تبریز فایننس

سیگنال سبز بورس مذاکرت تهران و ریاض جواب داد

 • سیگنال سبز بورس مذاکرت تهران و ریاض احتمال بازنگری جو بایدن در سیاست های تحریم آمریكا علیه ایران، ورود شدید واقعیت ها، ركورد جدید در ارزش معاملات و سهام و ظهور 70 درصد سهم بازار، پنج امید جدید سهامداران است .

    چند روز پس از استقبال عربستان از مذاکرات با تهران، دو مقام دولت ایران از گفتگوهای تهران و ریاض استقبال کردند و تأکید کردند که پیشرفت هایی حاصل شده است و گفتگوها برای به حداقل رساندن اختلافات ادامه خواهد داشت.

  تاکنون چندین دور گفتگو به میزبانی بغداد برگزار شده و قرار است دور بعدی مذاکرات در دولت جدید از سر گرفته شود.

  شواهد سیگنال سبز بورس مذاکرت تهران و ریاض:

  این شاید یکی از معدود سیگنال های مهم سیاسی برای بورس باشد که اقتصاد جهان امروز صبح نوشت. علاوه بر این، وال استریت ژورنال مستقر در ایالات متحده گزارش داده است كه دولت بایدن سیاست خود را در اعمال تحریم ها علیه سایر كشورها از جمله ایران تا پایان تابستان امسال به اتمام می رساند.

  جدیدترین اخبار بورس را از بخش اخبار دنبال کنید

  به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه «طبق گفته های منابع آگاه، دولت رئیس جمهور آمریكا، جو بایدن در حال اصلاح روش اعمال تحریم های مورد استفاده این كشور است كه هدف آن افزایش هماهنگی سیستم تحریم با متحدان واشنگتن و جلوگیری از خسارات ناخواسته اقتصادی است. طبق گفته یک مقام  دولت ایالات متحده تقریباً بررسی جامع سیاست های تحریم آمریكا را به اتمام رسانده است كه انتظار می رود تا پایان تابستان به اتمام برسد.

  در همین حال، بورس اوراق بهادار شاهد اتفاقات جدیدی در روز گذشته بوده است. بورس اوراق بهادار تهران روز صعودی دیگری را پشت سر گذاشت و این بار شاخص کل با رشد بیش از 2 درصدی به بالاترین سطح از 4 آوریل رسید. همزمان با این روند صعودی، چهار رکورد جدید برای بورس سهام 1400 ثبت شد.


  دومین ورودی سنگین املاک و مستغلات در سال جاری ثبت شد و ارزش معاملات سهام اوج های جدیدی را در کارنامه بازار ثبت کرد. در همان زمان، اختلاف در ارزش صفوف خرید و فروش به حداقل رسید و سهم سالن شیشه سبز پوش به بیش از 70 درصد رسید.

  با این شرایط و اخبار مهم، آیا می توان به آینده بورس امیدوار بود؟

  شروین شهریاری، تحلیلگر بازار مالی در یادداشتی برای تجارت نوشت: «اگر گفتگوهای وین در هفته های آینده به نتیجه برسد، می توان انتظار داشت اصلاح انتظارات تورمی و کاهش موقتی دارایی در بازارهای پر خطر، از جمله سهام و ارزها باشد.

  برعکس، در صورت طولانی شدن مذاکرات یا یک عقب گرد بزرگ، انتظار می رود انتظارات تورمی با تشدید فشار بر دولت برای کسب درآمد از کسری بودجه، دوباره افزایش یابد و بورس در کوتاه مدت به رونق خود بازگردد.

  همینطور امروز در آخرین روز هفته رشد بورس نسبتاً کند بوده و در نیمه اول بورس، شاخص کل در محدوده یک میلیون و 282 هزار واحد قرار دارد.

  امروز بورس با دو هزار واحد مثبت در محدوده یک میلیون و 282 هزار واحد قرار گرفت. شاخص کل همگن امروز 71 واحد رشد در اوج 391 هزار واحد بود.

  در بازار امروز 16 تیرماه ، «فارس»، «فولاد» و «وغدیر» از جمله نمادهای موثر در شاخص کل بورس هستند. بیشتر معاملات امروز برای «فملی»، «ولکار» و «برکت» ثبت شده است.

  ارزش معاملات امروز به 766 میلیارد تومان رسیده و حجم معاملات 849 سهم است.

  در بازار امروز «شفارس» با 107 میلیون سهم «رمپنا» با 100 میلیون سهم «ولكار» با 57 میلیون سهم «ونیرو» با 47 میلیون سهم و«چدن» با 36 میلیون سهم صف خرید دارند.

  به طور کلی امروز تعادلی بین خریداران و فروشندگان بورس وجود دارد و اکثر گروه های کوچک و بزرگ بازار با گرایش های مثبت در حال حرکت هستند.

  امیدواریم روزهای خوب بورس ادامه دار باشد و همان طور که دولت مردان هم قول بازگشت پول سرمایه داران در این بازار را دادند؛ این قول هم عملی شود و بتوانیم این روز ها را هم ببینیم.

  در حال حاضر تنها کاری که از دستمان بر می آید این است که منتظر ماند و دید آیا قول بازگشت سرمایه عملی می شود یا خیر که امیدواریم این طور هم بشود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.