تبریز فایننس

آیا فعالیت و ترید دربازار های مالی را می توان به عنوان یک حرفه دانست !

آیا فعالیت و ترید دربازار های مالی را می توان به عنوان یک حرفه دانست
 • کسب درآمد از معامله و ترید به فعالیتی گفته می شود که کاربران وفعالان در بازار‌های مالی مختلف با خرید سهم و یا ارز دیجیتال مشخصی داد و ستد و کسب سود می نمایند. واژه ترید همان معامله و داد و ستد در بازار های مالی می باشد ولی این کلمه در بازار ارزهای رمزنگاری به معنای خرید و فروش و مبادله رمزارزها می باشد.

   

   

  تریدرها و یا همان معامله گران در بازار ارز دیجیتال به کسانی گفته می شود که در بازار ارز دیجیتال مشغول به مبادله و خرید و فروش ارز های دیجیتال نظیر اتریوم ، بیت کوین، دوج کوین ، ریپل و…  هستند. ثبت این معاملات در دنیای کریپتو کارنسی از طریق انواع صرافی های  متمرکز و غیرمتمرکز انجام میگیرد که زنجیره این معاملات کاملا قابل اعتماد وشفاف می باشد.

   

   

  همان طور که گفتیم در بازارهای مالی مختلف معنای کلمه ترید به تمامی فرایند هایی گفته می شود که جهت خرید سهام و یا دارایی و مبادله  ارز رمز نگاری شده ، انجام می گیرد. این یک تعریف قابل لمس و ساده برای اشخاصی می باشد که به دنبال درک مفهوم ترید می هستند که در ادامه این مقاله ارز دیجیتال تبریز فایننس خواهیم پرداخت و این موضوع را بررسی خواهیم کرد که آیا می توان این مهارت را به عنوان یک شغل و حرفه انتخاب کرد ویا خیر ؟

   

   

   

  آیا فعالیت و ترید دربازار های مالی را می توان به عنوان یک حرفه دانست و نقش معامله گران در کسب درآمد از ترید چه می باشد ؟

   

   

  معامله گر ویا تریدر به شخصی گفته می شود که به انجام ترید می پردازد. این افراد در بازار ارزهای دیجیتال ، در تایم و مشخص از قبل تعیین شده اقدام به خرید و فروش و مبادله طیف گسترده ای از رمز ارز ها می‌کنند. آز آنجا که دایره نوسانات ارزهای دیجیتال مختلف در بازار کریپتو کارنسی زیاد می باشد، تریدرها از این بالا و پایین رفتن ارزش قیمت ها، می توانند سود بهینه کسب نمایند

   

   

  اشخاص دیگری نیز در این میان تحت عنوان هودلر ها به کسب درآمد از ترید مشغول هستند. به این فرایند در دنیای کریپتو کارنسی هودل گفته می شود که همان نگهداری ارز های دیجیتال به جای فروش آن می باشد

   

   

  بنابراین به فردی که یک یا چند رمز ارز را خریداری کرده و نگه داری می کند ، در دنیای ارز دیجیتال به عنوان یک هودلر شناخته خواهد شد

  هودلرها عقیده دارند که ارزهای را که خریداری کرده اند ، افزایش قیمت خوبی را تجربه میکنند و هدف این اشخاص آن است که رمز ارز ها را در مدت زمان بسیاری نگهداری کنند و در موقعیت مناسب اقدام به فروش آنها کرده و از این راه کسب در آمد کنند.

   

  مزیت های سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال

   

   

  برخی دیگر از تریدر ها  که به  کسب درآمد از ترید مشغول هستند ، افرادی می باشند که بخشی  از دارایی خود را برای داد و ستد ارزهای دیجیتال مصرف می‌ کنند و برای خودشان به اصطلاح سپرده می سازند

   

  این افراد پیش بینی می کنند که ارزش این ارزها در طول مدت زمان خاصی افزایش پیدا خواهد کرد و آن ها خواهند توانست سود قابل توجهی را به دست بیاورند. آنها باور دارند که قیمت این ارزهای دیجیتال ، حداقل از ارزهای رایج و سنتی کشورها که در بانک ‌های هر کشور نگهداری می شوند، سود بیشتری خواهد داشت

   

   

  البته این روشِ کسب درآمد ازمعامله و ترید ، یقیناً سود خیلی زیاد خواهد داشت ولی در این میان ، قطعا این روش کسب در آمد از ترید ریسک‌ های منحصر به فرد خود را داراست

   

   

  چگونه اقدام به انتخاب ارزدیجیتال مناسب جهت ترید کنیم ؟

   

   

  این باور اصل صحیح  نیست که حتما مبادله و خرید و نگهداری همه نوع از ارزهای دیجیتال دربلند مدت قطعا سود اوری خوبی خواهد داشت. پس این نکته نیز قابل توجه است که افراد قبل از صرف سرمایه‌ خود برای خرید ارزهای دیجیتال و نگهداری آنها ، حتما باید  آنالیز و تحلیل های زیادی را انجام دهند تا بتوانند تحلیل درستی از روند نوسانات قیمتها را داشته باشند

   

   

  معامله گری که تمایل به خرید نوعی از ارز دیجیتال ، جهت  سرمایه ‌گذاری بلند مدت را داشته باشد، باید حتما از کاربرد و روند آتی آن رمز ارز اطلاعات جامعی را کسب کند. او باید یقین پیدا کند  که این رمز ارز حتما دارای آینده ای‌ روشن می باشد و تیم پشتیبان علاوه بر آن که قابل اعتماد هست ، اهداف کاربردی و مطمئنی برای آینده متصور است

   

   

  برای انتخاب مناسب ترین ارز دیجیتال ، معاملگر حتما باید با انواع روش های کسب درآمد از ترید و معامله ، آشنا باشد وتا حدودی قادر به استفاده از انواع تحلیل های بازار رمزارزها باشد

   

   

  برای بررسی موارد گفته شده ، الزامی است که معاملگر باید برای مطالعه و تحقیق راجع به پروژه ارز دیجیتال مشخص، تیم توسعه دهنده این رمز ارز و ایده های‌ این پروژه و در نهایت اهداف این پروژه فرصت کافی  صرف کرده و اطلاعات مفیدی را کسب نماید. در سالهای اخیر دنیای کریپتو کارنسی شاهد پروژه هایی بوده که قصد آنها کلاهبرداری بوده که در نهایت باعث از بین رفتن سرمایه اشخاصی شده که در این پروژه سرمایه گذاری کرده بودند

   

  آیا فعالیت و ترید دربازار های مالی را می توان به عنوان یک حرفه دانست بازار ارزهای دیجیتال

   

   

  آیا فعالیت و ترید دربازار های مالی را می توان به عنوان یک حرفه دانست وانواع روشهای کسب درآمد از ترید کدامند؟

   

   

  یکی از طیف گسترده انواع ترید، ترید Short Term می باشد که در این روش از معامله گری یا ترید، کاربران از روش بازه کوتاه مدت بهره می جوید، یعنی آنها ارز های دیجیتال خود را برای مدت زمان بلندی نگهداری نمی کنند، روش آنها در این نوع ترید ، بر اساس خریداری رمز ارز در کمترین میزان قیمت یا همان مینیمم قیمت و فروش در بالاترین قیمت و یا همان ماکزیمم قیمت می باشد.

   

   

  این اشخاص که کسب درآمد از تریدِ کوتاه مدت را انتخاب می کنند ، معمولاً از روش  تحلیل تکنیکال برای تحلیل و بررسی نمودارهای قیمت از نظر نوسانات بررسی می کنند و توجه آنها اغلب بر بالا و پایین رفتن قیمتها است.

   

   

  این روش ترید کوتاه مدت معمولاً بر اساس دو روش ترید روزانه  یا  Daily Trade و ترید سوئینگ  Swing انجام می شود.

   

   

  ترید روزانه  یا  Daily Trade

   

  معمولا به معاملگرانی که در طی یک شبانه روز و یا همان بیست و چهار ساعت به معامله جهت خریداری و فروش ارزهای دیجیتال می پردازند ، در واقع این اشخاص ترید روزانه کوتاه مدت می باشند.

   

  طبیعتا این نوع تریدرها بوسیله تجزیه و تحلیل‌ بر روی نمودارهای قیمت، زمان ترید را مشخص می کنند. این شیوه  کسب درآمد از ترید  یا همان ترید در کوتاه مدت یک مشغولیت تمام وقت به حساب می آید  و معاملگرانی که از طریق این روش معامله می کنند  در تمام مدت روز به خرید و فروش و معامله ارز دیجیتال، مشغول هستند.

   

   ترید سوئینگ

   

  معامله گرانی که ارز دیجیتال هایی را که خریداری کرده اند را بیشتر از یک روز نگهداری کنند ولی در کمتر از هفت تا چهارده روز ، اقدام به فروش آنها می کنند و دوباره سراغ رمز ارز دیگری میروند، در واقع این نوع معامله گران از روش ترید کوتاه مدت به روش سوئینگ استفاده می کنند .

  در تریدهای کوتاه مدت که نگهداری دارایی در مدت زمان کوتاهی انجام می شود، امکان کسب سود بسیار زیاد است ولی این روش نیز مشابه کسب در امد از طریق ترد در دراز مدت ، ریسک های منحصر به فرد خود را دارد .

   

  معایب کسب درآمد از ترید کوتاه مدت

   

  در ادامه این مقاله قصد داریم تا به مقایسه روش کسب در آمد از طریق ترید کوتاه مدت و ترید بلند مدت و بررسی این دو روش بپردازیم :

   

  • در روش کسب در آمد از طریق ترید کوتاه مدت ، میزان استرس و اضطراب بیشتری در مقایسه با روش کسب در آمد از طریق ترید بلند مدت وجود دارد و این روش کسب در آمد از طریق ترید کوتاه مدت ، مدت زمان بسیاری را به خود اختصاص خواهد داد ، به شکلی که برخی اوقات معاملگران در تمام ساعات روز و شب درگیر انجام تریدهای خود می شوند.

   

  • احتمال تبدیل ترید روزانه در روش کسب در آمد از طریق ترید کوتاه مدت وجود دارد. بنابراین امکان دارد معامله گر به صورت احساسی عمل کرده و بدون آنالیز و یا تحلیلی و حتی بدون چک کردن ساده نمودار قیمت دست به معامله زند.

   

  • معاملگران تازه کار و کم تجربه ، معمولاً کسب درآمد از ترید کوتاه مدت را تنها راه روش کسب در آمد از طریق ترید می دانند ولی قطعا با کسب تجربه متوجه خواهند شد که آنها در روش کسب در آمد از طریق ترید کوتاه مدت ضرر های بیشتری را تجربه خواهند کرد.

   

  • طبق گزارشات مجلات مالی ،دو سوم تریدها در روش کسب در آمد از طریق ترید کوتاه مدت ناموفق و همراه با ضرر می باشد و فقط یک سوم از این معامله ها کسب سود را تجربه کرده اند. این یک سوم هم متعلق به معاملگران ماهر و دارای دانش ترید زیاد می باشد.

   

  آیا فعالیت و ترید دربازار های مالی را می توان به عنوان یک حرفه دانست

   

  آیا فعالیت و ترید دربازار های مالی را می توان به عنوان یک حرفه دانست ؟

   

   

  از دید برخی از فعالان بازار های مالی ، ترید در بازار های مالی را می توان به عنوان یک شغل پردرآمد حساب کرد ، زیرا در این روش کسب در آمد معمولاً میتوان به صورت آنلاین فعالیت کرد. یعنی به این صورت که این حرفه مثل بقیه حرفه و شغل ها نیست که فرد مجبور باشد به شکل حضوری در محل کار حضور یابد و طی ساعت کاری مشخصی در طول روز کار مشخصی را انجام داده و به ازای ان حقوق قرارداد شده را دریافت کند.

   

   

  میزان درآمد تریدرها رابه مستقیمی با میزان کارکرد آنها و همچنین اطلاعات و مهارت آن ها نسبت به نوسانات بازار و عوامل تاثیر گذار در معامله دارد و نمیتوان آنرا به عنوان شغلی با درآمد ثابت قلمداد کرد؛ و نکته مهمتر این که در این نوع کسب در آمد درصد خطا و ضرر بسیار بالاست. البته زمانیکه یک معاملگر به شخصی با تجربه و ماهر تبدیل شود قادر خواهد بود از طریق روش مدیریت ریسک ، میزان ضرر خود را کنترل کند.

   

  جمع بندی

   

  در مقاله فوق ، به طور مفصل مفهوم ترید و روش های کسب درآمد از معامله و ترید را خدمت شما عزیزان ارائه دادیم.پس دانستیم که به طور جامع به فعالیت هایی که در انواع بازارهای مالی نظیر  و بازار ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس جهت معاملات خرید و فروش انجام می شود ، ترید یا معامله می گوییم.

   

   

  همانطور که می دانید نمودار قیمت ارزهای دیجیتال بسیار پر نوسان می باشد و همین امر باعث سودآوری معاملات خواهد شد. البته ترید های مشغول در دنیای  رمزارزها ، بایدبه این نکته توجه کنند که قبل از انجام ترید باید مهارت کافی و دانش کافی جهت تحلیل بازار ارز های دیجیتال را با شرکت در یک دوره ارز دیجیتال استاندارد کسب کرده و بتوانند با استفاده از روش های تحلیل تکنیکال و فاندامنتال،ترید موفقی را در کارنامه مالی خود ثبت نمایند.

   

   

   

  آکادمی تبریز فایننس یکی از بهترین مجموعه ها در غرب کشور است که سعی دارد بستری مناسب برای علاقه مندان در حوزه ی ارز دیجیتال با برگزاری دوره هایی مثل دوره ارز دیجیتال و دوره پرایس اکشن نوین و دوره های دیگر ایجاد کند.

   

  شما می توانید با شرکت در این دوره ها سرمایه گذاری بی نظیری در کارنامه مالی خود ثبت کنید و به یک تریدر حرفه ای تبدیل شوید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.