تبریز فایننس

دوره آموزشی RTM تبریز فایننس

 • دوره آموزشی RTM تبریز فایننس

  RTM چیست؟

  برای اینکه بدانیم RTM چیست و بتوانیم آن را بهتر درک کنیم و اینکه چرا باید در دوره جامع RTM شرکت کنیم ، باید مفهوم کلمه پرایس اکشن و چگونگی عملکرد آن در معاملات را بدانیم .

  پرایس اکشن یک استراتژی مالی به معنی عملکرد و حرکت قیمت برای تصمیمات معاملاتی بدون دخالت اندیکاتور ها می باشد که یک ابزار معاملاتی می باشد که آنی می توانید با یادگیری پرایس اکشن هر لحظه که وارد بازار می شوید معامله را پاس کنید و بیشتر راجع به واکنش قیمت ها می باشد . در پرایس اکشن نوعی از تحلیل تکنیکال به نام سبک معاملاتی RTM وجود دارد که در این متد RTM ، معامله گر می آموزد که تنها با استفاده از فاکتور و چارت قیمت و نمودار و کندل های گذشته بازار و بدون نیاز به اندیکاتور ها مانند یک تریدر و سهام گذار حرفه ای ، نقطه مطلوب معامله را تخمین بزند و همگام با آن ها و با ورود و خروج بهینه در آن نقاط کسب سود کند.

  سبک RTM جدید ترین و دقیق ترین سبک تحلیل تکنیکال است که با پیدا کردن ناحیه دقیق عرضه و تقاضا میتوانید نقطه زنی کنید و دقیقا در جایی که قیمت بر می گردد اورد بگذارید و با ریسک به ریوارد بالا و وین ریت بالا معامله کنید و از ترید کردن لذت ببرید.

  در واقع می توان گفت RTM مطالعه بازار بدون چیزی جز قیمت “قیمت همه چیز است “

  حال ببینیم معنی RTM چیست:

  RTM مخفف کلمه READ THE MARKET به معنی خوانش بازار است و توسط شخصی به نام ایف میانت (IF MYANTE) از حدود سال 2010 ابداع و کشف شده است و دارای سه رکن اساسی رفتار قیمت رالی ، دراپ و بیس می باشد که با ترکیب این سه رکن اساسی رفتار قیمت به ساختار های دست پیدا خواهیم کرد. این روش براساس حجم معاملات کار می کند و از زیر شاخه های پرایس اکشن می باشد. در واقع این شخص متوجه شد که موسسات و بانک‌ها برای بدست آوردن پول معامله گران خرد، حقه ها و ترفند هایی را روی نمودار پیاده می کنند و با فریب دادنشان آنها را با ضرر از بازار خارج می کنند. ایف تصمیم گرفت تا یک آکادمی تاسیس کند. و با بررسی دقیق نمودار تمام این فریب‌ ها را کشف کند. تلاش چندین ساله وی برای کشف راز بازار و تحرکات قیمت، سبک قدرتمندی از پرایس اکشن را بوجود آورد که نامش RTM شد.
  در این سبک می‌ آموزیم که چگونه بدون استفاده از اندیکاتورها و صرفا با نگاه به چارت، نقاط برگشت قیمت را به دست آوریم و همگام با بزرگان بازار معاملات خود را با سودهای بزرگ و ضررهای بسیار اندک انجام دهیم.

  روح مطلب RTM به جریان سفارشات ارتباط دارد . جریان سفارشات (Order flow) به این معنی می باشد که مسیر حرکت قیمت را ، وجود یا عدم وجود سفارش روی چارت مشخص می کند که روی بازار کریپتو کارنسی و هر بازار دیگری کاربرد دارد و هر نقطه ای که قیمت یک واکنش اساسی نشان داده است ، نشان دهنده نقاط پر سفارشی بودند که توانستند قیمت را برگردانند و …. در حالت کلی استراتژی RTM به بررسی جریانات سفارشات برای مشخص کردن اینکه سفارشات در چه مقیاس و تایم فریمی وجود دارد. قدم اول برای آشنایی با تکنیک RTM ، درک یک حرکت مشخص روی چارت می باشد.

  بازار برای بسیاری از افراد معمایی بیش نیست اما با درک قطعات پازل ، دیدن و پیش بینی کردن حرکت قیمت با روش RTM کار چندان سختی نخواهد بود.

  مزایای RTM:

  انعطاف‌پذیری

  پرایس اکشن سبک rtm یک آزادی عمل بی‌ نظیر را به معامله‌گران هدیه داده و به آن‌ها اجازه می‌ دهد به‌جای پیروی کورکورانه از مجموعه‌ای از قوانین ریز و درشت، درباره اقداماتشان تصمیم‌گیری کنند؛ بدین‌ ترتیب قابلیت‌های ذهنی و خلاقیت، تفاوت‌ها را رقم می‌زند. البته برخی کارشناسان و سرمایه‌گذاران، چندان از این انعطاف‌پذیری راضی نیستند و این مورد را جزء معایب این استراتژی می‌دانند که در ادامه بیشتر در این باره و دلایل آن‌ها خواهیم گفت.

  امکان انجام تحلیل و معامله در بازه‌های زمانی بسیار کوتاه

  یکی از کاربردی‌ترین نکات مثبت rtm قابلیت انجام تحلیل و تصمیم به معامله در تایم فریم‌های بسیار کوتاه تا ۱۵ ثانیه است که می‌تواند بسیار شگفت‌انگیز باشد؛ البته اجرای این قابلیت منوط به وجود دیتای درست است؛ در غیر این صورت نتیجه دلخواه به دست نخواهد آمد. اهمیت این ویژگی، در معامله‌های روزمره در بازاری که حتی ثانیه‌ها هم می‌توانند تعیین‌کننده باشند، به‌خوبی خود را نشان می‌دهد؛ ثانیه‌هایی که می‌تواند شما را از رقبا پیش بیندازد یا برعکس!

  وجود ستاپ‌های مختلف

  وجود ستاپ‌های تحلیلی بر پایه بررسی بازه‌های قیمتی و ستاپ‌های معاملاتی بر پایه نقدینگی و کاهش یا افزایش سفارش‌ها در بازار را نیز می‌توان از ویژگی‌های مثبت و مهم این استراتژی برشمرد.

  پتانسیل ترکیب با انواع سبک‌ها

  مبحث سرمایه‌گذاری شامل سبک‌ها و روش‌های گوناگونی است که برخی از آن‌ها در تضاد با هم هستند که این مسئله موجب می‌شود شما ناچار یکی از آن‌ها را انتخاب کنید و ممکن است فرصت‌های دیگر را از دست بدهید! پرایس اکشن rtm دارای انعطاف بی‌نظیری است و قابلیت تطبیق‌پذیری با انواع استراتژی‌های معاملاتی دیگر مانند لنس و البروکس را دارد که می‌تواند بسیار حائز اهمیت و کاربردی باشد.

  ریسک کم

  برخلاف بسیاری از روش‌های تحلیلی، این استراتژی به‌ کمک ساختار و منطق کارآمد، ریسک بسیار پایینی دارد و می‌تواند پیش‌بینی‌ ها را به واقعیت نزدیک کند. این پرایس اکشن یکی از کمترین میزان‌های ترس و اضطراب در میان سایر روش‌های معاملاتی را دارد که این موضوع در بازار متلاطم سرمایه‌گذاری، اطمینان خاطری دوچندان را از لحاظ روان‌شناختی برای معامله‌گران دارد.

  یادگیری سریع

  یکی دیگر از نکات مثبت تکنیک rtm مدت‌زمان کوتاهی است که برای یادگیری آن لازم است. مراجعه به سایت آکادمی و کتاب پرایس اکشن rtm یا مراجعه به pdf های آن می‌تواند منبع خوبی برای فراگیری سریع این روش باشد؛ البته باید دانست کنار هم قراردادن فایل‌های آموزش و رسیدن به تسلط بالا، انرژی زیادی را می‌طلبد.

  معایب استفاده از پرایس اکشن rtm
  از معایب پرایس اکشن rtm می‌توان به امکان تحلیل اشتباه به‌ کمک اختلالی کوچک در چارت، وجود تعداد زیادی استراتژی‌ و تئوری‌ اشاره کرد که به‌ سبب منبع‌ باز بودن این روش توسط افراد زیادی ارائه‌ شده و گاهی می‌تواند قابل اطمینان نباشد و حتی متناقض با اصل منطق و قوانین آن تدوین شده باشد. البته یکی از مهم‌ترین مسائلی که کارشناسان هم در قسمت مزایا و هم در معایب این استراتژی از آن نام می‌برند و پیش‌تر نیز به آن اشاره شد، امکان تصمیم‌گیری معامله‌گر با احتمال تفاوت در نتیجه است که به‌ سبب تفاوت در وضعیت ذهنی، رفتاری و روان‌شناختی هر فرد رخ می‌دهد؛ به بیانی دیگر هیچ دو معامله‌گری به‌دلیل برداشت متفاوت از قوانین تعریف‌ شده و تفاوت در درک تفاسیر و عملکرد ذهنی غیر یکسان، یک پرایس اکشن rtm را به یک شکل تفسیر نمی‌کنند و همین امر، به تفاوت عمده در عملکرد سرمایه‌گذار و اولویت سناریوی وی منجر می‌شود؛ برای مثال اگر سهامی روی ۳۷۰ است و دو معامله‌گر سطح روانی مشابه فرض ۴۰۰ را در نظر گرفته باشند، زمانی که قیمت سهام به ۴۰۰ برسد، ممکن است شخص اول با تصور ذهنی خود به این تحلیل برسد که ممکن است قیمت بالاتر برود؛ درنتیجه از فروش سهام دست نگه‌ می‌ دارد و سطح تعیین‌شده خود را به ۴۵۰ تغییر می‌ دهد. اگر این امر به واقعیت بپیوندد و قیمت سهام بیشتر شود، او سود بسیار بیشتری به دست می‌آورد. در همین حال ممکن است شخص دوم با فرض معکوس‌ شدن روند و کاهش قیمت در آینده، به‌ سرعت سهام خود را به قیمت ۴۰۰ بفروشد و به سود مدنظر خود برسد؛ بدون ریسک برای سود بیشتر.

  دوره RTM:

  بهترین دوره پرایس اکشن با استراتژی RTM دوره ای می باشد که بتواند ذهن و فکر معامله گر را به چالش بکشد و بعد اتمام دوره RTM بتواند در انواع بازار های مالی نظیر بازار ارز دیجیتال ، بورس اوراق بهادار ، فارکس و هر بازاری که نمودار قیمتی داشته باشد از این سبک RTM که روش جامعی می باشد برای کسب سود بهینه استفاده کند .

   

  علت نیاز به آموزش دوره RTM

  با روش تحلیل RTM با ریسک به ریوارد های مناسب ، جوابگوی ضرر هایی می باشید که در ترید های مختلف متحمل شده اید .

  سبک معاملاتی RTM به ما نقاط مهم خرید و فروش و بهترین نقطه برای ورود به بازار و خروج از بازار را نشان می دهد و دلیل جبران ضرر های قبلی در بازار های مختلف و ورود به معامله با این روش ، به خاطر ریسک به ریوارد بالای 1/10 می باشد.

  با گذراندن دوره RTM در چه بازار هایی از این روش می توانیم استفاده کنیم؟

  در بازار های ارز دیجیتال ، بورس ، فارکس و هر بازاری که چارت قیمتی داشته باشد قابل استفاده می باشد.

  سود شما در بازار های مالی مختلف با روش تحلیل RTM چقدر است؟

  این بازار در عین ظاهری ساده ، پیچیدگی های خاص خود را دارد و نیاز به تمرین و تکرار بیشتر می باشد و شما هر چقدر علم و دانش و اطلاعات و مهارت خود را بیشتر کنید نتیجه دقیق تری از نقاط بدست خواهید آورد و با ریسک کمتر ، سود بیشتری عایدتان خواهد شد.

   

  چه کسانی در دوره جامع RTM آکادمی تبریز فایننس می توانند شرکت کنند؟

  امروزه معامله گران و تحلیلگران بزرگ در هر سنی و هر جنسیتی وجود دارد و هر فردی که هر لحظه آماده پیشرفت و آماده سرمایه گذاری وقت برای صرف یادگیری و ساختن دانش خود باشد ما این فرصت را برای آنها فراهم آوردیم و با پیشرفته ترین ، بهترین و بروز ترین متد تحلیل بازار های مالی با عنوان RTM آموزش می دهیم و افرادی که با دید قماربازی به بازار های مالی نگاه می کنند به هیچ وجه در این دوره شرکت نکنند چرا که تلاش برای آن افراد مهم نیست و می خواهند پول خود را از دست دهند .

  پیش نیاز برای شرکت در دوره RTM آکادمی تبریز فایننس

  مبانی اولیه هر بازار مالی ( ارز دیجیتال ، بورس ، فارکس ) که در آن می خواهید فعالیت کنید.

   

  سرفصل های دوره RTM ، تبریز فایننس
  پیوت ها ( pivot تسویه و اصلی)

  تعیین جهت حرکت بازار بر اساس اینگولف یا عدم اینگولف

  نحوه مشخص کردن گره های پر سفارش

  DP

  FTR و اجزای آن ( SPELL ، FTC ، MPL ، دهانه و …)

  SWAP

  FO

  RTP

  ORIGIN

  سیگنال چرخشی

  ایگنور

  مقیاس

  عادات بازار

  سواپ گیری

  قوانین حرکت

  قوانین حرکت بین گره های معاملاتی

  نقاط تصمیم گیری ترید

  آیا می توانیم با شرکت در این دوره آموزش RTM موفق باشیم و پیشرفت مالی داشته باشیم؟
  بعد از هر آموزشی نیاز به صرف زمان برای تمرین و کسب مهارت می باشد و شما در طی آموزش و بعد از آن هر چقدر زمان بیشتری برای تمرین بر روی نمودار های واقعی داشته باشید در واکنش بازار هوشیارتر خواهید بود و در نتیجه هر تمرین چند قدم شما را از دیگران جلو خواهد انداخت و برای هر کاری باید عزم قوی و جدی داشته باشید.کسانی که پشتکار دارند واقعا از مزایای کار خود بهره می برند.

  آکادمی فایننس چه کمکی به شما می کند؟ 6 ماه بعد از دوره آموزش RTM شما را ساپورت می کند تا کامل به این امر مسلط شوید.

  شما بعد از اتمام دوره RTM در آکادمی تبریز فایننس قادر خواهید بود با آنالیز پیشرفته در سرمایه گذاری های خود به راحتی وارد معامله شوید و سود های بی نظیر و بهینه ای را در انواع بازار های مالی بدست بیاورید.

  روش های شرکت در دوره RTM تبریز فایننس
  روش حضوری : تبریز

  روش آنلاین : بدون محدودیت مکان

  آکادمی تبریز فایننس بهترین تنها برگزار کننده دوره های RTM در شمالغرب کشور می باشد که شما را برای رسیدن به سود های کلان یاری می رساند.

   

   

  تبریز فایننس بزرگترین مجموعه در شمال غرب برگزار کننده های دوره فارکس ، ارزدیجیتال ، پرایس اکشن ، RTM، متاورس و بورس می باشد شما می توانید با مراجعه به سایت آکادمی تبریز فایننس از شرایط دوره ها مطلع شوید، همچنین با مراجعه به صرافی تبریز فایننس از به روزترین قیمت ارز ها مطلع شوید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  tabrizfinance

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.