تبریز فایننس

معرفی و آنالیز 4 سهم (سهم چکاپا ، سهم ولپارس ، سهم کاما و سهم لخزر ) تاریخ : 30 شهریور 1400

 •  سهم چکاپا

  سهم چکاپا یا همان گروه صنایع کاغذ پارس در آذر ۱۳۴۶ تاسیس شده و توسط اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران ثبت شد .همچنین این شرکت در اردیبهشت سال 1395 وتوسط اداره بورس اوراق بهادار پذیرفته شده بود. حوزه فعالیت این شرکت شامل تاسیس کارخانه برای تولید و فروش و پخش انواع محصولات کاغذی مثل : مقوا ، کاغذ ، خمیر کاغذ و هرگونه مواد و محصولات فرعی  مربوط به این حوزه می باشد .

  هم چنین این شرکت مجوز اداره و تاسیس هر نوع کارخانه و بهره‌برداری مربوط به کاغذ و تاسیس شرکت‌های بازرگانی و خدماتی و یا تولیدی دیگر و مشارکت وهمکاری با شرکت های این حوزه را دارد.

  سهم چکاپا و اطلاعات مربوط به گروه صنایع کاغذ پارس : طبق گزارشات اخیر و اطلاعات مالی مربوط به این شرکت ،گروه صنایع کاغذ پارس درآمد و سود بسیار خوبی در مقایسه با  در مقایسه با سال های مالی گذشته داشته است

  برنامه های اساسی این شرکت در سال 1400 عبارت اند از:  این مجموعه قصد دارد تا با راه اندازی شرکت پارس طبیعت سلولز، سود آوری بهینه ای در این سال داشته باشد. همچنین بزرگترین مزیت که کاغذ پارس را از دیگر رقبا متمایز کرده ، تولید خمیر از گیاهان یکساله می باشد و هرگونه طرح در راستای بهبود فعالیت‌های این شرکت باید این مزیت رقابتی را هدف بگیرد

  بنابراین مطالعه در رابطه با تکمیل زنجیره خلق ارزش و استفاده بهینه از این مزیت انحصاری در خاورمیانه از مهمترین فعالیتهای این شرکت در سال 1400 خواهد بود

  ریسک های شرکت کاغذ پارس : ریسک کیفیت محصولات، تهدید نوسانات نرخ ارز، کاهش منابع آبی و احتمال کاهش کشت نیشکر، ریسک نوسانات نرخ بهره ، ریسک نقدینگی برنامه توسعه ای شرکت ، لیست قیمت نهاده های تولیدی و تولید تیشو: شرکت کاغذ پارس قصد دارد با توجه به سرانه مصرف تیشو و بحران آب در خاورمیانه اقدام به تولید تیشو نماید

  سهم چکاپا و آنالیز و تحلیل آن :

  سهم چکاپا بعد از برخورد به حمایت قوی 3818 و واکنش به کف ابر کومو انتظار برگشت به روند صعودی را قویتر کرده است. که در صورت امکان نگهداری و کم کردن میانگین پیشنهاد میشود. همچنین هدف این سهم فتح گله 7827 می باشد.

  مقاومت های سهم چکاپا : 5830

  حمایت های سهم چکاپا : 3818 و 3655

  سهم چکاپا

   سهم ولپارس و معرفی آن

  شرکت لیزینگ پارسیان مورخه بهمن  سال ۱۳۷۹ تاسیس شده است که در زمینه تامین مالی برای مشتری بوسیله تهیه کالا شامل کالای منقول و غیر منقول توسط شرکت وهمچنین واگذاری آن به مشتری فقط در قالب قراردادهای اجاره به شرط تملیک و فروش قسطی کالا در قالب قانون عملیات بانکی بدون ربا ، فعالیت دارد شرکت لیزینگ پارسیان در سال 1386 توسط بورس اوراق بهادار پذیرفته شد و شروع به فروش سهام خود به سهامداران کرد.

  نکات مهم شرکت لیزینگ پارسیان : درمقایسه با سالهای قبل این شرکت با افزایش سود آوری و افزایش نرخ درآمد مواجه بوده است .

  سهم ولپارس آنالیز و تحلیل آن:

  سهم ولپارس یکی از سهام عرضه اولیه  است که بعد از اصلاح سنگین تا محدوده 400تومانی توانست با صعود شاخص کل 50درصد رشد کند و مقداری از روند نزولی قبلی خود را جبران کند و هم اکنون در حال اصلاح و استراحت به سر میبرد که در صورت ورود پول هوشمند میتواند سقف قبلی خود را پس بگیرد در حالت کلی فعلاً برای ورود و خرید این سهم مناسب نمی باشد.هدف سهم ولپارس رسیدن به قله 8000 می باشد.

  مقاومت سهم ولپارس : 6500

  حمایت سهم ولپارس : 5128

  سهم ولپارس

  معرفی سهم کاما

  شرکت باما که دراطراف شهر اصفهان  واقع شده است ، در سال ۱۳۳۰ تاسیس شده است و باتوجه به 7 دهه تجربه میتوان گفت یکی از قدیمی ترین شرکتهای معدنی ایران می باشد. این شرکت که میتواند فرایندهای استخراج، اکتشاف و فرآوری یا همان فلوتاسیون را انجام دهد ، دارای محصولات تولیدی مثل کنسانتره سرب و کنسانتره روی در شرکت باما و تولید  شمش روی و اکسید روی بوسیله شرکت های زیر مجموعه و پیمانکار، می باشد.

  شرکت باما که در تاریخ ۲۷ آذر ۱۳۳۲ در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی شهر اصفهان به ثبت رسیده است ودر حوزه ؛ کنسانتره سولفور سرب و روی در کشور فعالیت دارد.همچنین این شرکت توانسته در سال 1382 از بورس اوراق بهادار تهران پذیرش بگیرد و شروع به عرضه سهام خود کند.

  سهم کاما و آنالیز و تحلیل آن:

  سهم کاما بعد از افزایش سرمایه جذابش، وارد روند اصلاحی شده است که بهترین منطقه ورود محدوده 11165 میباشد که صعود آن منوط به رشد قیمتهای جهانی خواهد بود که  این امر نیز متاثر از رشد قیمت سرب و روی میباشد این سهم نیز فعلاً برای ورود  وخرید مناسب نمی باشد. هدف این سهم نیز رسیدن به 15300می باشد.

  مقاومت سهم کاما : 13400

  حمایت سهم کاما : 9225

  سهم کاما

  معرفی سهم لخزر

  شرکت  پارس خزر ابتدا در سال۱۳۴۷ با نام شرکت صنعتی پارس توشیبا تاسیس و شروع به فعالیت نمود که در حوزه  ساخت انواع وسایل برقی خانگی مشغول به کار است و در اداره ثبت شرکتها در تهران ثبت گردید این شرکت  در اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۹ از سهامی عام به سهامی خاص تبدیل شد.

  همچنین این شرکت در سال 61 بعد از واگذاری حق ملکیت شرکت توشیبا ژاپن  به خود شرکت، به نام پارس خزر تغییر نام داده شد.این شرکت پس از تغییر سهام خود از سهام خاص به سهام عام در سال 1374 ، از طریق  اداره بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد و در این بستر شروع به فعالیت و فروش سهم نمود.

  سهم لخزر و آنالیز و تحلیل آن :

  به نظر میرسد سهم  لخزر، بعد از تکمیل الگوی کاپ ورسیدن به تارگت آن بازیگر سهم لخزر ، در حال خروج و سیو سود است که به احتمال زیاد به علت ورود به منطقه حمایتی قوی احتمال صعود قریب الوقوع می باشد که در روزهای آتی در واچ لیست قرار بگیرد. از هدف های آن میتوان به رسیدن این سهم به قله 227000 اشاره کرد.

  مقاومت سهم لخزر :200000

  حمایت سهم لخزر : 130000

   

  آنالیز و تحلیل سهام های بورسی که در وبسایت آکادمی تبریز فایننس قرار می گیرد بنا به درخواست شما کاربران عزیز تحلیل و تنظیم شده است که می تواند در زمینه تصمیم گیری شما نسبت به خرید و فروش این سهام تاثیر بسزایی داشته باشد.

  همچنین آکادمی تبریز فایننس در تلاش است تا با برگزاری دوره هایی چون دوره بورس اوراق بهادار ، دوره پرایس اکشن نوین و دیگر دوره ها اطلاعات و دانش کافی جهت ورود به بازار های مالی جهان را در اختیار شما قراردهید .

  با شرکت در دوره های تبریز فایننس میتوانید سرمایه خود را گسترش داده و به یک تریدر حرفه ای تبدیل شوید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.