تبریز فایننس

فرآیند تراکنش رمز ارزها در کیف پول

فرآیند تراکنش رمز ارزها در کیف پول
 • فرآیند تراکنش رمز ارزها در کیف پول : در قدم اول برای ذخیره و ایجاد بیت کوین به یک کیف پول احتیاج داریم، ایجاد کیف پول معمولا رایگان است و از طریق اینترنت ایجاد می شود، اما انواع دیگری از کیف پولها وجود دارد که به صورت فیزیکی است و یک سخت افزار است که امکان کیف پول را دارد.

   

  در داخل کیف پول مبلغ اولیه صفر است و می توان از راه های مختلف رمز ارز دریافت کرد. همچنین می توان کیف پول را به عنوان برنامه بر روی تلفن همراه و یا کامپیوتر نصب کرد. در اینجا برای آشنایی بهتر از فرآیند استفاده از تراکنش رمز ارز از ساخت یک کیف پول شروع می کنیم.

   

  فرآیند تراکنش رمز ارزها در کیف پول

   

  در اینجا یکی از سایت ها که کیف پولی ساده برای بیت کوین است بررسي می شود. کیف پول های دیگری هستند که علاوه بر بیت کوین رمز ارزهای دیگری را پشتیبانی می کنند و برای ایجاد کیف پول باید مطمئن شد که کیف پول رمز ارز موردنظر ما را پشتیبانی می کند.برای این کار با ایجاد حساب شروع می کنیم و با ثبت ایمیل و رمز دلخواه خود کیف پول آماده ساختن است.

   

  فرآیند تراکنش رمز ارزها در کیف پول

   

  از آنجایی که کیف پول اهمیت زیادی دارد و اگر فردی رمز خود را فراموش کند کیف پول و تمام بیت کوین ها را از دست می دهد، از کاربر می خواهد که از کیف پول نسخه پشتیبانی بگیرد تا در صورت گم کردن رمز عبور به کمک آن حساب را بازیابی کند.

   

  این پشتیبانی به این دلیل است که فقط پست الکترونیکی کافی نیست و اگر فردی به پست الکترونیکی دست یابد نتواند از طریق بازیابی رمز عبور به کیف پول دست یابد. این پشتیبانی به صورت فایل PDF حاوی کد مخصوصی برای دسترسی مجدد به کیف پول است.

   

  فرآیند تراکنش رمز ارزها در کیف پول

   

  بعد از آنکه تأیید شد که یک نسخه پشتیبان از رمز کیف پول دریافت شد، وارد کیف پول می شوید. در صورتی که تراکنشی صورت گرفته باشد یعنی از حساب شما مقداری رمز ارز منتقل شود و یا از حساب دیگری به حساب شما وارد شود، در اینجا لیست تراکنش ها دیده می شود.

   

  فرآیند تراکنش رمز ارزها در کیف پول

   

  برای ارسال ارز رمزنگاری شده به حسابی دیگر باید آدرس ارز رمزنگاری شده گیرنده که معمولا یک کد طولانی که دارای عدد و حروف انگلیسی است را وارد کرد و سپس مبلغ مورد نظر برای ارسال مشخص می شود و همچنین امکان انتخاب سرعت تراکنش نیز وجود دارد که در صورت تقاضای تراکنش سریع مبلغ بیشتری به استخراج گران داده می شود

   

  و تراکنش با اولویت پردازش می شود، این امکان وجود دارد که در زمان طولانی تر و با هزینه کمتری تراکنش انجام گیرد. هزینه از اصل تراکنش کاسته می شود و مثلا درصدی از مبلغ تراکنش به بیت کوین کاسته می شود.

   

   

  برای دریافت مبلغ می توان آدرس بیت کوین را به فردی که می خواهد بیت کوین را ارسال کند فرستاد و این فرد با وارد کردن آدرسی کیف پول بیت کوین شما مبلغ بیت کوین را به کیف حساب شما واریز می کند. این کیف پول قابلیت این را دارد که با کمک آدرس بیت کوین و مبلغ خواسته شده بارکد QR تولید کند و با ارسال تصویر این بارکد برای فرد با اسكن آدرس بارید می تواند مستقیم رمز ارز را واریز کند.

   

   

  این کیف پول همچنین این امکان را میدهد تا با کمک کارت اعتباری بیت کوین خریداری شود. در این راستا این کیف پول با صرافی سیمپلکس همکاری دارد که کاربران بتوانند از طریق کارت اعتباری بیت کوین خریداری کنند.

   

   

  برای این کار مقدار موردنیاز بیت کوین را وارد می کنیم و با توجه به نرخ آن مثلا به یورو و دلار مقدار پولی را که باید واریز شود را نشان میدهد.

   

   

  آنچه بیان شد، کار با یک کیف پول ساده تحت وب برای تراکنش بیت کوین بوده است. کیف پول های مختلفی وجود دارند و برخی چند رمز ارز مختلف مانند اثر، ریپل، مونرو و … را پشتیبانی می کند ولی همه ساختار مشابهی دارند که برای کاربر یک آدرس برای تراکنش رمز ارز مورد نظر ایجاد می کنند (یک کیف پول می توانند حاوی چند آدرس برای یک ارز باشد ) و قابلیت ارسال و دریافت رمز ارز را فراهم می سازد.

   

  در فرآیند ارسال رمز ارز، بعد از این که تقاضای ارسال توسط کاربر ثبت شد، کیف پول تراکنش را با کلید شخصی امضا کرده و برای شبکه بلاکچین و نودهای آن ارسال می کند. نودها صحت این تراکنش را بررسی می کنند و استخراج گرها بلاک بعدی که باید کشف شود را استخراج می کنند.

   

  فرآیند تراکنش رمز ارزها در کیف پول و فرآیند تراکنش از دید فنی

   

  در ابتدا، فرستنده با کیف پول خود از طریق کد QR و پا از طریق کپی آدرس گیرنده آماده ارسال مبلغ می شود. نکته اینجاست که QR می تواند توسط گیرنده تولید و برای ارسال کننده فرستاده شود. در قدم بعدی اطلاعات تکمیلی تراکنش باید تکمیل شود و این اطلاعات می تواند مبلغ پرداختی و نحوه تراکنش (سریع و یا کند) باشد.

   

  بعد از تکمیل اطلاعات، فرستنده تقاضای ارسال را صادر می کند و در صورتی که مبلغ کافی داشته باشند و اطلاعات درست باشد، ارسال صورت می گیرد و در غیر این صورت خطا نمایش داده می شود (خطا از قبیل نبود مبلغ کافی در حساب، اشتباه بودن آدرس حساب و خطاهای سیستمی دیگر است. از این مرحله به بعد، همه چیز توسط سیستم انجام می شود. در این حالت تراکنش توسط کلید شخصی فرستنده امضا می شود این امر برای اطمینان از صحت آن است).

   

  سپس برای استخراج گرها در نود بلاک چین ارسال می شود. این استخراج گرها اقدام به سنجش صحت تراکنش و ایجاد بلاک جدید می کنند. در این راستا این پول مجازی استخراج گرها باید الگوریتم را اجرا کرده و اثبات کار را ارسال کنند.

   

   

  اثبات کار در واقع حل مسئله ریاضی بلاک است که اطمینان پیدا شود که بلای جدید واقعا کشف شده و برای کشف آن انرژی مصرف شده و برای این است که تقلبی در سیستم صورت نگیرد و کشف آن با الگوریتم با بقیه نودها مقایسه شده تا اطمینان از صحت آن حاصل شود. وقتی تراکنش توسط نودها تأیید شد و بلاک های لازم کشف شد، این مبلغ برای کیف پول گیرنده ارسال می شود و در کیف او جای می گیرد.

   

   

  آکادمی تبریز فایننس یکی از برترین و بهترین آموزشگاه بازار های مالی در سطح شمال غرب و تبریز است.تبریز فایننس برگزار کننده دوره ارز دیجیتال دوره فارکس دوره بورس اوراق بهادار و پرایس اکشن است.اگر می خواهید درباره تبریز فایننس بیشتر بدانید می توانید از مقالات و جزئیات دوره ها ، اخبار های وب سایت مارا دنبال کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.