه گذار در بورس و همچنین صورت های مالی این شرکتها می باشد.

  وی همچنین به شرکتها و سهام های پرسود بورس اشاره گر شد و افزود : پیش بینی می شود گروه های معدنی و فلزات اساسی چون در سطح بین الملی اند و درآمد دلاری از این حوزه دارند ، شرایط مطلوبی در بازار دارند و پیشتازان بازار بورس هستند.

  هم چنین در این باره  امیر مهدی میرشاه ولد ، یکی دیگر از کارشناسان بازار سرمایه گفت: روند اصلاحی احتمالاً تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت، شاخص کل بورس با توجه به وضعیت دلار ، در سطح یک میلیون و 457 هزار واحد نوسان خواهد کرد.

  پیش بینی روند اصلاحی بورس اوراق بهادار و تدام روند تعادلی خودرو سازان

  طرح آزاد سازی واردات خودرو که در مجلس در حال بررسی است ، کارشناسان بورس اوراق بهادار و سهام داران سهم های خودرد سازان را نگران کرده است . زیرا نمی دانند با ورود خودردو های جدید خارجی چه بر سر سهام هایشان می آید.

  طبق گمان آنها اگر این طرح تصویب شود و خودرو های خارجی جدید وارد بازار شود ، قیمت خودرو های خارجی و داخلی موجود در بازار کاهش می یابد و این یعنی افت سهام خودرو سازان مشغول در بورس.

  بر اساس گزارشات کارشناسان بازار بورس اوراق بهادار، تصویب این طرح را عاملی برای تحرکات منفی بازار سرمایه نمی دانند.

  در رابطه با این طرح جدید مجلس ، فنانی کارشناس بازار بورس اوراق بهادر اظهار داشت: طبق قانون جدید مجلس قرار نیست برای واردات خودرو های خارجی ارزی از کشور خارج شود و این خودرو ها به ازای صادرات و یا انتقالات بدون ارز وارد کشور می شود.

  این شرط واردات خودرو را کمی سخت تر می کند و کار واردکنندگان خودرو را سخت تر می کند. البته مجلس سه شرط دیگر برای این موضوع نیز دارد.

  • فقط وارد کردن خودرو های هیبریدی
  • وارد کردن خودروهای بنزینی و یا گازسوز به شرطی که مصرف انرژیشان B باشد.
  • وارد کردن خودروهای کار کرده به شرطی که بیشتر از سه سال از تولید آنها نگذشته باشد.

  پیش بینی روند اصلاحی بورس اوراق بهادار

  به نظر کارشناسان براساس این شروط ، این طرح نمی تواند تاثیری بر روند کاری خودرو سازان داخلی داشته باشد.

  پیش بینی روند اصلاحی بورس اوراق بهادار و آیا این روند تا کی ادامه خواهد داشت

  به گفته منانی نیز : بازار بورس و اوراق بهادار نیز در راستای مسیر تعادلی حرکت خواهد کرد و این طرح آسیبی به روند بازار وارد نمی کند.

  فنانی هم چنین به خاطر ابهامات درمورد سیاستهای دولت جدید و مشخص نبودن وضعیت بازارسرمایه اشاره داشت و گفت این موارد دوعامل اصلی نوسانات اخیر بازار بورس می باشد .

  فنانی همچنین افزود سردرگمی سرمایه گذاران بورس اوراق بهادار به خاطر سیاستهای نامعلوم اقتصادی و سیاسی دولت جدید بیشترین تاثیر را بر عدم رشد بازار است.

  او همچنین اظهار داشت که باید از این نکته غافل نشد که قیمت دلار هم نقش تاثیر گذاری برروند بازارسهام وهم سهام خودرو سازان دارد .

  تا هفته آینده و مشخص شدن مقداری از سیاست های دولت  درباره توافق با دولت های خارجی ، بازار بورس خنثی ترین حالت ممکن را خواهد داشت.

  آکادمی تبریز فایننس سعی دارد از طریق بخش اخبار وبسایت خود ، شما را از تازه ترین اخبار بورس ، ارز دیجیتال و بازار فارکس مطلع می سازد .

  همچنین این مجموعه با برگزاری دوره بورس اوراق و دوره های مربوط به دیگر بازار های مالی گامی بزرگ در روند توسعه سرمایه و دارایی شما برداشته است .

  شما می توانید با شرکت در این دوره ها سرمایه گذاری خیلی خوبی را در انواع بازار های مالی تجربه کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.