تبریز فایننس

سیمان همچنان تیتر یک اخبار

سیمان همچنان تیتر یک اخبار
 • سیمان یک اخبار نیست. کالایی اساسی برای فعالیت های ساختمانی که نبود آن در بازار اکنون به قیمت 10 روزه خود رسیده است. اما بحثی وجود دارد که از زمان ورود سیمان در بورس اوراق بهادار داغ بوده است و اکنون بحث دوباره افزایش یافته است و برخی شرایط فعلی بازار سیمان به دلیل ورود آن به بورس اوراق بهادار است. طرحی که موافقان و مخالفانی دارد ، اما مهمترین مخالف آن روز دوشنبه به نمایش درآمد. خود وزیر راه که ما کمی آن را بالا و پایین خواهیم کرد. آقای وزیر شب قبل در تلویزیون صحبت کرد که روز بعد ناگزیر خبرساز شد.

   

  وزیر راه و شهرسازی گفت: ورود سیمان و فولاد به بورس اوراق بهادار نوعی گروگان گیری است که من مخالف آن هستم و اعضای دولت با من موافق هستند. اسلامی در یک برنامه تلویزیونی درباره افزایش اخیر قیمت سیمان و فولاد گفت: “متأسفانه در کشور ما برخی از افراد از هر مشکلی که پیش بیاید استفاده می کنند.” قطع برق که به دلیل کمک به مردم در زندگی صورت گرفت ، همزمان با عملی بود که دولت در آن نقشی نداشت. آنها سیمان را به بورس اوراق بهادار بردند که من مخالف آن هستم ». وزیر گفت که روش سنتی توزیع بسیار خوب است و ما بدون دلیل آن را مختل کردیم: “سیمان همیشه یک بازار سنتی داشته که در سراسر کشور عرضه می شده است. وقتی صحبت از بورس می شود ، نوعی گروگان گیری مردم است افرادی که می توانند ثروتمند شوند و امرار معاش کنند. من دیروز این موضوع را در دولت مطرح کردم و همه اعضای دولت با من موافقند که این اتفاق نباید می افتاد و باید مانند گذشته باشد. ما هرگز با سیمان مشکلی نداشته ایم در این کشور ، اما در ماه گذشته قیمت آن چهار برابر شده است. “آنها باید اجازه دهند همان پروسه شبکه ای که وجود داشت برای توزیع آسان سیمان ادامه یابد.”

   

  جلسه ای نیز با حضور دو وزیر سکوت و انرژی در مجلس شورای اسلامی برگزار شد تا در مورد گرانی و کمبود سیمان و فولاد بحث و تبادل نظر شود ، اما خروجی مشخصی وجود نداشت و ذکر موارد کلی کافی بود. در طی این گفتگوها ، شایعات مربوط به برداشت محدود سیمان از بورس نیز از سوی برخی رسانه ها مطرح شد.

   

  به گزارش تجارت نیوز ، مطالعات نشان می دهد براساس جلسات آخر هفته (آخرین) در وزارت صمت و صورتجلسه های مربوطه ، تولید سیمان کشور به دلیل محدودیت های برق به میزان قابل توجهی کاهش یافته و با تقاضا مطابقت ندارد.

   

  بر این اساس ، پیشنهاد وزارت صمت به دولت این است که سیمان در بورس کالا برای مدت محدودی عرضه نشود و سیمان از بورس کالا خارج نشود و اگر برق مورد نیاز شرکت های سیمان تأمین شود ، موضوع عدم عرضه در بورس کالا حذف خواهد شد. ادامه.

   

  گمانه زنی هایی که با سخنان تند وزیر راه درباره بورس سیمان تقویت شد. یک فعال بازار با اشاره به نکته ای درباره جلسه تصمیم گیری برای خروج از بورس اوراق بهادار اظهار داشت: “” در جلسه تصمیم گیری در مورد برداشت سیمان از بورس کالا ، نه نماینده ای از بورس کالا وجود دارد و نه نماینده سیمان. انجمن تولیدکنندگان! “. با این وجود ، در پایان جلسه رسمی بررسی سیمان ، کافی بود که “یک کارگروه با مسئولیت معاون معدن و صنایع معدنی وزارت صنعت و با عضویت سازمان پشتیبانی ، معاون وزیر تجارت داخلی ، معاون وزیر صنایع و انجمن صنایع سیمان تشکیل شده است. آنها باید وارد عمل شوند و تصمیمات کمیته مذکور باید به عنوان مصوبات کارگروه تنظیم بازار “و پیش دریافت خرید سیمان در نظر گرفته شود. در بورس سهام 100٪ خواهد بود.

   

  بازار سرمایه روز بی ثباتی را پشت سر گذاشته است. به طوری که شاخص کل بورس اوراق بهادار در ساعات میانی معاملات به یک میلیون و 320 هزار واحد افزایش یافت اما در ساعات گذشته روند نزولی را آغاز کرد و به 1313 واحد رسید.

   

  شاخص کل بورس اوراق بهادار امروز با افزایش 1606 واحدی در یک میلیون و 316 هزار واحد ایستاد.

  در همین حال ، شاخص کل با همان معیار وزنی 1159 واحد کاهش یافت و به 396،744 واحد رسید.

  معامله گران این بازار 742 هزار معامله به ارزش 55 هزار و 220 میلیارد ریال انجام دادند.

  صنایع ملی مس ایران ، صنایع معدنی و صنعتی گل گهر ، پتروشیمی نوری و پتروشیمی جم بیشترین تأثیر مثبت را در بورس نسبت به سایر نمادها داشتند و در مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس و بانک ملت نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر را داشتند تأثیر منفی بر بازار سهام در آن سوی بازار سرمایه ، شاخص کل فرابورس یا 176 واحد به 19 هزار و 395 واحد افزایش یافت.

  معامله گران این بازار 394 هزار معامله به ارزش 39 هزار و 619 میلیارد ریال انجام دادند.

   

  پلیمر آریاسول ، بیمه پاسارگاد ، OTC ایران و پتروشیمی مارون بیشترین تأثیر مثبت را بر سایر نمادها داشتند و در مقابل سنگ آهن گوهرزمین در مقایسه با سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی را بر فرابورس داشتند..

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.