تبریز فایننس

الگو Diamond و Can Can در RTM

 • الگو Diamond و Can Can در RTM

  شناخت الگوها در بازارهای مالی علی الخصوص بازار مالی ارزهای دیجیتال می تواند به کسب سودهای بیشتر به شما کمک شایانی بکند، علاوه بر شناخت این الگوها، استفاده از تحلیل پرایس اکشن مدل RTM سیگنال های بسیار پر سودی را به کاربران حوزه ارزهای دیجیتال می دهد، لذا برای شناخت 2 الگو Diamond و Can Can در RTM این مقاله را تا انتها مطالعه فرمایید.

  الگو الماس – Diamond در پرایس اکشن RTM

  الماس یک الگوی بسیار فریبنده است که علاه بر خریداران بازار ارزهای دیجیتال (cryptocurrency) فروشندگان این حوزه را به اشتباه می اندازد لذا این فریب باعث می شود، نقدینگی زیادی برای موسسات و سرمایه گذاران بزرگ اصلی بازار فراهم شود.

  الگو Diamond زمانی شکل می گیرد که fail ،QM شده باشد (قیمت آن را اینگلف کند)؛ یعنی برای مثال، H, L, HH, LL, HHH وجود داشته باشد.

  در الگو الماس چهار اینگلف رخ می دهد و بدین ترتیب استاپ 4 دسته از تریدرها خورده می شود و نقدینگی ایجاد می شود؛ در تصویر بالا این نقاط مشخص شده اند که چگونه Breakout Traderها و آنهایی که در سقف و کف معامله می کنند دچار ضرر خواهند شد.

  متضرر شدن کاربران حوزه ارزهای دیجیتال در الگو الماس – Diamond
  فروشندگان در سقف
  خریداران در کف
  فروشندگان در سقف
  خریداران روی خط روند

  با وصل کردن HH, HHH و نقطه شکست روند به یکدیگر باعث تشکیل یک مثلث خواهد شد، همچنین با وصل کردن LL، HHH و نقطه شکست روند به هم یک مثلث دیگر نیز ساخته می شود، به این ترتیب شکلی شبیه به الماس پدیدار می شود.

  روند شکل گیری الگوی الماس – Diamond

  ابتدا قیمت به یک زون عرضه/تقاضا برخورد می کند و بر می گردد، پس از رسیدن قیمت به این زون، قیمت به زون واکنش می دهد لذا به علت واکنش قیمت به این زون معامله گران یا تریدرها وارد پوزیشن می شوند. پس از شکست خط SR توسط قیمت، Breakout traderها نیز وارد معامله می شوند. به علت شکست کف، یک الگو QM نیز ساخته می شود اما قیمت در برگشت و برای واکنش به زون QM، حرکتی خلاف الگو QM را می زند لذا این باعث می شود که نقدینگی برای موسسات ایجاد شود و هر 4 گروه از معامله گران با ضرر از معامله خارج شوند.

  مراحل تشکیل Diamond
  تشکیل یک QM
  الگوی QM نقض شده و یک HHH یا LLL شکل می گیرد (بسته به عرضه یا تقاضا بودن QM)
  سپس قیمت تغییر جهت داده و خط روندی که ساخته را می شکند.
  با تشکیل الگوی الماس، در بازگشت مجدد قیمت به خط روند شکسته شده، باید پوزیشن sell گرفت.

  زمانی که خط روند شکسته (اینگلف) می شود، Source Of engulf را به عنوان زون Diamond انتخاب کنید، در صورتی که Source Of engulf را در اختیار نداشته باشید، به سراغ Origin of engulf بروید.

  الگو Can Can در پرایس اکشن RTM

  الگوی Can Can آخرین الگوی قدرتمندی است که در پرایس اکشن RTM در مورد آن صحبت شده است، این الگو نام دیگری نیز دارد، برخی از کاربران حوزه ارزهای دیجیتال این الگو را به اسم Dancing Lady می شناسند، الگوی Can Can یک الگوی تازه نبوده و صرفا ترکیب الگوی CAPS با CP (فشردگی) است.

   

  جهت آشنایی با پرایس اکشن و تحلیل نمودارها می توانید دوره پرایس اکشن را تهیه کنید.

  Can Can چگونه تشکیل می شود؟

  ابتدا قیمت یک RBR می سازد، که بیس آن یک Authentic zone است، این بیس یک زون تقاضاست و شما به عنوان تریدر باید انتظار بازگشت قیمت را داشته باشید اما قیمت به محض رسیدن به این زون با قدرت آن را می شکند. پس از شکست این محدوده، یک الگوی CAPS ساخته می شود و با ساخت این الگو باید انتظار بازگشت قیمت در origin of engulf یا source of engulf را داشته باشید.

  در ادامه این الگو، قیمت در راه رسیدن به زون CAPS تشکیل compression می دهد و با رسیدن به زون با قدرت شروع به ریزش می کند، به این زون که قیمت را برگردانده Can Can می گویند چرا که این الگو تفاوتی با ترکیب الگوی CAPS و CP ندارد، تفاوت بارز در این الگو این است که فقط قیمت در Source of engulf باید باز گردد.

  خلاصه مراحل تشکیل الگو Can Can در پرایس اکشن RTM

  برای راحتی یادگیری شما، مراحل تشکیل این الگو در جدول زیر آورده شده است:

  تشکیل Can Can
  تشکیل یک رالی قدرتمند
  برگشت پرقدرت یک زون authentic
  برگشت پر قدرت قیمت
  شکسته شدن زون authentic
  بوجود آمدن فشردگی CP در مسیر رسیدن به زون

  الگو Diamond و Can Can در RTM معمولا به ندرت در بازار ارزهای دیجیتال رخ می دهد اما در صورت وجود این الگو می توانید ریواردهای بسیار بزرگی را از این بازار بدست آورید. نکته دیگر در ارتباط با این الگوها این است که همیشه در فشردگی تارگت و هدف معامله خود را در منشا بوجود آمدن فشردگی قرار دهید.

  قوانین مهم قبل از ترید کردن در بازار ارزهای دیجیتال

  تمام خط های SR را در تایم فریم های سالانه، ماهیانه، هفتگی و روزانه را مشخص کنید.
  تمام ساختارهای (RBD, DBR, DBD, RBR) را در تایم فریم های ماهانه، هفتگی، روزانه و ساعتی را مشخص کنید.
  تمام الگوهای قدرتمند را در تایم فریم های ماهانه، هفتگی، روزانه و ساعتی را مشخص کنید.
  اطمینان حاصل کنید که الگوهایی که مشخص کرده اید نزدیک به یک زون از تایم فریم بالاتر قرار نگرفته باشد.
  تمام enhancerها را برای زون چک کنید.
  Departure یک زون را وقتی که مشخص می کنید را چک کنید.
  نحوه رسیدن قیمت به زون approach را چک کنید، همچون CP, LQ, 3Dو…
  به موضوع level over level دقت کنید (قرار گرفتن زون های قدرتمند در نزدیکی هم).
  قبل از ترید کردن از ریوارد به ریسک 3 مطمئن شوید و بعد از آن وارد پوزیشن معاملاتی شوید.
  نقطه ورود، استاپ و تارگت را به بهترین روش بهینه کنید.

   

   

  تبریز فایننس بزرگترین مجموعه در شمال غرب برگزار کننده های دوره فارکس ، ارزدیجیتال ، پرایس اکشن ، RTM، متاورس و بورس می باشد شما می توانید با مراجعه به سایت آکادمی تبریز فایننس از شرایط دوره ها مطلع شوید، همچنین با مراجعه به صرافی تبریز فایننس از به روزترین قیمت ارز ها مطلع شوید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.