تبریز فایننس

اجزای بلاک چین

اجزای بلاک چین
 • در این مقاله سعی داریم اجزای بلاک چین و وظیفه هر کدام از اجزای بلاک چین را باهم بررسی کنیم اگر شما نیز به این موضوع علاقه مندید پیشنهاد می کنم تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

   

  اجزای بلاک چین و نود برنامه

   

   

  رایانه های متصل به اینترنت است که احتیاج به نصب و راه اندازی برنامه ای دارد تا در شبکه بلاک چین فعالیت کند. برای مثال در مورد بیت کوین هر رایانه باید برنامه کیف پول را نصب کند. همچنین این برنامه باید قابلیت پردازش اطلاعات بلاک چین را داشته باشد و پیام های دریافتی را بشناسد و بررسی کند و ارسال نماید. هر دستگاهی که بتواند برنامه مرتبط با بلاک چین را نصب کند، می تواند به عنوان نود در بلاک چین محسوب شود.

   

   

  اجزای بلاک چین و دفتر کل مشترک

   

   

  دفتر کل مشترک به عنوان بخشی از ساختار داخلی بلاک چین در نود محسوب می شود که ساختار داده را در بر دارد و برنامه مربوط به بلاک چین داخل نود را مدیریت می کند. به عبارتی قوانین مربوط به بلاک چین یعنی الگوریتم آن، در این دفتر کل وجود دارد و محتوا در داخل آن است. شما می توانید چندین نود را راه اندازی کنید، اما فقط یک دفتر کل مشترک برای کل مجموعه وجود خواهد داشت.

   

   

   

  این دفتر کل به صورت غیر متمرکز در بین نقاط و افراد مختلف پخش شده است و تمام اطلاعات توسط الگوریتم رمزنگاری شده ذخیره می شوند. این نوع دفتر کل به علت غیر متمرکز بودن حمله امنیتی را دشوارتر می کند؛ به این دلیل که برای حمله باید تمام کپی های پخش شده به طور هم زمان مورد حمله قرار گیرند. همچنین یک نفر نمی تواند آن را تغییر دهد و تغییرات باید توسط چند بخش مورد تأیید قرار گیرد.

   

   

   

  اجزای بلاک چین  و الگوریتم کلی

   

   

  الگوریتم کلی نیز بخشی از بلاک چین است که به عنوان الگوریتم توسعه نود به کار می رود. درواقع الگوریتم قوانین و مقرراتی را که باید به کار گرفته شود را در بر دارد و بیان می کند که هر بلاک چین با توجه به ساختار چگونه باید عمل کند.

   

   

  اجزای بلاک چین و ماشین مجازی

   

   

  آخرین جزء که در نود قرار دارد ماشین مجازی است. درواقع اجزای بلاک چین به صورت مجازی در داخل ماشین مجازی که نودها هستند وجود دارد. برای عضویت در نود باید نرم افزار موردنیاز را نصب کرد که این نرم افزار به صورت مجازی نود را راه اندازی می کند و سیستم را وارد بلاک چین می کند .

   

   

  بنابراین، اگر بخواهیم تعریفی ساده و قابل فهم از این اکوسیستم ارائه دهیم باید بگوییم، وجود بلاک چین با حضور نودها معنا پیدا می کند و دفتر کل و ماشین مجازی به صورت جز و خرد در داخل هرکدام از نودها پخش هستند که ارتباط آنها باوجود الگوریتم موجود معنادار می شود و دفتر کل و ماشین مجازی کل را می سازد.

   

  اجزای بلاک چین

   

   

   

  آکادمی تبریز فایننس در تلاش است تا با برگزاری دوره هایی چون  دوره ارز دیجیتال ، دوره پرایس اکشن نوین و دیگر دوره ها اطلاعات و دانش کافی جهت ورود به بازار های مالی جهان را در اختیار شما قرار دهید.با شرکت در دوره های تبریز فایننس می توانید مثل آب خوردن بازار های مالی را تحلیل کرده و سرمایه خود را گسترش دهید.

   

  همچنین اگر شما علاقه مند به سرمایه گذاری در بازار جهانی فارکس هستید ، می توانید با استفاده از آموزش ها و مقالات رایگان ارز دیجیتال در وب سایت تبریز فایننس ، تمامی اصطلاحات و دانش اولیه جهت ورود به این بازار را فرا بگیرید و سپس با شرکت در  دوره ارز دیجیتال تبریز فایننس ، سرمایه گذاری بی نظیری را در بازار فارکس ثبت کنید. تبریز فایننس شما را به یک تریدر حرفه ای تبدیل می کند !

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.