تبریز فایننس

سهام عدالت و نماد های رها شده آن / تکلیف این نمادها چه می شود؟

سهام عدالت و نماد های رها شده آن
 • سهام عدالت و نماد های رها شده آن :طبق گزارشات اخیر رئیس سازمان بورس اعلام کرد : سهام های عدالت استانی نیز مانند دیگر سهام ها هستند . یعنی تمام موارد نظارتی  بورس بر دیگر سهام ها دارد ، شامل این سهام ها نیز می شوند.

  دهقان دهنوی در پاسخ به این پرسش که قانونی وجود دارد که مسئولان در خصوص کارهای بورس اظهار نظر کنند و این اظهار نظر ها در روند بازار تاثیر بگذارد ؟ گفت: طبق ماده ۱۷ قانون ابزارها که توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شده ، اگر کالایی وارد بورس اوراق بهادار شد؛ دیگر هیچ نوع دخالتی مثل : سهمیه‌بندی، قیمت‌گذاری، ممنوعیت صادراتی و یا موارد مشابه ندارند.

  مسئولان وزارت صمت نیز در حوزه تنظیم بازار قبلاً اشاره کرده بودند  که آنان استفاده از مکانیزم عرضه و تقاضا در بورس را قبول دارند و سعی دارند تا از این پلتفرم مناسب برای شفاف‌سازی بهره ببرند و طبق همین موضوع ، به نظر نمی‌رسد که نگرانی در این زمینه وجود داشته باشد.

  دهنوی همچنین به پرسش اینکه آیا سازمان بورس برای یکپارچه شدن دیدگاه مسئولان برنامه‌ای دارد یا نه ؟ پاسخ داد: بورس اوراق بهادار ، پرده از برخی موضوعات برداشته است و آنها را روش کرده است.

  به طور مثال ، وقتیکه کشور دچار بحران قطعی برق شده بود و قیمت سیمان دائما نوسان داشت ، بورس کالا بود که مدیریت را در دست گرفت و با  ساماندهی در این حوزه توانست به همان مقدار محصول را که عرضه شده بود را با مناسب ترین روش توزیع کند .

  سهام عدالت و نماد های رها شده آن

  پس با در نظر گرفتن این موضوع ، مکانیزم بورس کالا به همه ثابت شده  و با نظر به این موضوعات پیش آمده می توان گفت ، بورس کالا بهترین مکان برای عرضه و تقاضا می باشد.

  سهام عدالت و نماد های رها شده آن : دهقان دهنوی هم چنین در رابطه با نمادهای استانی سهام عدالت رها شده و مشکلات ایجاد شده برای این نماد ها، گفت : شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی نیز مشمول قانون های نظارتی سازمان بورس مثل شرکت‌های مشغول در بورس هستند .

  برخی از این نمادها صورت‌های مالی خودشان را به بورس اوراق بهادار تحویل نداده اند. همچنین کسانی که در این شرکت‌ها فعال اند ، همکاری مناسبی با بورس نداشته اند.

  البته وی افزود : امیدواریم این شرکتها با رفع مشکلات خود به زودی تعیین تکلیف شوند و بتوانند دوباره بازگشایی شده و در بازار بورس مورد معامله قرار گیرند.

  دهقان دهنوی، رئیس سازمان بورس در پاسخ به این سوال که با توجه به فرمایش وزیر کار در موضوع پررنگ تر شدن نقش های ، تعاونی‌های سهام عدالت، بیان کرد که در هم اکنون پروسه انتخابات هیات‌ مدیره سهام عدالت فعلا موکول شده است.

  چون برخی مراجع نظارتی در این خصوص اظهاراتی داشتند . ما نیز سعی داریم جلساتی تخصصی در جلسات شورای عالی بورس  برگزار کنیم و بعد از اینکه این دوستان  سخنان و پیشنهادات خود را مطرح کردند، آن مشکلات مطرح شده را حل کنیم و بعد از آن انتخابات را برگزار کنیم.

  وی در پایان افزود : توسعه تعاونی‌ها در کشور بسیار تاثیر گذارند زیرا  باید دقت کرد که معنی تعاون نیز در تعاونی لحاظ شده باشد تا به مشارکت مردم برای تعیین سرنوشت سرمایه خودشان در قالب یک شرکت تعاونی منجر شود ومفهوم تعاون تحقق یابد.

  آکادمی تبریز فایننس شما را روزانه از خبر های مهم بورس ، ارزدیجیتال و اخبار مهم فارکس مطلع می سازد .

  همچنین این مجموعه سعی دارد با برگزاری طیف وسیعی از دوره ها که مربوط به انواع بازار های مالی می شوند. مثل : دوره بورس اوراق بهادار و دیگر دوره ها سرمایه شما را گسترش دهد و شما را به یک تحلیل گر و تریدر حرفه ای تبدیل کند.تبریز فایننس تا حرفه ای شدن در بازار های مالی کنار شماست.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.