تبریز فایننس

دستکاری ماسک در بازار ارز دیجیتال

دستکاری ایلان ماسک در باراز ارز دیجیتال
 • دستکاری ماسک در بازار ارز دیجیتال : ایلان ماسک ، مدیر عامل تسلا ، به دلیل اعمال نفوذ غیرمسئولانه در بازار رمز ارز ها ، مورد انتقاد قرار گرفته است. ماسک به طور مرتب در توییتر خود پیام هایی در مورد برخی از رمز ارز ها از جمله Bitcoin ( BTC ) و Dogecoin ( DOGE )   منتشر می کرد.

  ایلان ماسک در توییت های خود رمز ارز جدیدی را نیز اضافه کرد – CumRocket (CUMMIES). CumRocket به عنوان “رمز تورم انقلابی” توصیف می شود که هدف آن استفاده از آن در صنعت فیلم بزرگسالان است.

  در تاریخ 4 ژوئن ، ماسک یک توییت را در صفحه خود منتشر کرد که در آن سه کلمه ذکر شده است: کانادا ، ایالات متحده آمریکا ، مکزیک. تحلیل گران این توییت را اینگونه تفسیر می کردند که ماسک با زیرکی کلمه “CUM” را می نوشت و در عرض چند ساعت قیمت توکن کمی شناخته شده به نام CumRocket بیش از دو برابر شد.

  این روند سریع پیش رفت و در کمتر از 24 ساعت جلو رفت و ایلان ماسک دوباره در آن حضور داشت. این بار او تعدادی از ایموجی ها را منتشر کرد که می توان از آن به عنوان “CumRocket به ماه” تعبیر کرد.

  فقط در عرض ده دقیقه ، قیمت CumRocket از 0.06 دلار به 0.28 دلار رسید – 366 درصد افزایش. به طور قابل پیش بینی ، پمپ سودا مدت زیادی دوام نیاورد و تا زمان انتشار ، قیمت رمز CUMMIES به حدود 0.07 دلار کاهش یافت.

  نیک سپانوس ، یکی از اولین صرافی های خرید و فروش بیت کوین ، و بنیانگذار پروتکل Zap ، به Cointelegraph گفت که او معتقد است بیشتر فعالیت های بازارگردانی ایلان ماسک به منظور اختصاص دارایی های بیشتر با قیمت ارزان تر از آنچه در غیر این صورت است ، طراحی شده است.

  اسپانوس گفت: “ماسك به افراد بی شماری كه در شیلینگ خودخواهانه خود شانس كمتری داشتند آسیب رساند و برای گرفتن سكه ارزان تر اقدام می كند.”

  نمونه بارز این موضوع ، اگر درست باشد ، شاید اعلامیه ماسک باشد مبنی بر اینکه تسلا 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده و این شرکت خودروسازی BTC را برای پرداخت می پذیرد. کمتر از چند هفته بعد ، ماسک باعث تغییر سریع احساسات بیت کوین شد ، که به دلیل تأثیرات زیست محیطی آن مورد تمسخر قرار گرفت و به طور خلاصه آن را به عنوان گزینه پرداخت در وب سایت تسلا حذف کرد.

  Spanos می گوید ، حتی اگر ماسک فقط از Bitcoin خسته شده باشد ، توئیت های او برای بیش از 50 میلیون دنبال کننده ، بی احتیاطی و سو abuse استفاده از اعتماد است.

  “مردم به بیت کوین اعتقاد دارند زیرا این راهی برای استقلال پولی از بانک های مرکزی است و او با توییت های بی پروا و سو abuse استفاده از نفوذ به اعتماد آنها حمله می کند. او به جای الگو بودن ، ویژگی های اولیه نه چندان مطلوبی را نشان می دهد.”

  ماسک پیش از این گفته بود که از هرگونه تحقیق توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار در مورد تاثیری که توییت های وی در بازار رمزنگاری داشته است استقبال می کند. سپانوس گفت که استکبار و حرص و طمع ماسک باید پرداخت شود ، چه به SEC ، یا به گروه های هکر ناشناس مانند Anonymous. (ناشناس از سال را تکذیب کرد مسئولیت این ویدئو خطاب به ایلان ماسک).

  “استكبار و طمع نمی تواند او را از عواقب محافظت كند. اگر SEC قرار نیست او را به خاطر دستکاری در بازار مانند گذشته مورد تحریم قرار دهد ، شاید فعالان این کار را بکنند. “

  وی افزود: “تصور یک سناریو دشوار نیست که افرادی که به فناوری خود به زندگی خود اعتماد می کنند ، می توانند حوادثی را ببینند که حتی ممکن است این اعتماد به طرز فاجعه باری خاتمه یابد.”

  همانطور که توسط بی بی سی گزارش شده است ، یک زن 9،000 پوند (12700 دلار) در کلاهبرداری بیت کوین از دست داد که به دروغ توسط الون ماسک به عنوان یک هدایای رسمی معرفی شد. چنین بخشش های جعلی چیز جدیدی در فضای ارزهای رمزپایه نیست ، اما اگر ایلون ماسک قبلاً خود را در قسمت جلویی و مرکز رمزنگاری قرار نمی داد ، این اتفاق افتاده بود؟

  پاسخ هرچه باشد ، اسپانوس معتقد است که وقت ماسک در واقع با استفاده و پیاده سازی فناوری های بلاکچین و اختراع راه هایی برای رسیدن به سطح آزادی اقتصادی خود ، بهتر خواهد بود. اسپانوس گفت: “اگر من ایلون بودم ، دو بار تست های نفوذ خود را بررسی می کردم و زمان بیشتری را برای پیاده سازی راه حل های بلاکچین صرف می کردم – و راه هایی برای کمک به مردم در رسیدن به بالاترین سطح آزادی خود پیدا می کردم.

  تهیه شده در تبریز فایننس

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.