تبریز فایننس

روند قیمت طلا در بازار فارکس / و آیا روند خنثی طلا ادامه خواهد داشت؟

روند قیمت طلا در بازار فارکس
 • روند قیمت طلا در بازار فارکس : برای اینکه روند فعلی طلا را در بازار فارکس بررسی کنیم ، به دلیل نامشخص و نامعلوم بودن حرکت بعدی فدرال رزرو ، کاربران و سرمایه گذاران فارکس تمایلی به خرید طلا در این بازار ها ندارند و این عامل باعث  ایجاد روند خنثی طلا شده است.

  معاملات طلا  دیروز( جمعه 10 سپتامبر) با سود حاصله از بازده خزانه داری ایالات متحده، بدون کاهش یا افزایش بود. یک دلار ارزانتر آمریکا، دلیلی بر حمایت قیمت هاست.

  روند قیمت طلا در بازار فارکس : خنثی بودن روند طلا، نشانگر آن است که معامله گران نسبت به اقدامات بعدی فدرال رزرو درباره اینکه آیا بالاخره برنامه کاهش تدریجی را شروع می کنند یا خیر، بی خبر هستند.

  اما طبق نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز تحلیلگران وال استریت، روند صعودی قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی کردند.

  روند طلا در بازار فارکس که سقوط ۱۰۰ دلاری داشت  ولی دو هفته پیش تحت تاثیر سیگنالهای بانک مرکزی آمریکا  قرار گرفت و احتمال افزایش زودتر از موعد روند قیمت طلا وجود دارد. چون هفته گذشته قیمت طلا حدوداً ۰.۵ درصد افزایش داشت که می توان گفت اولین افزایش هفتگی پس از روند خنثی و روند کاهشی بود. قیمت هر اونس طلا در معاملات دیروز جمعه یک دلار و ۱۰ سنت معادل ۰.۱ درصد افزایش، در ۱۷۷۷ دلار و ۸۰ سنت بسته شد.

  کارشناسان بازار فارکس ، بازده اوراق خزانه و آمار اقتصاد کلان آمریکا همه اینها عوامل تعیین کننده قیمت طلا در بازار فارکس محسوب می شوند.

  ۱۳ نفر از تحلیلگران وال استریت در نظرسنجی کیتکونیوز شرکت کردند که ۵۳.۸ درصد آنها پیش بینی افزایش قیمت طلا داشتند ونیمی دیگر نیز کاهش قیمت و قیمت خنثی طلا پیش بینی کردند.

  هم چنین در نظرسنجی آنلاین از سرمایه گذاران خرد: از  ۸۳۹ نفری که در نظر سنجی شرکت کرده و رای داده بودند، ۵۴.۱ درصد آنها به افزایش قیمت طلا رای داده و ۲۴.۲ درصد آنها نیز به کاهش قیمت طلا و۲۱.۷ درصد آنها رای خنثی نسبت به قیمت طلا داده بودند.

  طبق پیش بینی ها قیمت طلا تابالای مرز 1800 دلارصعود خواهد کرد که نشانه مثبتی در بازار فارکس خواهد بود.

  مارک چندلر،(مدیرکل شرکت بانوک برن گلوبال فارکس)  در پاسخ به کیتکونیوز گفت: فعال شدن شاخصهای نیروی صعودی و تشکیل شدن کف قیمتی در حدود ۱۷۷۳ دلار ، عاملی برای صعود به بالای ۱۸۰۰ دلار و به کف رسیدن قیمت طلا خواهد بود.

  سیژینسکی ، استراتژیست ارشد بازار در شرکت مدیریت دارایی SIA دراین باره گفت: طلا روند کاهش قیمتی خود را با تمام تاثیرات منفی رد کرده است و من پیش بین دارم روند قیمت طلا در بازار فارکس افزایش یابد وشاهد بهبود معاملات طلا در بازار فارکس باشیم..

  وهمچنین روند کاهشی بازار فارکس به علت سیگنال بانک مرکزی آمریکا بود الخصوص اظهاراتی که جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا در جلسه سه شنبه گذشته کنگره، به کاهش روند قیمت طلا دربازار فارکس تاثیر بسزایی داشت.

  رییس شرکت مدیریت دارایی آدریان دی اظهاراتی در رابطه با روند قیمت طلا در بازار فارکس داشت طبق این اظهارات : با در نظر گرفتن عقب نشینی مقامات بانک مرکزی آمریکا نسبت به افزایش نرخ های بهره در اوایل ماه جاری و تدوام تورم ، طلا از کاهش قیمت شدیدی که پس از این موضوع داشت ، افزایش قیمت را تجربه خواهد  کرد.

  چندلر در این باره گفت:یک سیگنال مثبت دیگر نیز نسبت به وضعیت بیت کوین داریم ، چون پس از سقوط به پایین ۳۰ هزار دلار، روند صعودی نداشته و هفته گذشته نیز رشد قیمتی که از ابتدای سال جاری داشت را از دست داده است.

  کارشناسان اقتصادی که پیش بینی کاهش روند قیمت طلا در بازار فارکس داشتند، تحت تاثیر سیگنال بانک مرکزی آمریکا این پیش بینی را کرده اند و عثیده دارند که تاثیر این سیگنال بیش از این باشد.

  آدام بوتون، استراتژی ارزی ارشد فارکس لایودر این باره گفت: طلا از زمان نشست بانک مرکزی آمریکا برای بهبود قیمت و حتی پس از عقب نشینی دلار آمریکا، کاهش داشته است واین نشانه خوبی نیست.و اگراین قیمت طلا در بازار فارکس تا مرز 1800 دلاری پیش نرود باید به فکر فروش سهم طلا بود.

  آکادمی تبریز فایننس مهمترین اخبار بازار ارز دیجیتال ، فارکس و بورس اوراق بهادار به صورت روزانه در وبسایت خود قرار می دهد تا سرمایه گذاران و معاملگران طبق این اخبار از مهمترین حوادث بازار های مالی باخبر باشند و در این زمینه اطلاعات به روزی داشته باشند.

  علاوه براین ، آکادمی تبریز فایننس ، با برگزاری دوره ارزدیجیتال ، دوره پرایس اکشن نوین و …. با بروزترین شیوه تدریس سعی دارد که شما را به یک معامله گر حرفه ای تبدیل کند که این امر موجب افزایش سود دهی سرمایه شما در بازار های مالی خواهد شد.

   

   

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.