تبریز فایننس

سود آوری بیشتر استخراج کادنا در مقایسه با استخراج بیت کوین

سود آوری بیشتر استخراج کادنا در مقایسه با استخراج بیت کوین
 • سود آوری بیشتر استخراج کادنا در مقایسه با استخراج بیت کوین : با گذر زمان و نزدیک شدن به ماه ژانویه و شروع سال جدید میلادی ، طبق تحلیل سالانه بازار ارز دیجیتال ، در سال 2021 ، رمز ارز ها به طور کلی رشد بی نظیری را در کارنامه خود ثبت کرده اند که در نتیجه با رشد رمز ارز ها ، استخراج کننده ها نیز توانسته اند ، رشد سرمایه خوبی داشته باشندبر اساس آمارهای موجود، در ماه نوامبر ، سودآورترین ارز های دیجیتال جهت استخراج ارز دیجیتال کادنا می باشد.

   

  به این شکل که  میتوان تنها با یک دستگاه ( با هشریت ۱۸ تراهش بر ثانیه) ، به صورت روزانه  تا ۲۳۶ دلار ، سود آوری داشت . ارز های دیجیتال  بر  اساس الگوریتم اسکریپت و ات‌هش نیز به ترتیب دومین و سومین ارز های دیجیتال  سودآور در چند روز اخیر می باشد  که به ترتیب 110و 105 دلار سود آوری برای استخراج کننده ها ، به همراه دارند.

   

  طبق گزارشات و تحلیل های اخیر سایت های خارجی  ، استخراج بر اساس و مبنای اسکریپت،کادنا، ایگل‌سانگ و ات‌هش سود آوری بی نظیری در مقایسه با  استخراج ارز های دیجیتال بر اساس SHA256 ، داشته است.

   

  نزدیک به ۱۳ سال قبل که بیت کوین عرضه شد، می‌توانستیم این رمزارز را با CPU استخراج کنیم. این موضوع بدان معنا است که هرکسی با در اختیار داشتن یک رایانه قوی و مناسب در آن زمان، می‌توانست به استخراج بیت کوین و کسب پاداش بلاک بپردازد. پس از آن دوران، کاربران به استفاده از دستگاه‌های واحد پردازش گرافیک (GPU) روی آوردند.

   

  بیت کوین از الگوریتم ماینینگ SHA256 استفاده می‌کند؛‌ اما برای مثال دوج کوین الگوریتم اسکریپت (Scrypt) را به کار می‌گیرد. این تفاوت مهمی است؛ زیرا الگوریتم اسکریپت نیاز به برق و توان محاسباتی کمتری دارد و سریع تر از SHA256 است. این برای ماینرهایی که توان محاسباتی کمتر یا کامپیوترهای ضعیف تری دارند، بسیار مناسب است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص استخراج دوج کوین، مقاله «ابزار های استخراج برای دوج کوین و نحوه استخراج آن» را مطالعه کنید.

   

   

  سود آوری بیشتر استخراج کادنا در مقایسه با استخراج بیت کوین و نگاهی کلی به SHA-256 و Scrypt

   

   

  امروزه، ماینرهای بیت کوین از دستگاه‌های اسیک برای استخراج بیت کوین بهره می‌برند. دستگاه‌های استخراج بیت کوین، توان پردازشی خود را به الگوریتم SHA256 اختصاص می‌دهند. این موضوع بدان معنا است که دستگاه اسیک نمی‌تواند رمزارزهایی نظیر اتریوم، لایت کوین و کادنا را استخراج کند.

   

   

  این شبکه‌ها از الگوریتم اجماع دیگری استفاده می‌کنند و دستگاه‌های مختص به استخراج شبکه‌های رمزارز با الگوریتم‌های اجماع منحصربه‌فرد ساخته شده‌اند. SHA256 یک الگوریتم اجماع است که توسط بیت کوین استفاده می‌شود، اما ماینرهای SHA256 می‌توانند رمزارزهای دیگری نظیر بیت کوین کش، بیت کوین SV، پیرکوین (PPC) و آنبریکبل (UNB) استخراج کنند.

   

   

  در پایان ماه نوامبر ۲۰۲۱، رمزارزهای مبتنی بر SHA256 پنجمین رمزارزها از لحاظ کسب سود حاصل از استخراج بوده‌اند. چهار الگوریتم اجماع برتر از لحاظ سودآوری حاصل از استخراج به ترتیب کادنا، اسکریپت، ات‌هش و ایگل‌سانگ بوده‌اند.

   

   

  طبق آمارهای اخیر ،  یک دستگاه ماینر اسیک مبتنی بر کادنا با توان ۱۸ تراهش بر ثانیه (با ۰.۱۲ دلار به ازای هر کیلو وات ساعت) در زمان نگارش این خبر می‌تواند روزانه تا ۲۹۷ دلار درآمد داشته باشد. ماینر مبتنی بر اسکریپت با توان ۹.۵ گیگاهش بر ثانیه و همان میزان هزینه انرژی نیز روزانه می‌تواند ۱۱۰ دلار سود کسب کند.

   

   

  اسیک ۷۵۰ مگاهش بر ثانیه‌ای که به استخراج کوین‌هایی با الگوریتم ات‌هش (مانند اتریوم، اتریوم کلاسیک) می‌پردازد می‌تواند روزانه تا ۵۲ دلار سود ارائه دهد. دستگاه‌های استخراج مبتنی بر ایگل‌سانگ که به استخراج CKB می‌پردازند می‌توانند با ۱۲ تراهش بر ثانیه، روزانه ۴۵ دلار سود ارائه دهند.

   

   

  دستگاه‌های نسل بعدی استخراج ات‌هش و SHA256

   

   

  الگوریتم‌های اجماع دیگری نظیر blake2bsia، X11، blake256R14 و Equihash وجود دارند. دستگاه‌های استخراج مبتنی بر Blake2bsia به استخراج رمزارزهای SIA و HNS و دستگاه‌های استخراج مبتنی بر X11 به استخراج کوین‌های DASH و CANN می‌پردازند. دستگاه‌های استخراج مبتنی بر الگوریتم Blake256R14 می‌توانند ارز دیجیتال DCR را استخراج کنند، در حالی که از دستگاه‌های مبتنی بر Equihash برای استخراج کوین‌های ZEC، HUSH و ZEN استفاده می‌شود.

   

   

  دستگاه‌های ماینر SHA256 با توان تقریبی ۱۰۰ تراهش بر ثانیه می‌توانند با استخراج خود روزانه تا ۲۷ دلار سود نصیب ماینرها کند. طی چند ماه آتی، دستگاه‌های ماینر نسل بعدی عرضه خواهد شد.

   

   

  نسل بعدی دستگاه‌های استخراج، توان هش بسیار بیشتری را برای الگوریتم‌های اجماع ات‌هش و SHA256 ارائه می‌دهند. بر اساس گزارشات قبلی ، انتظار می‌رود در ماه جولای ۲۰۲۲، شرکت بیت‌مین (Bitmain) انت ماینر S19 XP با توان ۱۴۰ تراهش بر ثانیه را عرضه کند. هم‌چنین به زودی ماینر A11 Pro ETH نیز توسط Innosilicon عرضه خواهد شد.

   

   

  این مطلب که خواندید مربوط به سود آوری بیشتر استخراج کادنا در مقایسه با استخراج بیت کوین ، بود . شما به راحتی می توانید با ورود به بخش اخبار وبسایت آکادمی تبریز فایننس ، از مهمترین اخبار و رویدادهای دیگر انواع بازار های مالی نظیر : بازار فارکس ، بازار بورس و بازار جهانی ارز دیجیتال مطلع شوید.

   

  همچنین این مجموعه بوسیله تیم و اساتید حرفه ای خود اقدام به برگزاری دوره های مختلف مثل : دوره فارکس ، دوره پرایس اکشن نوین  و دیگر دوره ها کرده است. که پس از اتمام دوره ها فرد به راحتی میتواند در این بازار ها ترید کرده و سرمایه گذاری بهینه ای داشته باشد.

   

  لازم به ذکر است که وبسایت تبریز فایننس ، آموزشهای رایگان را در اختیار شما عزیزان قرار داده است و می توان گفت این آموزشها مکمل دوره ها هستند و میتوان تضمین کرد که شما با این مطالب(دوره ها و آموزش های رایگان) به یک تریدر حرفه ای تبدیل خواهید شد.

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.