تبریز فایننس

تعویض پذیری (Fungibility) چیست؟

 • تعویض پذیری (Fungibility) چیست؟

  یکی از ویژگی های یک کالا یا ماده، ویژگی تعویض پذیری است و در صورتی که یک کالایی ویژگی تعویض پذیری داشته باشد، می توان گفت که واحدهای آن کالای خاص، قابلیت تعویض دارند. برای مثال یک اسکناس دلار به عنوان یک کالای تعویض پذیر شناخته شده است، به طوری که تعداد زیادی اسکناس دلار در گردش وجود دارند که همه آنها دارای ارزش یکسان و مشابه می باشند. افراد می توانند هر اسکناس دلار را با سایر اسکناس ها تعویض کنند و همچنین می توانند می توان مقدار مشابهی کالا را با هر کدام از آنها خریداری کنند. در این مقاله قصد داریم در رابطه با تعویض پذیری و اهمیت آن در فضای ارز دیجیتال صحبت کنیم، پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

  تعویض پذیری (Fungibility) چیست؟

  تعویض پذیری چیست؟

  تعویض پذیری عبارت است از توانایی یک دارایی یا کالا جهت تبادل با دیگر دارایی‌ها یا کالاهای مجزا از همان نوع که توانایی بسیار با ارزشی محسوب می شود. فرآیند تبادل و تجارت توسط دارایی‌های تعویض‌ پذیر ساده تر می شوند، زیرا تعویض‌ پذیری به ارزش برابر میان دارایی‌ها اشاره دارد. علاوه بر پول ها، دارایی ها و کالای دیگری نیز از جمله فلزات گران بها، سهام شرکت، اوراق قرضه، ارزهای دیجیتال و دیگر کالاها نیز تعویض پذیر می باشند.

  البته صرفا به دلیل این که یک چیزی در میان افراد مطلوب است و وسیله ای برای مبادله کردن محسوب می شود، ضرورتا نمی تواند تعویض پذیر نیز باشد، برای مثال می توان به الماس اشاره کرد. از آن جایی که نمی توان الماس های هم اندازه را با هم مبادله کرد، بنابراین الماس ها تعویض پذیر نیستند؛ زیرا برخی عوامل از جمله برش و شفافیت می توانند باعث تغییر فردیت یک الماس شوند. از این رو می توان گفت الماس ها خیلی تعویض پذیر نمی باشند.

  دلایل اهمیت تعویض پذیری برای پول و ارزهای دیجیتال

  دلیل اهمیت تعویض پذیری برای پول و ارز دیجیتال این است که بدون این ویژگی یک ارز قابل اعتماد نمی باشد. یک واحد پول فیزیکی (پول کاغذی) و یا دیجیتال باید تعویض پذیر باشد تا بتواند اعتماد افراد را جلب کند و آنها تراکنش های روزانه ی خود را به وسیله آن انجام دهند. در صورتی که یک ارز تعویض پذیر نباشد، مشکلات بزرگی را به همراه خواهد داشت. برای مثال در صورتی که فقط تعدادی از اسکناس های ۲۰ دلاری دارای قابلیت تعویض پذیری باشند، در این حالت اگر برای خرید کالاهای موردنظر خود از این اسکناس های ۲۰ دلاری که قابلیت تعویض ندارد، استفاده کنند، یک کار غیر عقلانی محسوب خواهد شد. تعویض پذیری باعث می شود که یک ارز به صورت قابل اعتمادی مورد استفاده افراد قرار بگیرد. در این صورت، هر واحد از یک ارز ارزش یکسانی دارد و دیگر فرقی نمی کند که کدام واحد در حال خرج شدن است. برای هر وسیله مبادله ای که می خواهد برای تراکنش های روزانه در مقیاس وسیع مورد استفاده قرار گیرد، تعویض پذیری یک ضرورت محسوب می شود.

  نحوه اعمال تعویض پذیری (Fungibility) در مورد بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

  اعمال تعویض پذیری در مورد بیت کوین

  برای بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر، تعویض پذیری بسیار مناسب می باشد، زیرا آنها نیز در نهایت یک ارز می باشند. بنابراین ارزهای دیجیتال برای داشتن عملکرد درست، نیازمند قابلیت تعویض پذیری هستند. بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر از جمله اتریوم و لایت کوین بدون تعویض پذیری، برای استفاده بیشتر در تراکنش های روزمره با چالش های شدیدی مواجه خواهند شد. از آن جایی که ارزهای دیجیتال با سختی های دیگری از جمله مقاومت سیاسی و مقیاس پذیری در مسیر پذیرفته شدن مواجه هستند، بنابراین اکثر حامیان ارز دیجیتال حاضر نیستند که فقدان تعویض پذیری را نیز شاهد باشند. ارزهای دیجیتال خوشبختانه بسیار تعویض پذیر می باشند. به طوری که در هر جای جهان یک بیت کوین، همان بیت کوین است. در واقع فقط ۲۱ میلیون واحد بیت کوین برای عموم وجود دارد که هر کدام از آن ها معادل دیگری می باشد.

  تقسیم پذیری ارزهای دیجیتال

  بیت کوین و برخی دیگر از ارز دیجیتال بسیار تقسیم پذیر می باشند. مقیاس پذیری به این معناست که افراد می توانند واحدهای کوچک تری از یک ارز دیجیتال را خرید و فروش کنند. به طور مثال افراد قادرند ۱۰ درصد از یک بیت کوین یا رمز ارز مقیاس پذیری دیگری را خرید و فروش نمایند. در واقع یکی از ویژگی های اساسی رمز ارزها، قابلیت تقسیم پذیری می باشد، زیرا قیمت گذاری همه کالاها و خدمات به گونه ای نیست که به طور مثال معادل تعداد صحیحی از بیت کوین ها باشند. اهمیت این قضیه با در نظر گرفتن افزایش قیمت بیت کوین، بسیار نمایان تر می شود. بنابراین بسیاری از هزینه های تراکنش های روزمره از جمله خوار و بار، بنزین، پوشاک و غیره از یک بیت کوین کمتر خواهند داشت.

  نگاهی عمیق تر به تعویض پذیری (Fungibility)

  نگاهی عمیق تر به Fungibility

  به دلیل متفاوت بودن قیمت ها، درک عملکرد تعویض پذیری برای برخی از افراد کمی سخت است، حتی وقتی که یک ارز یا کالا دارای قابلیت تعویض پذیر باشد. برای مثال ممکن است برای کالایی که با ارز خاصی خریده می شود، نوسانات شدید قیمت موجود باشد، هر چند که آن ارز تعویض پذیر هم باشد. برای مثال کارگران در چین برای کاری ساعتی ممکن است ۱ تا ۲ دلار دریافت کنند، در حالی که این دریافتی در آمریکا برای همان کار ساعتی ۱۵ تا ۲۰ دلار می باشد که دلیل این امر تفاوت های قیمتی می باشد. این نوسان ها یک امر بسیار طبیعی در گوشه و کنار جهان است. اما در صورتی که قیمت ها دارای نوسان نیز باشند، به این معنی نیست که یک ارز تعویض پذیر نیست.

  معمولا قیمت ارزها از جمله بیت کوین نیز با نوسانات شدیدی روبرو می شوند. گاهی اوقات قیمت بیت کوین در طول یک روز نوسانات ۳۰ تا ۴۰ درصدی را تجربه کرده است. همچنین بیت کوین می تواند به دلیل قوانین عرضه و تقاضا، در نواحی خاصی از جهان مانند زیمباوه به یک قیمت طلایی فروخته شود. بنابراین می توان گفت برای بیت کوین بسیار عادی است که در کشور زیمباوه با حق العمل ۱۰۰ درصدی فروخته شود. البته با وجود نوسانات قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در جهان، یک بیت کوین هنوز هم یک بیت کوین است که دلیل آن تعویض پذیر بودن بیت کوین می باشد که این امر برای اکثریت سایر ارزهای دیجیتال نیز صدق می کند. در واقع می توان گفت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال به دلیل دقت نرم افزار و محاسبات ریاضی، یکی از تعویض پذیرترین دارایی ها در جهان می باشند.

  معرفی دوره های  تبریز فایننس

  دوره ارز دیجیتال : 

  دوره ارز دیجیتال در تبریز : محور بیشتر مکالمات روزمره این روزها در اطراف ارزهای دیجیتال می چرخد. سیل عظیمی از توجه به این ارزها نشانگر آینده درخشان و همه گیر ارزهای دیجیتال است. این امر نشانی از ضروریت یادگیری نحوه کار در این حوزه است که تبریز فایننس برای شما به ارمغان می آورد.

  آکادمی تبریز فایننس به عنوان معتبرترین و بهترین آکادمی تبریز در حوزه بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال این امکان را برایتان ایجاد می کند تا در دروه ارز دیجیتال به صورت آنلاین و یا حضوری شرکت کنید و به آسانی صفر تا صد ارزهای دیجیتال را یاد بگیرید.

  سر فصل های این دوره عبارتند از:

  1.آموزش کار با صرافی بین الملی

  • افتتاح و شارژ و برداشت حساب
  • معاملات spot
  • معاملات futures

  2. تحلیل تکنیکال

  • آموزش تردینگ ویو
  • پرایس اکشن کلاسیک(سطوح حمایت و مقاومت ،ترند ها ، الگو های کلاسک ، الگو های کندل ستیک ، و…)
  • اندیکاتورها ونحوه ترکیب و سیگنال گیری از آن ها
  • موینگ لوریج ها
  • انواع فیبوناچی
  • ایچیموکو

  3.تحلیل فاندامنتال

  • مفاهیم بلاک چین
  • دسته بندی ارزها
  • معیارهای تحلیل فاندامنتال (بررسی وایت پیپر ، رود مپ ها ، مقایس پذیری ، توکن سوزی و…)
  •  نحوه استفاده از اخبار مربوطه در معاملات
  • منابع بررسی معیار و اخبار فاندامنتال

  4. مدیریت سرمایه

  • نحوه انتخاب پوزیشن  سایز

  5.نحوه انتقال سود برای کنترل ریسک

  • تقسیم بندی سرمایه در hold-spot-futures
  • معیار های محاسبه وکنترل سود و ضرر در معاملات

  بعد از دوره ارز دیجیتال  در آکادمی تبریز فایننس انتظار می رود شما به صورت تخصصی تحلیل تکنیکال و فاندامنتال که قواعد اصلی و زیربنای یک تریدر حرفه ای در بازار های مالی هستند را یاد بگیرید.

  دوره پرایس اکشن RTM:

  برای جبران ضرر هایی که از بازار های مالی فارکس ، بورس ، ارز دیجیتال عایدتان شده است ،  نیاز به بهترین و بروز ترین سبک ترید بین المللی بنام RTM  می باشد که برای اولین بار در تبریز دوره پرایس اکشن  RTM توسط آکادمی تبریز فایننس با بهترین اساتید این دوره برگزار می شود.

  پرایس اکشن RTM چیست؟

  RTM مخفف کلمه READ THE MARKET به معنی خوانش بازار است و توسط شخصی به نام ایف میانت (IF MYANTE) از حدود سال 2010 ابداع و کشف شده است و دارای سه رکن اساسی رفتار قیمت رالی ، دراپ و بیس   می باشد که با ترکیب این سه رکن اساسی رفتار قیمت به ساختار های دست پیدا خواهیم کرد.این روش براساس حجم معاملات کار میکند و از زیر شاخه های پرایس اکشن می باشد.

  RTM به جریان سفارشات ارتباط دارد . جریان سفارشات (Order flow) به این معنی می باشد که مسیر حرکت قیمت را ، وجود یا عدم وجود سفارش روی چارت مشخص میکند . که روی بازار کریپتو کارنسی و هر بازار دیگری کاربرد دارد . و هر نقطه ای که قیمت یک واکنش اساسی نشان داده است ، نشان دهنده نقاط پر سفارشی بودند که توانستند قیمت را برگردانند و ….در حالت کلی استراتژی RTM به بررسی جریانات سفارشات برای مشخص کردن اینکه سفارشات در چه مقیاس و تایم فریمی وجود دارد.قدم اول برای آشنایی با تکنیک پرایس اکشن RTM ، درک یک حرکت مشخص روی چارت می باشد.

  علت نیاز به آموزش دوره پرایس اکشن RTM

  • با روش تحلیل RTM با ریسک به ریوارد های مناسب ، جوابگوی  ضرر هایی می باشد که در ترید های مختلف متحمل شده اید .
  • سبک معاملاتی RTM به ما نقاط مهم خرید و فروش و بهترین نقطه برای ورود به بازار و خروج از بازار را نشان می دهد و دلیل جبران ضرر های قبلی در بازار های مختلف و ورود به معامله با این روش ، به خاطر ریسک به ریوارد بالای 1/10 می باشد.

  با گذراندن دوره پرایس اکشن RTM در چه بازار هایی از این روش می توانیم استفاده کنیم؟

  در بازار های ارز دیجیتال ، بورس ، فارکس و هر بازاری که چارت قیمتی داشته باشد قابل استفاده می باشد.

  سود شما در بازار های مالی مختلف با  روش تحلیل پرایس اکشنRTM چقدر است؟

  این بازار در عین ظاهری ساده ، پیچیدگی های خاص خود را دارد و نیاز به تمرین و تکرار بیشتر می باشد و شما هر چقدر علم و دانش و اطلاعات و مهارت خود را بیشتر کنید نتیجه دقیق تری از نقاط بدست خواهید آورد و با ریسک کمتر ، سود بیشتری عایدتان خواهد شد.

  پیش نیاز برای شرکت در دوره پرایس اکشن RTM آکادمی تبریز فایننس

  مبانی اولیه هر بازار مالی ( ارز دیجیتال ، بورس ، فارکس ) که در آن می خواهید فعالیت کنید

  سرفصل های دوره پرایس اکشن RTM

  • pivot تسویه
  • pivot اصلی
  • FTR
  • اجزای FTR
  • FTC
  • MPL
  • RTP
  • FO
  • سیگنال چرخشی
  • ایگنور
  • مقیاس
  • عادات بازار
  • نقاط تصمیم گیری ترید
  • آموزش معاملات در بازار فارکس

  شما با طی کردن این سرفصل های  RTM در آکادمی تبریز فایننس  با آنالیز پیشرفته به نقاط حساس معامله دست خواهید یافت و معامله اصولی و موفقی خواهید داشت .

  آکادمی تبریز فایننس برای اولین بار با برگزاری دوره پرایس اکشن RTM (حضوری ، آنلاین) در تبریز به صورت حضوری و در تمام شهر های ایران بدون محدودیت مکانی به صورت آنلاین دوره را برگزار می کند و این دوره می تواند کشتی نجاتی برای جبران ضرر های قبلی شما عزیزان باشد .

  دوره فارکس :

  آکادمی تبریز فایننس اقدام به برگزاری بهترین دوره فارکس در تبریز کرده است.تبریز فایننس یکی از برگزار کننده های دوره فارکس در سطح کشور میباشد. فارکس یک بازار بین المللی و جهانی میباشد که بزرگترین بازار مالی دنیا به حساب می آید.برای موفقیت در این بازار بزرگ میتوانید در دوره فارکس تبریز فایننس که ارائه کننده آموزش جامع در این زمینه میباشد شرکت کنید.با شرکت در دوره فارکس تبریز فایننس میتوانید در زمینه های مبانی خرید و فروش جفت ارزها،تحلیل فاندامنتال،استراتژی معاملاتی،پترن ها،… مهارت های لازم را کسب نمایید.

   

   

  سرفصل های آموزشی

  ۱. مفهوم پیپ لات لوریج مارجین و …(مفاهیم اولیه و کلی فارکس)
  ۲. آموزش تحلیل تکنیکال و فاندامنتال
  ۳.نصب و آموزش نرم افزار متاتریدر و نصب اندیکاتور و آموزش تریدینگ ویو و باز کردن حساب آزمایشی
  ۴. اموزش مفاهیم روند ترند لاین اسیلاتور Stochastic
  ۵. آموزش کامل اسیلاتور RSI و MACD
  ۶. انواع واگرایی
  ۷. مووینگ اوریج و استفاده های آن اسیلاتور Parabolic SAR و استراتژی مرتبط
  ۸. نحوه ی استفاده از تایم فریم های مختلف و اوردر گذاری
  ۹. ارائه اندیکاتور های مخصوص آموزشگاه جهت تحلیل و تارگت و استاپ گذاری
  ۱۰. ترکیب همه موارد آموزش داده شده ( برخلاف سایر دوره ها که مطالب بصورت جداگانه تدریس شده و در آخر از دانشجو خواسته میشود خود دانشجو ابزار ها را ترکیب و استراتژی بسازد )
  ۱۱. تدریس نکاتی مختصر از پرایس اکشن و ترکیب با استراتژی کلی
  ۱۲. معرفی سایتهای مختص اخبار فاندامنتال فارکس
  ۱۳. مدیریت سرمایه

   

   

  مهارت هایی که کسب میکنید؟

  •  کار با بروکر ها
  • تحلیل تکنیکال
  • تحلیل فاندامنتال
  • روانشناسی بازار
  • مدیریت سرمایه پیشرفته
  • بررسی زیر ساخت پروژه ها و ارز ها

   

  بازار کار دوره فارکس

  شما میتوانید بعد از گزراندن دوره آموزشی خود به صورت حرفه ای و مستقل ترید کنید . آن دسته از افرادی که میخواهند کارفرمایی نداشته باشند و به صورت مستقل کسب در آمد کنند و یا شغل دوم ای داشته باشند پیشنهاد میشود در دوره ارز دیجیتال تبریز شرکت کنند و به صورت مستقل کسب در آمد کنند.

  دوره متاورس :

  سر فصل های دوره آموزش کسب درآمد از متاورس و NFT

  • مقدمه و معرفی  دوره

  • NFT چیست و کسب درآمد از خرید و فروش  آن

  • ساخت NFT

  • زمین های  متاورس  و نحوه خرید و فروش  آن

  • بازی   Gods Uncheind

  •   بازی  Axie

  • دسنترالند

  • بلاکتوپیا

  • سند باکس

  • تتان آرنا

  • League of Kingdoms

  • معرفی  سایت   play to earn

  • معرفی ارز های  آینده دار متاورسی و تحلیل آن ها

  • آموزش تحلیل فاندامنتال

  تبریز فایننس بزرگترین مجموعه در شمال غرب برگزار کننده های دوره فارکس ، دوره ارزدیجیتال ، دوره پرایس اکشن RTM ، دوره متاورس و دوره بورس میباشد شما می توانید با مراجعه به سایت آکادمی تبریز فایننس از شرایط دوره ها مطلع شوید
  همچنین با مراجعه به صرافی تبریز فایننس از به روزترین قیمت ارز ها مطلع شوید

   

   

  تبریز فایننس را در یوتیوب سابسکرایب کنید داخل کانال تلگرام تبریز فایننس شوید و حتما اینستاگرام تبریز فایننس فالوو کنید تا از اخبار و اطلاعیه های بروز مطلع شوید همچنین جهت دریافت سیگنال های رایگان فارکس عضو کانال سیگنال فارکس شوید و برای دریافت سیگنال ارز دیجیتال  وارد کانال سیگنال ارز دیجیتال شوید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.