تبریز فایننس

تحلیل چهار سهام بزرگ بورس ( زمسگا ، شبندر ،شبدیز ، شپنا)

 • معرفی سهم زمسگا

  شرکت مگسال که یک  شرکت در زمینه کشاورزی و دامپروری است . در تاریخ ۲۱ مهرماه ۱۳۴۹ ثبت و تاسیس شد. این شرکت در سال ۱۳۷۲ از اداره ثبت شرکت های تهران به اداره ثبت شرکتهای قزوین نقل مکان کرد.  فعالیت اصلی این شرکت که در حوزه دامپروری و باغداری ، تولید محصولات کشاورزی و زراعی می باشد و این شرکت با نماد زمسگا در اداره بورس اوراق فعالیت دارد.

  تحلیل سهم زمگسا

  سهم یکی از سهام بنیادی گروه زراعت بوده که در یک سال اخیر افت بسیار زیادی داشته و در حال حاضر هم رشد چندانی را با توجه به افزایش نرخ لبنیات و دام زنده نداشته است فعلا روی حمایت معتبر ابر کومو قرار دارد و در صورت تثبیت برای ورود بسیار مناسب است.

  اهداف زمسگا 46000 است و حمایت و مقاوم این سهم نیز به ترتیب: 28346و 38900می باشد.

  معرفی سهم شبندر

  شركت پالايش نفت بندرعباس در سال 1375 با تغيير نـام به شـركت ملـي گـاز مايع ايران تاسیسگردید اما این شرکت هيچ فعاليتي در قالب شخص حقوقي تا آن زمان ثبت نکرده بود. این شرکت  در  مهر ماه سال  1377 به ثبت رسيده است و گردش مالي این شركت نیز از سه ماهه آخر سال 77شروع شده است. دفتر اصلی این شرکت در تهران و محـل فعاليـت آن نیز در شهر بندرعباس ، كيلومتر 20 جاده اسكله شهيد رجائي بود.

  طبق گزارشات در تاریخ 15/11/1397 دفتر اصـلي این شرکت از تهـران بـه بندرعباس جابه جا شد و به همراه این جابه جایی، شماره ثبت این شرکت نیز تغییر یافت .

  در سـال 1388 این شركت از ‹‹سهامي خاص›› به ‹‹سهامي عام›› تغيير يافت. درتـاريخ 1390/12/20 این شـركت  وارد اداره بورس اوراق بهادار شد و نامش رادرفهرسـت شركتهای پذيرفته شده بورس اوراق بهادار ثبت کرد. و از تاريخ 1391/4/4 سهام شركت با نماد شبندر ، در بـورس اوراق بهادار به عموم  سهام داران عرضه شد.

  تحلیل سهم شبندر

  بعد از افزایش سرمایه و در اوج صعود شاخص کل بسته بود که  سهامداران شبندر را خسته  و دچار فشار فروش در هفته قبل کرده بود. ولی در روز چهارشنبه عطش فروشندها فروکش کرد و سهم شبندر در مسیر صعود خود و پر کردن گپ افزایش سرمایه قرار گرفته است.

  نکته قابل توجه این است که هدف شهم شبندر 14000میباشد.

  مقاومتها شبندر : 7000 و 9300
  حمایت شبندر : 5178

  معرفی سهم شبریز

  شرکت پالایش نفت تبریز (سهامی عام) یکی از شرکت های فرعی، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران می باشد. این شرکت  در مورخه ۲۵/ ۷/ ۱۳۷۷ در اداره کل ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران ، ثبت شده است.

  شرکت پالایش نفت تبریز در تاریخ ۳/۱/ ۱۳۸۷ از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد و شخصیت حقیقی آن تغییر یافت. و درفروردین 78 در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد و با نماد شبریز آغاز به فعالیت کرد . مرکز اصلی این شرکت در سال 90 از تهران به تبریز جابه جا شد.

  و در سال 92 در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تبریز ثبت شد.هم اکنون نیز شرکت پالایش نفت تبریز جزء یکی از واحدهای تجاری فرعی شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان سهامی عام به شمار می رود. آدرس مرکز اصلی شرکت در آذربایجان شرقی ، شهرستان تبریز بخش مرکزی شهر تبریز، جاده تبریز آذرشهر، جاده اختصاصی پالایشگاه ،طبقه همکف واقع شده است.

  تحلیل کنونی سهم شبریز

  شبریز لبریز در منطقه حساس اشباع فروش قرار گرفته است که در صورت حمایت و قدرت خرید مناسب میتوان قیمت 43280 را برای این سهم متصور بود که مقاومت کلیدی برای این سهم همین قیمت است. هدف سهم شبریز ، فتح قله 52500 می باشد.

  مقاومت سهم شبریز: 43280
  حمایت سهم شبریز: 34500

  معرفی سهم شپتا

  شرکت پالایش نفت اصفهان نیز یکی از شرکت های فرعی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران  است که در سال ۱۳۷۷ طبق اساس نامه شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورد‌ه‌های نفتی ایران تأسیس وثبت شد.

  درتاریخ 1388/4/31 مرکزاصـلی شـرکت ازتهران به مرکز اصلی جدیدش واقع در شهر اصفهان کیلومتر 5 جاده تهران جابه جا شد.و در تاریخ 1387/2/15 این شـرکت از سهامی خاص به سهامی عـام تبـدیل شد و شخصیت حقوقی آن تغییر یافت .

  این شرکت در آخر بهمن سال 86 دربورس اوراق بهــادار تهران پذیرفتـه شـد و سهام آن با نماد شپتا برای سهامداران عرضه گردید که اولین معامله سهام این شرکت درتـاریخ 1387/4/9 صورت گرفته است.

  تحلیل کنونی سهم شپنا

  سهم  شپنا در محدوده حمایتی بسیار قوی قرار گرفته است که با در نظر گرفتن، افزایش نرخ دلار می تواند واکنش مثبتی به این محدوه نشان دهد و  در هفته آینده نیز به مسیر صعودی خود ادامه دهد. هدف این سهم قرار گرفتن در قله 24000می باشد.

  مقاومت سهم شپنا :18640
  حمایتهی مهم سهم شپنا  : 13650 و12500

  آکادمی تبریز فایننس یکی از بهترین مجموعه ها در غرب کشور است که سعی دارد بستری مناسب برای علاقه مندان در حوزه ی بورس اوراق بهادار با برگزاری دوره هایی مثل دوره بورس اوراق بهادار و دوره پرایس اکشن نوین و دوره های دیگر ایجاد کند.

  شما می توانید با شرکت در این دوره ها سرمایه گذاری بی نظیری در کارنامه مالی خود ثبت کنید و به یک تریدر حرفه ای تبدیل شوید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.