تبریز فایننس

قیمت دلار 27 اسفند 1401

قیمت دلار 27 اسفند
 • قیمت دلار روز پنجشنبه، 25 اسفندماه متاثر از سفر شمخانی به امارات اندکی کاهش داشت. در روزهای اخیر بازارهای مالی متاثر از اخبار سیاست‌ خارجی روند نزولی داشتند. قیمت دلار در 10 روز گذشته از سه خبر متأثر شد و در روند نزولی قرار گرفت.سفر رافائل گروسی، رئیس کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران و نتایج رضایت‌‌بخش این سفر، توافق ایران با عربستان و سفر شمخانی به امارات است.

  سفر شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی، در پاسخ به سفر شیخ طحنون بن زاید آل نهیان مشاور امنیت ملی امارات متحده انجام شده است. در این سفر مقامات بلندپایه اقتصادی، بانکی و نظامی او را همراهی می‌کنند.

  قدرت‌نمایی اخبار سیاسی در بازار ارز

  قیمت دلار در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه این هفته روند افزایشی داشتند. معامله‌گران بازار ارز معتقد بودند اثر اخبار سیاست خارجی در بازار از بین رفته و این انتظارات تورمی است که نرخ ارز را در روند صعودی قرار داده است. با این وجود باز هم تاثیر اخبار و سیاست خارجی در بازار ارز قدرت‌نمایی کرد. روز گذشته، خبر سفر مقامات بلندپایه ایران به امارات قیمت دلار را در مسیر نزولی قرار داد. پیش از ترک تهران، دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت نگاه دولت سیزدهم به همکاری‌های منطقه‌ای، ایجاد منطقه قوی است که در چارچوب دیپلماسی همسایگی در حال پیگیری است.

  بر اساس گزارش ایسنا، شمخانی گفت: در صورتی که همه کشورهای منطقه به این باور برسند که تنها با تلاش برای ایجاد منطقه قوی می‌توانند به ثبات و امنیت پایدار دست پیدا کنند، می‌توان به شکل‌گیری تحولات جدید در روابط دو و چند جانبه در منطقه امیدوار بود. او همچنین گفت: اشتراکات اقتصادی، سیاسی و امنیتی متعددی میان دو کشور وجود دارد که لازم است برای تقویت آن، رایزنی مستمر میان مقامات عالی ایران و امارات متحده عربی ادامه داشته باشد.

  جهت مشاهده اخبار ارز دیجیتال و فارکس می توانید به وب سایت تبریز فایننس مراجعه کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *