تبریز فایننس

مقایسه بلاکچین، تنگل و هش گراف

 • مقایسه بلاکچین، تنگل و هش گراف : بر اساس آنچه در آموزش ها و مقاله های قبلی بیان شده، ارزهای رمزنگاری شده بر اساس فناوری بلاک چین کار می کنند و در واقع فناوری بلاک چین توسط ارزهای رمزنگاری شده معروف شد.

   

  به این دلیل که اکثر برنامه های اجرا شده در بلاک چین در ارزهای رمزنگاری شده وجود دارند. دو عامل مهم باعث به کار گیری بیشتر از بلاک چین می شود، یکی اطمینان از انجام کار و دیگری ایمنی داده ها است که این فناوری را به عنوان یک فناوری هم برای ایجاد ارز رمزنگاری شده و هم برای ایجاد دفتر كل دیجیتال  معرفی کرده است.

   

  اما مشکل بزرگ در بلاک چین کند بودن آن است که می تواند فقط 3 تا 4 تراکنش در هر ثانیه انجام دهد. این مورد باعث شد که راهکار دیگری که سریع تر از بلاک چین باشد مورد بررسی قرار گیرد، بنابر این دو فناوری به نام های تنگل و هش گراف معرفی شد. هش گراف و تنگل در واقع نمودارهای آکسیلیک مستقیم هستند. در این روش نیازی نیست که تمام نودها به طور هم زمان تمام اطلاعات را داشته باشند.

  مقایسه بلاکچین، تنگل و هش گراف | تعریف کلی از تنگل

   

  در این روش، از بلاک ها به طور معمول که در بلاک چین است استفاده نمی شود. وقتی بخواهید یک تراکنش جدید اجرا کنید باید دو تا از تراکنش های قبلی را تأیید کنید. در این روش دو تراکنش انجام شده قبلی به طور تصادفی انتخاب شده و تأیید می شود؛ و اگر تأیید شد این به این معناست که این تراکنش درست انجام شده است.

   

  در صورتی که تراکنش های قبلی تأیید شود یعنی تراکنش جاری درست است. در این روش دیگر نیازی نیست تا منتظر بمانیم تا گروهی از نودها تراکنش را تأیید کنند. به این ترتیب نیازی به استخراج گر وجود ندارد و در نتیجه هزینه تراکنش وجود نخواهد داشت. سرعت تراکنش در تنگل حدود ۵۰۰ تا ۸۰۰ تراکنش در ثانیه است.

   

  مقایسه بلاکچین، تنگل و هش گراف | تعریف کلی از هشگراف

  در هشگراف روش اشتراک اطلاعات به کار می رود. به این صورت که تمام اطلاعات تراکنش باید با چند نود که به صورت تصادفي انتخاب می شود اشتراک گذاری کند. سپس نود بعدی اطلاعاتی را که از دیگر نودها دریافت کرد را جمع آوری کرده و اطلاعات تراکنش جدید را به آن اضافه می کند.

   

  این اطلاعات به نود بعدی که به صورت تصادفی انتخاب شده ارسال می شود و این روند ادامه دارد تا وقتی که تمام نودهای فعال در مورد اطلاعات دریافتی اولیه اطلاع پیدا کنند. در این روش هر نود یک تاریخچه تراکنش نودهای قبلی را دارد. هش گراف متن باز نیست و فقط برخی از اطلاعات آن در اختیار عموم است.

   

  به همین دلیل اطلاعات دقیقی از امنیت و قابل اعتماد بودن این فناوری وجود ندارد؛ اما سرعت تراکنش آن بیش از ۲۵۰۰۰۰ تراکنش در ثانیه است. در هشگراف فقط تراکنش های لازم ذخیره می شود و هر اتفاقی بیافتد تمام نودها باخبر می شوند و در این صورت فقط حدود یک گیگابایت فضا برای ذخیره اطلاعات است. در حالی که در سیستم های بلاک چین مثلا بیت کوین حدود 60 گیگابایت فضا برای ذخیره اطلاعات نیاز است.

   

   

   

  کلام آخر

   این مقاله ، مقایسه بلاکچین، تنگل و هش گراف را باهم بررسی کردیم و به طور کلی ویژگی های هر کدام را باهم مقایسه کردیم ،اگر شما قصد دارید بیشتر با اصطلاح های دنیا کریپتو کارنسی آشنا شوید ، پیشنهاد می کنیم حتما مقاله ها و آموزش های رایگان ارز دیجیتال تبریز فایننس را از بخش آموزش اکادمی مطالعه نمایید .

  آکادمی تبریز فایننس یکی از برترین و بهترین آموزشگاه بازار های مالی در سطح شمال غرب و تبریز است.تبریز فایننس برگزار کننده دوره ارز دیجیتال دوره فارکس دوره بورس اوراق بهادار و پرایس اکشن است.اگر می خواهید درباره تبریز فایننس بیشتر بدانید می توانید از مقالات و جزئیات دوره ها ، اخبار های وب سایت مارا دنبال کنید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.