تبریز فایننس

دو روی سکه ارز دیجیتال بیت کوین

دو روی سکه ارز دیجیتال بیت کوین
 • دو روی سکه ارز دیجیتال بیت کوین : پیش از آن که بسیاری از مردم نام پول دیجیتال، بیت کوین را بشنوند، برایان آرمسترانگ، مهندس ۲۷ ساله در سایت به اشتراک گذاری Airbnb فکر کرد که این واحد دیجیتال می تواند برایش پول ساز باشد. در آن زمان (بهار ۲۰۱۲) Airbnb پانصد میلیون دلار پول پرداختی سالانه خود را در ۱۹۲ کشور، با استفاده از مجموعه ای آشفته از شبکه های مالی منتقل می کرد

   

  و البته هر کدام از اعضای این شبکه هزینه ای برای تراکنش در نظر می گرفتند. یک نسخه ناشناس، رمزنگاری شده و فارغ از دولت و پول می توانست همه این فرآیند را ساده تر کند. این امکان کار را سریع تر، امن تر و به شدت ارزان تر می کرد.

   

  مشکل اینجا بود که همان چیزهایی که بیت کوین را جذاب می کرد، آن را برای افراد غیرکدنویس گیج کننده می کرد. استفاده از آن مستلزم به کار گیری یک نرم افزار بدقلق و دشوار معروف به کیف پول بود. به دست آوردن بیت کوین ها هم برای خود چالشی بود؛ بیشتر مواقع باید آنها را از واسطه هایی می خریدند که زیر سایه های مرموز فعالیت می کردند و اغلب اوقات نیز کلاهبردار از آب در می آمدند.

   

   

  خرج کردن پول به دست آمده نیز کار سختی بود، زیرا پیشه وران معدودی آن را قبول داشتند؛ این واحد پولی خیلی نو بود. آرمسترانگ دریافته بود که راه گسترش مقبولیت بیت کوین یک کیف پول کاربر پسند است

   

  او تنها کسی نبود که به ظرفیت گسترده تر بیت کوین فکر می کرد. آرمسترانگ در یک انجمن آنلاین، بن ریوز، برنامه نویس انگلیسی و صاحب سایت Blockchain، را ملاقات کرد، این سایت مخصوص ردگیری تراکنش های بیت کوین بود. ریوز فناوری را عمیقا درک کرده بود و درون این جامعه از مشتاقان، که دوستی نزدیکی با هم داشتند، اعتبار زیادی داشت.

   

  دو روی سکه ارز دیجیتال بیت کوین

   

  او به مدت یک سال از بیت کوین استفاده کرد و حتی کیف پولی ساخته بود که ده هزار نفر آن را امتحان کرده بودند. ریوز همچنین تمایل داشت که این واحد پولی توجه افراد بیشتری را به خود جلب کند. دو فرد مشتاق کار به هم برخوردند و ایده های خود را برای یک شرکت جدید بیان کردند؛ یک PayPal برای بیت کوین، شرکتی که در تبادل های رمزنگاری شده نقش یک واسطه معتمد را بازی می کند و هر بار که تبدیلی میان بیت کوین و دلار انجام شود،

   

   

  شرکت ۵ درصد از مبلغ را به عنوان کارمزد دریافت می کند. اما خرج کردن پول داخل شبکه بیت کوین بدون هزینه خواهد بود. به این ترتیب، وجود یک کیف پول دیجیتال و سرویس های فرآیند خرید به نوعی به این معنا است که می توان به راحتی با استفاده از اسمارت فون و بیت کوین پول راننده تاکسی ای را پرداخت که فقط پول نقد قبول می کند.

   

  آنها ایده خود را برای Y Combinator بیان کردند که یک مرکز بالندگی کسب و کار معتبر است. سپس آنها در عرض چند ساعت دعوتنامه شرکت در دوره تابستان ۲۰۱۲ مؤسسه را دریافت کردند. اما این رابطه خیلی زود به مشکل برخورد. آرمسترانگ گمان می کرد که جذب مقبولیت عمومی برای بیت کوین مستلزم این است که افرادی که رمز عبور کیف پول خود را گم کرده اند راهی برای بازیایی آن داشته باشند؛ یعنی شرکت جدید آنها باید دسترسی به کلیدهای خصوصی کاربران را حفظ کند.

   

  این کلید یک کد دسترسی ۶۴ کاراکتری است که بیان گر مالکیت بیت کوین است. بدون چنان دسترسی ای کاربران فقط با فراموش کردن رمز عبور کل دارایی بیت کوین خود را از دست می دهند. همچنین، آنها در مقابل سرفت بیمه نمی شوند.

   

  ریوز کاملا مخالف بود. نکته اصلی بیت کوین این بود که کنترل کامل را به فرد صاحب بیت کوین ها بدهد. اگر شخصی به یک شرکت امکان دسترسی به بیت کوین هایش را بدهد، در اصل به آن شرکت اعتماد کرده است، همان طور که به بانک اعتماد می کند. آن شرکت می تواند اطلاعات را به هکرها ببازد، یا بدتر، آنها را یکجا بدزدد. این کلاهبرداری ها هم اکنون در دنیای نوپای بیت کوین اتفاق های رایجی بودند.

   

  اگر شرکت ریوز و آرمسترانگ یک منفذ به کل کیف پول های مشتری هایش باز می کرد، طولی نمی کشید که دولت بخواهد وارد ماجرا شود. درست است؛ سیستم حاضر به این معنا بود که کاربران خطر بیشتری را قبول کنند و این موضوع به احتمال تعدادی از کاربران معمولی را از چرخه خارج می کند. اما، در هر حال بیت کوین از اول هم به درد آنها نمی خورد. اگرچه قصد داشت یک واحد پولی برای همگان بسازد، اما می خواست که با خورهها شروع کند. او در نوشته های خود می گوید: «در حقیقت برای افراد عادی دلایل زیادی برای استفاده از بیت کوین وجود ندارد.»

   

  در نهایت، ۴۸ ساعت قبل از سفر ریوز به دره سیلیکون، همه چیز به هم خورد. او ایمیلی محترمانه از آرمسترانگ دریافت کرد که در آن نوشته بود: «بنا نهادن مشترک یک شرکت واقعا همانند یک ازدواج است. با وجود این که من باور دارم ما احترام دوطرفه ای برای هم قائلیم، با هم چندان خوب کار نمی کنیم.»

   

   

  آرمسترانگ ارتباط ریوز با اشتراک های آنلاین مشترک را قطع کرد. او در ادامه نوشته بود: «به گمان من ما درباره این که چه محصولی می خواهیم بسازیم، زیبایی شناسی کاملا متفاوتی داریم.» او قصد داشت به تنهایی به Y Combinator برود. ریوز دیگر در عمل از چرخه بیرون افتاده بود.

   

  دو روی سکه ارز دیجیتال بیت کوین

   

  دو روی سکه ارز دیجیتال بیت کوین | دو رویکرد متفاوت برای بیت کوین

   

  امروزه تعارض فکری میان آرمسترانگ و ریوز در کل اقتصاد نوپا، متغیر و پویای بیت کوین کهنه شده است. چیزی که زمانی قلمرو هکرها، فعالان آزادی خواه و قاچاقچیان مواد مخدر بود، امروزه توسط تعداد فزاینده ای از کسب و کارها پذیرفته شده است. در حال حاضر می توان برای خرید یک تشک ازOverstock.com
  یا یک لپ تاپ از TigerDirect از آن استفاده کرد.

   

   

  زینگا نیز برای پرداخت آنلاین داخل بازی ها آن را قبول دارد. سال ۲۰۱۱ صد میلیون دلار در تراکنش های بیت کوین ثبت شده و ارزش بیت کوین از ۱۳ دلار به ۱۲۰۰ دلار افزایش پیدا کرده است، آن هم با وجود محدودیت هایی که در چین اعمال شد، حتی وقتی یکی از مشهورترین کسب و کارهای بیت کوین در دنیا، یک صرافی ژاپنی با نامMt GOx هک شد (مشتریها پولی به ارزش میلیون ها دلار را از دست دادند) صرافی های جدیدی به وجود آمدند، ارزش این پول دوباره اوج گرفت

   

  و افزایش مقبولیت آن ادامه پیدا کرد. قوانین کنترل بازار دید سخت گیرانه ای به اقتصاد بیت کوین دارند، اما همچنان سرمایه گذاران و کارآفرینان بیشتری به این قافله اضافه می شوند. همه این فعالیتها یک شکاف بنیادین را درباره آن چه که بیت کوین باید به آن تبدیل شود، پنهان می کند. بسیاری از هواداران اصیل این واحد پولی آنها را آزادی خواهان ناشناس بنامید) آن را گامی به سوی یک نظام اقتصادی نوین می بینند.

   

   

  نظامی که تحت نفوذ یک قدرت دولتی فزونمند یا یک صنعت مالی درنده خو نیست. بیت کوین توسط یک بدنه سامان دهنده مرکزی مانندFederal Reserve ایجاد یا کنترل نشده است. آنها توسط یک شبکه جهانی از کامپیوترها (یا به زبان بیت کوین، کاوشگری ایجاد شده اند و توسط قوانین ریاضیاتی خردگرا و بی غرض و اصول عرضه و تقاضا کنترل می شوند. الگوریتم های بیت کوین امر می کنند که هرگز بیش از ۲۱ میلیون بیت کوین تولید نخواهد شد این رقم هر چهار سال نصف میشود).

   

   

  مهم تر آن که از دید آزادی خواهان ناشناس، این واحد پولی خط میان شفافیت و حریم خصوصی را بازتر می کند. همه تراکنش ها در فضایی باز اتفاق می افتند و در دفتر کل بیت کوین ثبت می شوند که در دسترس عموم است، اما بیت کوین لزومأ به هویت هیچ کاربری گره نمی خورد و می توان آن را به طور ناشناس خرج کرد؛ یعنی برای نا آگاه نگه داشتن دولت ها و بازاریاب ها از عادت های خرید افراد راهی وجود دارد.

   

   

  در همین حال، برخی از تازه واردان دنیای بیت کوین (سرمایه گذاران مخاطره پذیر و کارآفرینان) دید کاملا متفاوتی دارند. آنها به بیت کوین به دید یک وسیله بسیار عملی تر نگاه می کنند؛ یک سیستم بسیار کارآمد تراکنش آنلاین مانند ویزا، اما ارزان تر، سریع تر و انعطاف پذیرتر چنین امکانی راه را به دنیایی باز می کند

   

   

  که در آن مجبور نیستیم برای حفاظت از شماره کارت اعتباری خود به فروشنده ها اعتماد کنیم، دنیایی که در آن بازرگانان مجبور نیستند هزینه های گزاف جابه جایی آپولا را پرداخت کنند، دنیایی که در آن پرداختهایی به کوچکی کسری از یک سنت هم می توانند یک تجارت را تأمین کنند و به این ترتیب یک تولید کننده آرژانتینی بتواند به راحتی و به شکل سود آوری از یک خبره تجارت در دبی پول قبول کند؛ به همان راحتی که آمازون به شهر دورافتاده دوبوک پوشک می فروشد.

   

  دو روی سکه ارز دیجیتال بیت کوین

   

  اگرچه قرار نیست این تلاش ها یک بازی بی نتیجه باشد، به طور فزاینده ای به نظر می رسد دو نگرش مذکور نسبت به بیت کوین در تعارض قرار می گیرند. با هر اختلالی همچون حادثه Mt. GOX مشتری ها و دولت ها به سمت قوانین کنترل کننده کشیده می شوند، حتی اگر این قوانین تهدیدی باشند برای کشانده شدن به جنگل عميق نظام مالی بین المللی سال گذشته رگولاتورهای بانکی یک صرافی بیت کوین در امریکا به نام TradeHill را بستند.

   

   

  امروزه بیشتر صرافی های محبوب بیت کوین در خارج از آمریکا فعالیت می کنند، در کشورهایی همچون اسلوونی، بلغارستان و ژاپن. سرمایه گذاران مخاطره پذیر به چنین کاری عادت دارند؛ گرفتن یک فناوری که توسط معتقدان راستینش پرورش یافته است و راندن آن فناوری به سوی یک کسب و کار با مقبولیت گسترده.

   

   

  اما در این مورد آنها در مقابل یک چیز جدید ایستاده اند، به لطف افزایش سرسام آور ارزش بیت کوین برخی هواداران اصیل آن خود را در اوج این هرم یافته اند و قصد دارند این پول ناشناس خود را که تازه به دست آورده اند، خرج در یافتن دید جدید خود از آینده کنند.

   

   

  آکادمی تبریز فایننس یکی از بهترین مجموعه ها در غرب کشور است که سعی دارد بستری مناسب برای علاقه مندان در حوزه ی ارز دیجیتال با برگزاری دوره هایی مثل دوره ارز دیجیتال و دوره پرایس اکشن نوین و دوره های دیگر ایجاد کند.

   

  شما می توانید با شرکت در این دوره ها سرمایه گذاری بی نظیری در کارنامه مالی خود ثبت کنید و به یک تریدر حرفه ای تبدیل شوید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.