تبریز فایننس

کاردانو با عرضه نود «۱.۳۵.۰» یک قدم به هاردفورک واسیل نزدیک‌تر شد

 • کاردانو با عرضه نود «۱.۳۵.۰» یک قدم به هاردفورک واسیل نزدیک‌تر شد

  تیم توسعه کاردانو اعلام کرد نسخه ۱.۳۵.۰ نرم افزار نود (node) خود را آماده و عرضه کرده است. قرار است از این نود در هاردفورک واسیل استفاده شود اما پیش از آن در شبکه آزمایشی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. بنیاد IOHK این عرضه را نقطه عطف بزرگی در مسیر اجرای هاردفورک واسیل (Vasil) روی شبکه اصلی دانست.

  به گزارش تبریز فایننس و به نقل از یو تودی، دیروز چارلز هاسکینسون در توییتی از آماده شدن نود نسخه ۱.۳۵.۰ شبکه کاردانو خبر داد و از اپراتورهای استخر سپرده‌گذاری (SPOs) خواست تا نرم‌افزارهای خود را به روزرسانی کنند.

  قرار است زمانی که ۷۵٪ از SPOهای شبکه، نسخه نرم‌افزار نود خود را به ۱.۳۵.۰ آپدیت کنند، پروپوزال ارتقای شبکه آزمایشی کاردانو اجرایی شود.

  بنیاد IOHK اعلام کرد که کدهای نرم افزار کور (core) کاردانو آماده شده است و بدین وسیله از نسخه دوم پلتفرم قرارداد هوشمند کاردانو پلوتوس (Plutus v2) استفاده می‌شود.

  توییت هاسکینسون در خصوص آماده شدن نسخه جدید نود این شبکه منبع: توییتر

  چهار CIP مهم قرار است در این هاردفورک اجرایی شوند. CIP همان پروپوزال‌هایی هستند که برای توسعه شبکه کاردانو از سمت توسعه‌دهندگان ارائه می‌شوند. این ۴ بهبود عبارتند از:

  • CIP-31 (ورودی‌های مرجع)
  • CIP-32 (داده‌های درون برنامه‌ای)
  • CIP-33 (اسکریپت‌های مرجع)
  • CIP-40 (خروجی‌های وثیقه)

  برای آشنایی با این پروپوزال‌ها به «جزییات هاردفورک واسیل در شبکه کاردانو اعلام شد» مراجعه نمایید.

  مطابق گزارش پیشین تبریز فایننس ، هاردفورک واسیل که قرار بود در تاریخ ۲۹ ژوئن (۸ تیر) روی شبکه اصلی انجام شود، تا اواخر جولای (مرداد) به تعویق افتاده است. مطابق اعلام تیم IOHK آماده شدن نسخه جدید نرم افزار نود شبکه نقطه عطفی در اجریی شدن هاردفورک واسیل محسوب می‌شود.

  برای مشاهده اخبار بیشتر به سایت تبریز فایننس مراجعه کنید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.