تبریز فایننس

دوره فارکس

 • دوره فارکس

  بازار فارکس بازار تبادل ارزهای خارجی است و برگرفته از دو کلمه انگلیسی Foreign Exchange است. در این بازار ارزهای کشورهای مختلف جهان معامله می‌شود. در بازار فارکس انواع بنگاه‌های مالی و سرمایه‌گذاری، شرکت‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی فعالیت دارند.

  مهم‌ترین ارزهایی که در این بازار معامله می‌شوند ارزهای زیر هستند:

  USD(دلار امریکا)

  EUR (یورو)

  GBP(پوند انگلیس)

  JPY(ین ژاپن)

  AUD(دلار استرالیا)

  NZD(دلار نیوزلند)

  در بازار فارکس ارزها به‌صورت زوج ارز معامله می‌شوند برای آشنایی با  اصطلاح زوج ارزهای اصلی و فرعی، مقاله لیست جفت ارزهای فارکس: آشنایی با +۲۰ جفت ارزهای اصلی و فرعی را مطالعه کنید.

  مقاله ” بازار فارکس چیست؟ ” نیز می‌توانید برای یادگیری بیشتر فارکس به شما کمک زیادی بکند.

   

  انتخاب معامله‌گری در فارکس به‌عنوان یک شغل

  بعد از گذراندن دوره بازار جهانی فارکس شما می‌توانید این شغل را به‌عنوان شغل اصلی خود برگزینید. درصورتی‌که بتوانید در معامله‌گری به سود مستمر برسید و معامله‌گری حرفه شما باشد مزایای زیر را خواهید داشت:

  • استقلال شغلی: در حرفه معامله‌گری نیاز به دریافت هیچ مجوزی از هیچ مرجع قانونی نیست و شما می‌توانید کار خود را در هر نقطه از جهان تنها با یک کامپیوتر و اتصال به اینترنت انجام دهید.
  • درصورتی‌که بتوانید به درآمد مستمر برسید، دوستان و اطرافیان شما از شما خواهش خواهند کرد که با پول آن‌ها کارکنید و این می‌تواند مزیت بزرگی برای شما باشد چراکه در حرفه سبد گردانی (کار با پول دیگران) شما در زیان احتمالی آینده شریک نیستید و تنها در سود به‌دست‌آمده شریک هستید. این کار مزیت دیگری هم دارد و آن این است که نیازی ندارید پول بزرگی را سرمایه‌گذاری کنید بلکه می‌توانید با سرمایه دیگران کارکنید.
  • درآمد دلاری: با وضعیت موجود در کشور ما و موج افسارگسیخته تورم، داشتن درآمد دلاری برای شما مزیت بسیار بزرگی محسوب می‌شود. چراکه از طرفی دلار در کشور ما به‌صورت مستمر رو به افزایش است و شما می‌توانید با داشتن درآمد دلاری، همیشه از تورم جلوتر باشید.
  • فروش سیگنال‌های معاملاتی: یکی از راه‌های بسیار سود ساز معامله در فارکس، فروختن سیگنال‌های معاملاتی است. درصورتی‌که موفق شوید از طریق فارکس به درآمد مستمر برسید، می‌توانید با فروش سیگنال‌های معاملاتی در شبکه‌های مجازی، به درآمد فوق‌العاده جذابی برسید.

   

  با گذراندن آموزش پیشرفته فارکس چقدر می‌توانم درآمد داشته باشم؟

  برای اینکه به شما بگویم چه مقدار می‌توانید درآمد کسب کنید ابتدا باید به شما بگویم ازنظر من درآمد مناسب، چه درآمدی است.

  ازنظر من سرمایه‌گذاری زمانی جذاب است که بتوانید از سود بانکی و تورم در جامعه، چندین گام جلوتر باشد. مطمئن هستم تابه‌حال از اطرافیان خود شنیده‌اید که فلان کس در فارکس ماهی ۵۰ درصد سود می‌کند. بله این امکان‌پذیر است ولی مطمئن هستم کسی که در فارکس این مقدار به‌صورت ماهانه سود می‌کند، همین مقدار و یا حتی بیشتر هم امکان زیان دارد؛ و شما فقط سود های او را می‌بینید.

  به‌صورت کلی برای موفقیت در بازارهای مالی باید صبر داشت. همان‌طور که گفتم در فارکس شما با دلار معامله می‌کنید و این یعنی هرچقدر که دلار در ایران رشد کند شما از رشد دلار و تورم عقب نخواهید ماند. پس حتی اگر ماهانه ۱ درصد هم سود کنید شما از تورم جلو هستید. ولی حتماً این مقدار سود شمارا راضی نخواهد کرد. ازنظر من سود معقول در فارکس، درصورتی‌که به‌صورت نامعقول ریسک نکنیم، ماهانه بین ۵ تا ۸ درصد دلاری است؛ و این یعنی سالانه به‌صورت مرکب شما سرمایه دلاری خود را ۲٫۵ برابر خواهید کرد که عدد بسیار جذابی است.

  نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که زمان بررسی کارنامه معاملاتی در فارکس، ۱ ماهه نیست و معمولاً شما باید ۶ ماه یک‌بار معاملات خود را بررسی کنید. چراکه کاملاً امکان‌پذیر است که شما به‌عنوان‌مثال ۲ ماه پشت سر هم زیان ده باشید و در ماه سوم همه زیان‌های خود را جبران کنید. پس صبر یکی از فاکتورهای اساسی برای یک معامله‌گر در بازار فارکس است.

  انواع روش‌های درامد زایی از بازار فارکس

  یکی از محاسن حرفه‌ای شدن در بازار فارکس این است که شما می‌توانید از چندین راه درامد داشته باشید

  1. اولین راه درامد زایی همان معامله در فارکس است که شما می‌توانید پول دلاری خود را رشد دهید. یعنی علاوه بر اینکه از تورم ایران برای رشد دلار به ریال عقب نمانده‌اید، چندین گام از تورم هم جلوتر هستید.
  2. کار کردن با پول دیگران: شما علاوه بر اینکه با پول خودتان کار می‌کنید، می‌توانید از ابزارهایی که کارگزاری به شما می‌دهد، با پول دیگران هم کارکنید و به‌صورت اتوماتیک درآمدی هم از کار با پول دیگران داشته باشید.
  3. فروختن سیگنال‌های معاملاتی: در این قسمت هم شما می‌توانید همان معاملاتی را که با حساب خودتان می‌زنید را به‌صورت سیگنال‌های معاملاتی در شبکه‌های اجتماعی بفروشید که این روزها درامد بسیار بالایی را هم دارد.

  مفهوم اهرم در معاملات فارکس

  در فارکس شما می‌توانید از اهرم معاملاتی استفاده کنید. اهرم معاملاتی به این معنا است که شما می‌توانید چند برابر سرمایه اصلی خود معامله کنید. درصورتی‌که شما اهرم ۱۰۰ را برای معاملات خود برگزینید، یعنی شما با ۱۰۰ برابر پول خود معامله می‌کنید و این یعنی سود شما در ۱۰۰ ضرب می‌شود و همچنین زیان شما هم در ۱۰۰ ضرب می‌شود.

  به نظر میاید که اهرم امکان بسیار جذابی است ولی در حقیقت اهرم معاملاتی یک شمشیر دو لبه است. همان‌طور که گفتم زیان شما نیز ۱۰۰ برابر خواهد شد (اگر اهرم ۱۰۰ را برای معاملات خود برگزینید) پس شما می‌توانید یک‌شبه سرمایه خود را به باد دهید!

  شاید از اطرافیان خود شنیده باشید که حساب فلانی call شده. معنی این جمله همان صفر شدن حساب است. چون در بازار فارکس محدودیت رشد و افت را نداریم، (یک محصول می‌تواند در لحظه هرچقدر که امکان داشته باشد رشد یا افت کند) پس امکان صفر شدن سرمایه در کوتاه‌مدت وجود دارد.

  در بازار بورس ایران اهرم معاملاتی نداریم ضمن اینکه محدودیت رشد و افت هر سهم روزانه ۵ درصد است. این یعنی شما در یک روز بیشتر از ۵ درصد سود و زیان نخواهید کرد و چون اهرم معاملاتی نداریم پول شما صفر نخواهد شد ولی در بازار فارکس این ریسک را داریم. البته در قسمت مدیریت ریسک و سرمایه روش‌هایی را به شما آموزش خواهیم داد که در صورت اجرای دقیق آن‌ها هرگز ورشکسته نخواهید شد و پول شما صفر نمی‌شود.

   

  اگر شما بلد هستی در فارکس معامله کنی چرا آن را تدریس می‌کنی؟ آیا درآمد شما از معامله‌گری کافی نیست؟

   

  این سؤالی است که به‌کرات از من پرسیده می‌شود. شغل اصلی من معامله‌گری در بازارهای رمز ارز و فارکس است که در کنار آن تدریس هم می‌کنم. من به ۳ دلیل دوره فارکس را تدریس می‌کنم:

  1. معامله‌گر حتماً و حتماً نیاز به یک منبع درآمد کم ریسک در کنار شغل معامله‌گری خود دارد. درصورتی‌که این درآمد را برای گذران زندگی خود نداشته باشد در معامله‌گری خود دچار استرس بسیاری خواهد شد و این برای یک معامله‌گر َسم است. من به‌عنوان یک انسان باید بتوانم هزینه‌های زندگی خود را با توجه به استانداردهای زندگی خودم به‌صورت کم ریسک به دست بیاورم تا بتوانم با خیال آسوده به معامله‌گری بپردازم.
  2. آخرین مرحله و درجه یادگیری تدریس یک موضوع است. ازنظر من یادگیری در ۳ مرحله اتفاق می‌افتد:
  • مطالعه موضوع و یا آموزش از طریق شرکت در کلاس
  • اجرای عملی موضوع یاد گرفته‌شده
  • تدریس موضوع یاد گرفته‌شده

  اگر تجربه تدریسِ موضوعی که به آن مسلط هستید را داشته باشید حتماً با من هم‌نظر هستید که حتی اگر به موضوعی کاملاً مسلط باشید ممکن است در تدریس آن به مشکل برخورد کنید؛ و بعد از چندین دوره تدریس، تسلط شما نسبت به موضوع، قابل‌مقایسه با زمان قبل از تدریس شما نیست. من تدریس می‌کنم چون باعث می‌شود که کاملاً به‌روز باشم و با هر دوره تدریس تسلط من نسبت به موضوع افزایش میابد.

  1. واقعیت این است که تدریس درآمد خوبی دارد و من با تدریس موضوعی که کار اصلی من است و به آن علاقه بسیاری دارم، درآمد خوبی را هم به دست می‌آورم

  دوره فارکس تبریز فایننس

  دوره فارکس: فعالیت حرفه ای به عنوان شغل و یا سرمایه گذاری در حوزه بازارهای مالی، نیازمند آموزش دقیق و نکته به نکته است. وارد شدن به این حوزه ها بدون داشتن علم و شناخت کافی و فقط بر اساس شنیده ها مشابه شرکت در یک شرط بندی بزرگ است که شما اطلاع چندانی از عواقب آن نداشته و این کار را فقط به شانس می سپارید.

  آکادمی تبریز فایننس به عنوان معتبرترین آکادمی این حوزه ها در تبریز دوره ای برای آشنایی و یادگیری کامل بازار جهانی فارکس برگزار می کند که شما حتی با کم ترین دانش درباره فارکس به کلی همه موارد مرتبط با آن را یاد می گیرید.

  سرفصل های این دوره شامل الگوهای شمعی، مدیریت سرمایه و ریسک، مبانی بازار بین المللی ارز، خطوط پیوت کاماریلا، تحلیل امواج الیوت، میانگین متحرک، تحلیل تکنیکال، اندیکاتورها، اسیلاتورها، فیبوناچی و روند ها است.

  در پایان این دوره انتظار می رود شما مهارت کافی در زمینه تحلیل تکنیکال، تحلیل فاندمنتال، مدیریت سرمایه پیشرفته و روانشناسی ترید داشته باشید.

   

   

  تبریز فایننس بزرگترین مجموعه در شمال غرب برگزار کننده های دوره فارکس ، ارزدیجیتال ، پرایس اکشن ، RTM، متاورس و بورس میباشد شما می توانید با مراجعه به سایت آکادمی تبریز فایننس از شرایط دوره ها مطلع شوید، همچنین با مراجعه به صرافی تبریز فایننس از به روزترین قیمت ارز ها مطلع شوید.

   

  تبریز فایننس را در یوتیوب سابسکرایب کنید داخل کانال تلگرام تبریز فایننس شوید و حتما اینستای تبریز فایننس فالوو کنید تا از اخبار و اطلاعیه های بروز مطلع شوید همچنین جهت دریافت سیگنال های رایگان فارکس عضو کانال سیگنال فارکس شوید و برای دریافت سیگنال ارز وارد کانال سیگنال ارز شوید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  tabrizfinance

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.