تبریز فایننس

به رسمیت شناختن بیت کوین در کشور السالوادور! خبر100% مهم

به رسمیت شناختن بیت کوین
 • به رسمیت شناختن بیت کوین : طبق گزارشات اخیر ،السالوادور اولین کشوری است که بیت کوین را به عنوان ارز رسمی شناخته است و مردم این کشور به راحتی میتوانند از ارز دیجیتال بیت کوین در تمامی امور مالی خود اعم از خرید و فروش و… استفاده کنند.نائب بلوکه (رئیس جمهور این کشور) اعتقاد دارد این اقدام میتواند سرمایه زیادی را وارد کشور کند.

   

  السالوادوری های که در کشور های دیگر سکونت دارند، در سال 2020 میلادی حدوداً 6 میلیارد دلار را به کشورخود فرستاده اند که این رقم در مقایسه با آمریکا ، خیلی بیشتر بوده است که می توان گفت این رقم برابر با 23 درصد تولید ناخالص داخلی  کشور السالوادور می باشد.

   

  بوکله ماه گذشته طی بیانیه ای اعلام کرد که بیت کوین می‌تواند در کشور السالوادور مدارک زیادی را دریافت کند چون به مردم این کشور بستری را فراهم میکند تا اقدام به حفظ 400 میلیون دلار کارمزد پول انتقال یافته کنند.

   

  با وجود این تفاسیر هنوز بسیاری از السالوادوری ها هستند که اقدام به فرستادن دلار به کشور می کنند و یا دلار ها را در داخل کشور خود دریافت می‌کنند و هنوز اعتمادی به بیت کوین ندارند.

   

  به رسمیت شناختن بیت کوین السالوادور، باعث تشدید تاثیرات محیط زیستی ارزهای مجازی می شود و همچنین باعث نگرانی های بانک جهانی در مورد تاثیرات منفی استفاده از ارزهای مجازی می شود.

   

  براساس تحقیقات ، استخراج ارزهای مجازی نیازمند انرژی فراوان است که این امر باعث شده تا تولید دی اکسید کربن صنعت بیت کوین تا 60 میلیون تن افزایش یابد که معادل گاز تولید شده توسط 9 میلیون خودرو می باشد.

   

  بوکله در ماه ژوئن این سال اعلام نمود که قصد دارد از انرژی تجدیدپذیر آتشفشان‌های کشور جهت استخراج و تولید بیت کوین استفاده نماید.

   

  این در حالیست که طرفداران بیت کوین ، این امر را به عنوان یک نوآوری مستقل از تصمیمات دولتی تلقی کنند ولی این نگرانی وجود دارد که استفاده از بیت کوین میتواند خطرات احتمالی مالی، قانونی و عملکردی برای موسسات مالی به همراه داشته باشد.

   

  آژانس اعتبارسنجی فیچ در ماه ژوئن اعلام نمود که مالیاتی به سود سرمایه تعلق نخواهد گرفت و می توان با بیت کوین اقدام به پرداخت مالیات نمود. پس جریان سرمایه خارجی نیز جذب السالوادور خواهد شد. یعنی خطر عبور فعالیت‌های غیر قانونی از سیستم مالی السالوادور به وجود خواهد آمد.

   

  صندوق بین المللی پول همچنین طی گفتگویی با مقامات السالوادور ( بر موضوع یک قرارداد مالی یک میلیارد دلاری) ، نگرانی های قانونی خود را در زمینه استفاده از بیت کوین در السالوادور اعلام نموده است.

   

  رئیس جمهور السالوادور همچنین یک صندوق 150 میلیون دلاری برای تبدیل کردن  بیت کوین به دلار ایجاد کرده است ولی بسیاری نگران هستند که چطور دولت طی چه اقدامی باید نسبت به خطرات مربوط به نوسانات شدید ارز دیجیتال بیت کوین اجتناب کند. چون ارزش بیت کوین گاهی اوقات صدها دلار طی یک روز تغییر کرده است.

   

  جزئیات استخراج بیت کوین در السالوادور

   

  نائب بلوکه اعلام نموده است که این کشور هم اکنون مراحل اولیه پروژه‌های بلندپروازانه استخراج بیت‌کوین از انرژی آتش‌فشان‌ها را شروع کرده است.

   

  رئیس‌جمهور السالوادور در اظهار نظری توئیتری اعلام کرد که این کشور یک گام بزرگی در زمینه استخراج بیت‌ کوین از آتش‌ فشان برداشته است.

   

  ویدئوی منتشرشده بوکله با تصویری هوایی از تجهیزات انرژی زمین‌ گرمایی شروع می‌شود که این ویدیو در آخر به تصاویر، کامیون‌های حمل بار قبل از رسیدن به دکل‌های استخراج ختم می‌شود.

   

  هدف دولت کشور السالوادور این است که از انرژی تولید شده بوسیله آتشفشان‌های خود برای ماینیگ بیت کوین (بزرگترین رمز ارز دنیا)استفاده کند.

   

  همچنین نائب بولکه ، سه ماه پیش تصاویری از ماکت پروژه را در توئیتر منتشر کرده بود.  که این ایده اولین بار توسط رئیس‌جمهور السالوادور که یکی از طرفداران پرو پا قرص بیت کوین است ، در یک مصاحبه توئیتری مطرح شده بود.

   

  همانطور که گفته شد ، کشور السالوادور از ۲۰ روز پیش به طور رسمی، استفاده از رمز ارزها را به عنوان ارز پرداخت قانونی در کشور آغاز کرده است.

   

  که این قانون رخداد های زیادی را به همراه داشته است که یکی از آنها آتش زدن دستگاه های خود پرداز ارز دیجیتال ، که طی اعتراض ، معترضان  به این قانون انجام شد که جزئیات این خبر به شرح زیر است:

   

  معترضان در شهر سان‌ سالوادو همچنین به تصمیم رئیس جمهور در تبدیل بیت کوین به ارز رسمی در السالوادور اعتراض کردند.

  به رسمیت شناختن بیت کوین

  دولت السالوادور که در تاریخ هفت سپتامبر کیف پول دیجیتال ملی کشور با نام “چیوو” را برای توکن ارز دیجیتالی که فاقد بلاکچین مستقل خود است را  راه اندازی و منتشر کرد ولی پروسه عرضه آن با اشکالات سیستم ، دچار اختلال شد.

   

  برخی از معترضان در تظاهرات ماه گذشته به دستگاه‌های خودپرداز جدید “چیوو” که به منظور رسیدگی به معاملات بیت‌ کوین راه‌اندازی شده بود حمله کردند ویک دستگاه خود پرداز را نیز آتش زدند.

   

  آکادمی تبریز فایننس در نظر دارد تا با برگزاری دوره ارز دیجیتال ، دوره پرایس اکشن نوین و دیگر دوره ها ، دانش و اطلاعات کافی را جهت موفقیت در سرمایه گذاری بازار های مالی را در اختیار شما علاقه مندان بگذارد .

  همچنین این مجموعه با گذاشتن اخبار و مقالات مهم مربوط به ارز دیجیتال و بورس و فارکس شما را از مهمترین اتفاقات اخیر مطلع می سازد .با تبریز فایننس به یک تریدر حرفه ای تبدیل شوید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.