تبریز فایننس

مزایا و معایب استیکینگ ارز دیجیتال

 • مزایا و معایب استیکینگ ارز دیجیتال

  استخر استیکینگ ابزاری است که این امکان را به هولدر های ارز دیجیتال می دهد تا توکن های خود را داخل آن قرار دهند و از این طریق شانس خود را برای تایید بلاک ها افزایش دهند و به این ترتیب پاداش کسب کنند. مفهوم استخر استیکینگ برای بسیاری از سرمایه گذاران رمزنگاری در سراسر جهان، نسبتا ناشناخته است. با این حال، مفهوم کلی استخر استیکینگ در بلاک چین هایی موجود است که از یک مدل اثبات سهام (POS) استفاده می کنند و از دارندگان رمز ارز می خواهد تا در ازای APY ( بازده درصد سالانه)، توکن های رمزنگاری خود را در یک آدرس یا کیف پول خاص قفل کنند. در این مقاله قصد داریم به بررسی مزایا و معایب استیکینگ ارز دیجیتال بپردازیم.

  مزایا و معایب استیکینگ ارز دیجیتال

  معرفی مزایا و معایب استیکینگ ارز دیجیتال

  توکن های قفل شده در استخر استیکینگ متصل به سیستم توسعه زنجیره بلاکی مربوط به همان توکن می باشند. در عوض، بلاک چین درصد پاداش تعیین شده را بر اساس تعداد توکن‌های موجود، از طریق اپراتور استخر استیکینگ در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد. سرمایه گذاری در استخر استیکینگ ارز دیجیتال مزایا و نکاتی دارد که افراد باید قبل از استیک کردن دارایی های خود، آنها را در نظر بگیرند.

  استخرهای استیکینگ عمومی یک گزینه ایده آل برای سرمایه گذاران خرد می باشد زیرا به دلیل مشارکت با تعداد زیادی سرمایه گذار در یک استخر، می توانند بدون نیاز به سرمایه گذاری تعداد زیادی توکن و فقط با تعداد کمی، شروع به سرمایه گذاری کنند. البته برای راه اندازی یک استخر استیکینگ خصوصی و یا تبدیل شده به یک اعتبارسنج در بلاک چین، نیاز است که تعداد زیادی توکن استیک شود. برای اتریوم، یک سرمایه گذار به 32-ETH نیاز دارد تا به یک اعتبارسنج مستقل تبدیل شود، بنابراین هر کاربر می تواند اتر (ETH) را استیک کند و در این فرآیند پاداش به دست آورد.

  سود استخر استیکینگ

  استخرهای staking به عنوان یک گزینه مناسب برای آن دسته از دارندگان رمز ارز است که توکن های خود را به صورت بلندمدت نگهداری می کنند زیرا علاوه بر افزایش ارزش ارزهای دیجیتال خود، می توانند از سود استیکینگ نیز استفاده کنند. در یک استخر استیکینگ می توان با بخشی از تعداد توکن های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک اعتبارسنج در یک بلاک چین POS، سرمایه گذاری کرد. استخر استیکینگ بسته به رمز ارزهای استیک شده، پاداش هایی را به صورت روزانه، هفتگی یا سه ماهه به سرمایه گذاران ارائه می دهد. برای مثال، سرمایه گذاران می توانند توکن های ETH خود را بدون توجه به حداقل موجودی و برای کسب پاداش های روزانه، در یک استخر استیکینگ در Coinbase قرار دهند.

  Cosmos یکی دیگر از بلاک چین های محبوب استیک کردن توکن ها و دومین اکوسیستم بزرگ در بلاک چین می باشد. سرمایه گذاران همچنین می توانند از طریق اعتبارسنج های مختلف، توکن های خود را در بسیاری از زنجیره های موجود در اکوسیستم Cosmos، استیک کنند. انتخاب استخر برای وارد شدن به آن به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله نرخ کمیسیون، که به طور معمول بین 5 تا 6 ٪ است و نحوه کمک آنها به اکوسیستم (مانند ایجاد کد برای پروژه هایی که اعتبارسنجی می کنند.)

  آشنایی با استیکینگ ارز دیجیتال

  همچنین میزان درصد سالانه (APR) زنجیره ها با یکدیگر متفاوت است. برای مثال در Cosmos Hub میزان درصد سالانه 15% است. در حالی که Osmosis (اسموسیس) 60٪ و جونو 150٪ سود سالانه ارائه می دهد که به طور قابل توجهی بیشتر از Cosmos Hub است.

  علاوه بر این عوامل، بسیاری از اپراتورهای استخر استیکینگ ارز دیجیتال، پیشنهادهای ارزش منحصر به فردی را ارائه می دهند که ممکن است آنها را برای ذینفعان بالقوه جذاب کند. برای مثال Antimatter Cosmos یک اعتبارسنج جدید اکوسیستم است که عدم تمرکز در شبکه اعتبارسنج را به دنبال دارد. هدف اصلی این است که اطمینان حاصل شود که هیچ کارتل اعتبارسنجی تشکیل نمی شود و در عین حال 100٪ سود خود را به اکوسیستم سهامداران واگذار می کند.

  چرا باید در استخر استیکینگ ارز دیجیتال سرمایه گذاری کرد؟

  استخرهای استیکینگ متناسب با توکن های سرمایه گذاری شده، پاداش می دهند، یعنی اگر فردی توکن هایی که استیک کرده از تعداد توکن های لازم برای تبدیل شده به یک اعتبارسنج کمتر باشد، پاداش هایی را متناسب با همان تعداد توکن های استیک کرده دریافت می کنند. استخرهای استیکینگ ارز دیجیتال، این امکان را به هر کسی می دهد تا بتوانند درآمد غیر فعالی داشته باشند، در حالی که ضمن داشتن توکن های خود، از افزایش قیمت آنها در طولانی مدت سود خواهند برد. همچنین نیازی نیست که سرمایه گذاران هیچ نگرانی بابت نحوه عملکرد یک استخر استیکینگ یا رویه‌های مورد نیاز در راه‌اندازی و اجرای یک گره اعتبارسنجی، داشته باشند زیرا اپراتور استخر استیکینگ، این کار را از طرف همه سهامداران انجام می دهد.

  پاداش های به دست آمده در قالب توکن رمزنگاری استیک شده می باشد زیرا بلاک چین هر بار که با موفقیت یک بلوک از تراکنش‌ها اضافه می‌شود، به اعتبارسنج پاداش می دهد. به این ترتیب افراد متناسب با تعداد توکن های استیک کرده خود، سهم عادلانه ای را دریافت می کنند.

  با توجه به اینکه حداقل میزان توکن های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک اعتبارسنج بسیار زیاد است، برای این که سرمایه گذاران تازه کار از پاداش های قابل پیش بینی و مکرر برخوردار باشند، بسیار آسان تر است که کوین های خود را با یک اپراتور استخر عمومی قفل کنند.

  قبل از شروع استیکینگ ارز دیجیتال باید از چه چیزی آگاه باشید؟

  قبل از شروع استیکینگ باید از چه چیزی آگاه باشید؟

  با وجود بازده احتمالی، قبل از سرمایه گذاری عاقلانه باید هزینه های کار یک استخر رمزنگاری در نظر گرفته شود. انتخاب عاقلانه یک استخر استیکینگ ارز دیجیتال بسیار مهم است، زیرا توکن های استیک شده به عنوان ضمانتی برای شبکه بلاک چین عمل می کنند و باید یک اپراتور استخر، به عنوان یک اعتبارسنج در شبکه بلاک چین، بدون هیچ هدف مخربی کار خود را انجام می دهد.

  زمانی که یک بلوک شامل معاملات تقلبی و یا نامعتبر باشد، احتمال دارد بلاک چین مقدار مشخصی از توکن های موجود را بسوزاند که در نتیجه باعث از بین رفتن توکن های استیک شده سرمایه گذاران می شود.

  همچنین زمانی که یک سرمایه گذار تصمیم به پیوستن به یک استخر استیکینگ ارز دیجیتال می گیرد، توکن های او در یک آدرس خاص بلاک چین قفل می شوند در نتیجه نمی تواند بر توکن های استیک شده خود، کنترل مستقیم داشته باشد. انتخاب استخرهای استیکینگ ارز دیجیتال به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که در فرآیند استیکینگ مشارکت داشته باشند و در عین حال دارایی های خود را در یک کیف پول سخت افزاری برای افزایش میزان امنیت نگهداری کنند.

  یک استخر استیکینگ، نسبت به زمانی که توکن ها مستقیما با بلاک چین استیک می شوند، میزان پاداش کمتری را به افراد می دهد، زیرا علاوه بر این که کارگزار استخر، کارمزد خود ( که شامل نرخ کمیسیون و هزینه های پلتفرم می باشد) را بر می دارد، هر پاداش استیک، میان تعداد زیادی شرکت کننده در استخر تقسیم می شود. برای ارز دیجیتال اتریوم، تبدیل شدن به یک اعتبارسنج مستقل می تواند برای کاربران 6٪ APY به دنبال داشته باشد در حالی که سرمایه گذاری در استخرهای استیکینگ می توانند در بهترین حالت به افراد سود سالانه 5٪ بدهد.

  نحوه شروع استیکینگ ارز دیجیتال

  افراد باید در رابطه با کلیه استخرهای استیکینگ ارز دیجیتال موجود برای یک توکن رمزنگاری خاص، تحقیقات لازم را انجام دهند و استخرهایی را که دارای اعتبار و سابقه اثبات شده هستند را انتخاب کنند. Crypto Staking برخلاف استخراج رمز ارزها، برای کسب درآمد نیازی به سرمایه گذاری در تجهیزات استخراج ندارند. برای ارزهای دیجیتال مختلف که بر روی یک شبکه بلاک چین مبتنی بر POS کار می کنند، چندین استخر استیکینگ ارز دیجیتال وجود دارد. به کاربران پیشنهاد می شود که به جای انتخاب استخرهای استیکینگ خصوصی که سود سالانه بیشتری ارائه می دهند، صرافی های ارائه دهنده استخرهای استیکینگ عمومی را انتخاب کنند. علاوه بر در نظر گرفتن رتبه استخر Stake، انتخاب استخرهای staking که در رابطه با عملکردشان شفافیت دارند و به روزرسانی های منظمی را ارائه می دهد، امری عاقلانه است.

   

  دوره ارز دیجیتال تبریز فایننس

  دوره ارز دیجیتال در تبریز : محور بیشتر مکالمات روزمره این روزها در اطراف ارزهای دیجیتال می چرخد. سیل عظیمی از توجه به این ارزها نشانگر آینده درخشان و همه گیر ارزهای دیجیتال است. این امر نشانی از ضروریت یادگیری نحوه کار در این حوزه است که تبریز فایننس برای شما به ارمغان می آورد.

  آکادمی تبریز فایننس به عنوان معتبرترین و بهترین آکادمی تبریز در حوزه بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال این امکان را برایتان ایجاد می کند تا در دروه ارز دیجیتال به صورت آنلاین و یا حضوری شرکت کنید و به آسانی صفر تا صد ارزهای دیجیتال را یاد بگیرید.

  سر فصل های این دوره عبارتند از:

  1.آموزش کار با صرافی بین الملی

  • افتتاح و شارژ و برداشت حساب
  • معاملات spot
  • معاملات futures

  2. تحلیل تکنیکال

  • آموزش تردینگ ویو
  • پرایس اکشن کلاسیک(سطوح حمایت و مقاومت ،ترند ها ، الگو های کلاسک ، الگو های کندل ستیک ، و…)
  • اندیکاتورها ونحوه ترکیب و سیگنال گیری از آن ها
  • موینگ لوریج ها
  • انواع فیبوناچی
  • ایچیموکو

  3.تحلیل فاندامنتال

  • مفاهیم بلاک چین
  • دسته بندی ارزها
  • معیارهای تحلیل فاندامنتال (بررسی وایت پیپر ، رود مپ ها ، مقایس پذیری ، توکن سوزی و…)
  •  نحوه استفاده از اخبار مربوطه در معاملات
  • منابع بررسی معیار و اخبار فاندامنتال

  4. مدیریت سرمایه

  • نحوه انتخاب پوزیشن  سایز

  5.نحوه انتقال سود برای کنترل ریسک

  • تقسیم بندی سرمایه در hold-spot-futures
  • معیار های محاسبه وکنترل سود و ضرر در معاملات

  بعد از دوره ارز دیجیتال  در آکادمی تبریز فایننس انتظار می رود شما به صورت تخصصی تحلیل تکنیکال و فاندامنتال که قواعد اصلی و زیربنای یک تریدر حرفه ای در بازار های مالی هستند را یاد بگیرید.

   

  تبریز فایننس بزرگترین مجموعه در شمال غرب برگزار کننده های دوره فارکس ، ارزدیجیتال ، پرایس اکشن RTM، متاورس و بورس می باشد شما می توانید با مراجعه به سایت آکادمی تبریز فایننس از شرایط دوره ها مطلع شوید، همچنین با مراجعه به صرافی تبریز فایننس از به روزترین قیمت ارز ها مطلع شوید.

   

  تبریز فایننس را در یوتیوب سابسکرایب کنید داخل کانال تلگرام تبریز فایننس شوید و حتما اینستای تبریز فایننس فالوو کنید تا از اخبار و اطلاعیه های بروز مطلع شوید همچنین جهت دریافت سیگنال های رایگان فارکس عضو کانال سیگنال فارکس شوید و برای دریافت سیگنال ارز وارد کانال سیگنال ارز شوید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  tabrizfinance

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.