تبریز فایننس

واریز ، برداشت و انتقال رمز ارز ها در صرافی بایننس

 • همانطور که شما پول نقد خود را در یک کیف پول و یا در یک حساب بانکی مطمئن نگهداری می کنید، رمز ارز ها نیز باید در یک کیف پول نگهداری شوند تا امکان واریز و برداشت ارزهای دیجیتال را داشته باشید. با ایجاد حساب کاربری در صرافی بایننس، شما یک کیف پول اختصاصی نیز در اختیار خواهید داشت که توانایی نگهداری ارزهای دیجیتال مختلفی را دارد و به کمک این کیف پول می توانید عملیات واریز، برداشت و انتقال رمز ارزهای متنوعی را در داخل صرافی بایننس انجام دهید.

   

  بنابراین برای آغاز فعالیت خرید و فروش ارز های دیجیتال، نیازمند واریز رمز ارز به کیف پول خود در صرافی بایننس هستید تا به اصطلاح، حسابتان شارژ گردد. لذا در این مقاله با برخی از بخش های کاربردی کیف پول و عملیات های مختلفی همانند انتقال، واریز و برداشت ارز دیجیتال در این صرافی آشنا می شویم.

   

  واریز ، برداشت و انتقال رمز ارز ها در صرافی بایننس و کیف پول بایننس

   

  همانگونه که در تصویر مشخص شده است، پس از وارد شدن به حساب کاربری برای دسترسی به بخش کیف پول، در قسمت بالا ، سمت راست صفحه می توانید از بخش های مختلف کیف پول بازدید کنید .

   

  واریز ، برداشت و انتقال رمز ارز ها در صرافی بایننس

   

  معرفی بخش اور ویو (Overview)

  مطابق تصویر  این بخش قابلیت دسترسی به سایر بخش های کیف پول را در اختیارتان قرار میدهد و شما برای واریز، برداشت، انتقال وجه یا دسترسی به قسمت های مختلف در هر بخش از سرمایه گذاری، میتوانید از گزینه های تعبیه شده استفاده کنید.

  در قسمت بالای صفحه با هاید بالانس مواجه خواهید شد که برای نمایش یا عدم نمایش اعداد موجود در صفحه به کار برده میشود، در صورت فعال بودن این گزینه، تمامی اعداد به صورت ستاره نمایش میشوند.

   

  واریز ، برداشت و انتقال رمز ارز ها در صرافی بایننس

  سمت راست صفحه گزینه های واریز کردن، برداشت کردن، انتقال دادن و تاریخچه تراکنش ها قرار دارند که هر بخش را جداگانه بررسی خواهیم کرد .
  همچنین در این صفحه قادر خواهید بود، میزان کل دارایی یا در واقع میزان کل موجودی خود را در صرافی بایننس مشاهده نمایید.

   

  واریز ، برداشت و انتقال رمز ارز ها در صرافی بایننس و بخش فیات و اسپات

  در بخش فیات و اسپات کل موجودی حساب شما به تفکیک موجودی ارز فیات و ارز دیجیتال (تمامی ارز هایی که صرافی بایننس از آنها پشتیبانی می کند) قابل مشاهده است . فیات، پول واقعی یا ارز های رایج همانند دلار و یورو است و اسپات برای ارزهای دیجیتال یا همان رمزارز به کار میرود که در بالای صفحه قابل مشاهده است. این صفحه نمایش دهنده تمامی موجودی و ارزهایی است که در حساب شما وجود دارند . با گزینه “مقدارهای کم را پنهان کن ” میتوانید دید بهتری از موجودی هر ارز داشته باشید تا تنها ارز هایی که موجودی دارند نمایش داده شوند.

   

  با استفاده از گزینه “تبدیل به بی ان بی “میتوانید مبالغ خرد ناشی از ترید را که در کیف پول رمز ارزهای شما باقیمانده است، به بیان بی تبدیل کنید (بیان بی رمزارز عرضه شده توسط بایننس است) .

   

  واریز ، برداشت و انتقال رمز ارز ها در صرافی بایننس

   

  قسمت جستجو یا سرچ برای دسترسی آسان به ارز مورد نظر شما در نظر گرفته شده است

  با عملیات برداشت یا واریز شما میتوانید دارایی ها یا ارز دیجیتال خود را از حساب کاربری بایننس خود به سایر پلت فرم ها و یا به کیف پول های دیگر انتقال دهید.

  واریز ارز دیجیتال به صرافی بایننس

   

  توجه داشته باشید که به دلیل وجود تحریم ها علیه کشورمان ایران، از طریق حساب بانکی خود و با واحد پولی ریال نمی توانید به صورت مستقیم از صرافی بایننس، رمزارز خریداری نمایید.

   

  برای ورود به بخش معاملات صرافی بایننس، در اولین قدم باید از فروشنده رمزارز یا یک صرافی ایرانی رمزارز خریداری کرده و سپس آن را به بایننس انتقال دهید.

   

  فرض کنید، می خواهید از یک صرافی دیگر و یا کیف پول دیجیتالی که متعلق به شماست، به حساب کاربری خود در بایننس، مقداری رمزارز (به عنوان مثال تتر) واریز نمایید. برای اینکار، ابتدا وارد بخش اور ویو شده و سپس مطابق دو شکل وارد قسمت واریز بشوید.

   

   

  سیس ارز دیجیتال مورد نظر خود را در بایننس انتخاب کنید (چون در این مثال قصد دارید رمزارز تتر به حساب بایننس خود واریز کنید، نماد این رمز ارز یعنی USDT را انتخاب نمایید) .

   

  سپس آدرس حساب واریز در سایت بایننس را کپی کرده و این آدرس را در قسمت برداشت کیف پول و یا صرافی دیگری که قصد دارید دارایی خود را از آن برداشت کنید، درج نمایید.

   

  برای واریز یک ارز دیجیتال به بایننس، باید دقت نمایید که صرافی مبدا (یا کیف پول مبدا) ، کدام شبکه بلاکچین را برای انتقال رمزارز پوشش می دهد و در قسمت واریز سایت بایننس، همان شبکه را انتخاب کنید.

   

  آدرس کیف پول هر کدام از شبکه های بلاکچین، با یکدیگر متفاوت است. هرگاه قصد انتقال یک رمزارز را دارید، باید به این نکته توجه نمایید که حتما مبدا و مقصد انتقال رمزارز، یک شبکه یکسان داشته باشد. به عنوان مثال برای انتقال تتر از شبکه های مختلفی استفاده می شود .

   

   

  در اکثر شبکه های بلاکچین، استانداردهای متفاوتی برای ارز دیجیتال تعریف شده است، به همین دلیل از شما خواسته می شود تا شبکه موردنظر را مطابق با ارز دیجیتال خود انتخاب کنید. گزینه بیای پی-۲۵۸ به شبکه بلاکچین بایننس، بی ای پی-۲۰۵۹ به شبکه بلاکچین هوشمند بایننس، آمنی به شبکه بیت کوین، ای آرسی-۲۰۶۱ به شبکه اتریوم و تی آرسی-۲۰ ۶۲به شبکه ترون ارجاع داده می شوند .

   

  در رمز ارزی مانند تتر که در چند شبکه مختلف قابلیت انتقال دارد، مطمئن شوید که شبکه مناسب را انتخاب می کنید، در غیر این صورت ممکن است در دسترسی به ارز خود دچار مشکل شوید.

   

   

  پس از تعیین مقدار و تنظیمات مربوط به کارمزد و تایید برداشت در مبدأ، رمز ارز مورد نظر در حساب کاربری بایننس شما اضافه می شود. معمولا مدت زمان مشخصی برای انتقال دارایی شما در نظر گرفته می شود. شما می توانید جزئیات مراحل انجام تراکنش مربوطه را در پایین صفحه در قسمت تاریخچه تراکنش ها  مشاهده کنید.

   

   

  برداشت ارز دیجیتال از صرافی بایننس

  مطابق شکل ، ابتدا وارد بخش برداشت شوید.

   

   

  سپس در بخش برداشت، رمز ارز مربوطه را انتخاب کنید.

   

  آدرس مقصد را از کیف پولتان کپی و در قسمت آدرس سایت بایننس درج نمایید. همچنین اگر میخواهید رمز ارزی را از بایننس به یک صرافی دیگر انتقال دهید، برای این کار نیاز است ابتدا در سایت مقصد، به قسمت کیف پول مراجعه کرده و رمز ارز مورد نظرتان را انتخاب و گزینه ی واریز را بزنید، سپس آدرس تولید شده را کپی و در قسمت مناسب سایت بایننس، مطابق تصویر، الصاق نمایید. اکنون نوع شبکه را مشخص کرده و سپس مقدار ارزی را که باید از حساب بایننس شما برداشت شود، تعیین نمایید.

   

  کارمزد تراکنش مربوطه، برای انتقال دارایی شما قابل مشاهده است (کارمزد هر شبکه متفاوت است).

   

  سپس بر روی گزینه ارسال کلیک نمایید و منتظر کد تأییدی که به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد بمانید. پس از وارد کردن آن در قسمت مربوطه، عملیات برداشت ارز با موفقیت انجام می شود.

   

   

  حتما آدرس را در کلیپ بورد کپی کرده و در نهایت مطمئن شوید که آدرس ها دقیق و صحیح است.لازم به ذکر است بعضی از رمز ارزها مثل ریپل ، علاوه بر آدرس، یک تگ یا ممو نیز دارند که باید هر دو را کپی کرده و در سایت بایننس درج نمایید، در غیر این صورت رمز ارز شما ارسال نخواهد شد.

   

   

  انتقال رمزارز در داخل صرافی بایننس

   

  در صرافی بایننس، برای اینکه بتوانید از معاملات مختلفی از جمله معاملات مارجین  و فیوچرز استفاده نمایید، باید بخشی از دارایی خود در حساب اصلی که به آن حساب اسپات گفته میشود را به بخش مارجین و فیوچرز انتقال دهید. در غیر اینصورت قادر نخواهید بود که از معاملات ذکر شده استفاده نمایید

   

  برای این کار، بر روی گزینه انتقال  کلیک نمایید. سپس در پنجره باز شده، مبدا و مقصد انتقال را در داخل صرافی تعیین کرده و سپس رمزارز مورد نظر را انتخاب نمایید. به عنوان مثال، اگر میخواهید مقداری از دارایی خود را از حساب اسپات به حساب مارجین انقال دهید، مبدا انتقال را حساب اسپات و مقصد انتقال را حساب مارجین انتخاب کنید.

   

  ضمنا میزان مبلغ در دسترس  که میتوانید در بخش های مختلف انتقال دهید، مشخص شده است. در صورتی که میخواهید تمام رمزارز موجود خود را به بخش دیگری انتقال دهید، از گزینه Max استفاده نمایید.

   

   

   

  آکادمی تبریز فایننس یکی از برترین و بهترین آموزشگاه بازار های مالی در سطح شمال غرب و تبریز است.تبریز فایننس برگزار کننده دوره ارز دیجیتال، دوره فارکس و  دوره بورس اوراق بهادار و پرایس اکشن است.اگر می خواهید درباره تبریز فایننس بیشتر بدانید می توانید از مقالات و جزئیات دوره ها و همچنین اخبار های وب سایت ، مارا دنبال کنید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.