تبریز فایننس

استیک به عنوان سود سهام GDP

 • استیک به عنوان سود سهام GDP

   

   

   

  کریپتوکارنسی در حال حاضر تبدیل به فناوری اساسی برای هزاران صنعت بومی دیجیتال شده است. چندین بخش مختلف از جمله امور مالی غیرمتمرکز و هنرهای دیجیتال و کلکسیون در سال 2021 با پذیرش در دنیای واقعی و رشد قابل توجه ظهور کرده اند. در این صنایع پلتفرم های قرار داد هوشمند مانند سولانا و اتریوم قرار دارند. این پلتفرم ها برای پشتیبانی از برنامه های غیرمتمرکز و مالکیت دارایی های دیجیتال، لایه پایه را فراهم می کنند. پلتفرم های قرارداد هوشمند به عنوان دولت های ملی دیجیتالی، تحت عنوان زیر ساخت و امنیت اساسی برای این صنایع در حال رشد، ظهور خواهند کرد. برخی از آنها رویکردهای دموکراتیک برای حکومت دارند در حالی که برخی از آنها توسط گروه های کوچکی اداره می شوند. برخی از قراردادهای هوشمند ارائه کننده تولید ارزان کالا به شکل فضای بلوک مقیاس پذیر می باشند و برخی دیگر از آنها حقوق مالکیت قوی را در اولویت خود قرار داده اند. در این مقاله قصد داریم به بحث استیک به عنوان سود سهام GDP بپردازیم.

  نقش حیاتی شرط بندی

  استیک سود سهام GDP چیست؟

  یکی از مهم ترین تصمیمات تیم های پلتفرم قرارداد هوشمند، در رابطه با چگونگی به توافق رسیدن در مورد “حقیقت” می باشد. پلتفرم های قرارداد هوشمند برای ایجاد اعتماد بین افراد، به راهی برای رسیدن به اجماع نیاز دارد. اثبات سهام (PoS) الگوریتم اجماع واقعی می باشد که توسط پلتفرم های قرارداد هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد. مشخصات اثبات سهام براساس بلاک چین متفاوت می باشد. اما شامل مجموعه ای از اعتبار دهنده ها است که سرمایه خود را برای توافق در مورد وضعیت شبکه سپرده گذاری می کنند یا سهام دارند.

  PoS برای پشتیبانی از زیر ساخت انعطاف‌ پذیر، مشوق‌ها و مجازات‌های متعددی دارد. اعتبارسنجی ها جوایزی را در ازای تأیید تراکنش ها و ایمن سازی بلاک چین دریافت می کنند. اگر یکی از این اعتبار دهنده‌ها مخرب یا غیر قابل اعتماد باشد، بخشی از سهام خود را از دست می‌دهند. با توجه به نوع پلتفرم قرارداد هوشمند، شرایط تبدیل شدن به یک اعتبارسنجی متفاوت است.

  اکثر پلتفرم های قرارداد هوشمند نیازمند اعتبارسنجی ها می باشند. البته در برخی موارد مانند زنجیره هوشمند برای اعتبارسنجی هیچ راهی وجود ندارد. علاوه بر پاداش های تورمی که از صدور توکن های بومی ناشی می شوند، بسیاری از پلتفرم های قرارداد هوشمند، اعتبارسنجی ها را با توکن های غیرمتمرکز در این شبکه ها یا با بخشی از هزینه های تراکنش پرداخت شده توسط کاربران برنامه ها، جبران می کنند. مبحث دیگری که در رابطه با موضوع استیک به عنوان سود سهام GDP می توان به آن اشاره کرد، بررسی اقتصاد اتریوم می باشد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

  اقتصاد اتریوم

   

  اقتصاد اتریوم

   

  یکی از مباحث مهم در رابطه با استیک سود سهام GDP، اقتصاد اتریوم می باشد. اتریوم به عنوان اولین پلتفرم قرارداد هوشمند، توانسته سهم زیادی از نوآوری را به خود اختصاص دهد. امور مالی، بازی ها و هنر برنامه های غیرمتمرکزی هستند که فعالیت های اقتصادی را در اتریوم ایجاد می کنند. اولین بخشی که در این اقتصادهای دیجیتالی توانستند توجه افراد را به خود جلب کنند، امور مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای می باشند. از پیشگامان این حوزه می توان به پروتکل MakerDAO اشاره کرد. این پروتکل به کاربران امکان می دهد که بتوانند در قالب استیبل کوین DAI خود، اقدام به استقراض سرمایه کنند.

  این برنامه های مالی معمولا از کاربران وثیقه یا سپرده ای می خواهند، بنابراین ارزش کل قفل شده (TVL) تبدیل به فشار سنج رشد دیفای می شود. ارزش کل قفل شده، اقدام به اندازه گیری کردن مقدار سرمایه ای می کند که کاربران به قراردادهای هوشمند شامل برنامه ها غیر مالی متمرکز عرضه می کنند. کاربران باید با واریز به پروتکل‌های DeFi و تعامل با آن، هزینه‌های تراکنش گس در اتریوم را بپردازند. در حال حاضر قسمتی از این هزینه ها به ماینرها پرداخت می شود. عملکرد این ماینرها به عنوان اعتبارسنجی شبکه تحت الگوریتم اجماع اثبات کار (PoW) می باشد. در ادامه به بررسی جنبه های بیشتری از استیک سود سهام GDP خواهیم پرداخت.

  سالهاست که انتقال اتریوم به Proof of Stake در حال توسعه می باشد و طبق برآوردها و انتظارات در سال 2022 نهایی شود. در دسامبر 2020، راه‌اندازی زنجیره Beacon انجام شد و کاربران یک بلاک چین PoS را آزمایش کردند که به موازات شبکه اصلی PoW اجرا می‌شد. البته در حال حاضر Beacon Chain هیچ برنامه‌ای را اجرا نمی‌کند.

  کاربرانی که گره های اعتبارسنجی را برای Beacon Chain اجرا می کنند باید ETH خود را قفل کنند. در حال حاضر 33 میلیارد دلار ETH در زنجیره Beacon سهام دارد که تقریباً پنج درصد APY را برای سپرده گذاران ایجاد می کند.

   

  استیک به عنوان سود سهام GDP

   

  کارمزد تراکنش‌هایی که اکنون به ماینرها تعلق می‌گیرد، پس از ادغام زنجیره Beacon و شبکه اصلی فعلی، به اعتبارسنجی‌هایی که در شبکه سهام دارند، به عنوان پاداش داده می‌شود. (البته اکثر کارمزدها یعنی حدود [75٪ – 90٪] با اجرای EIP-1559 سوزانده می شود و انتظار می رود که این روند پس از ادغام نیز ادامه یابد.)

  پاداش دادن به اعتبارسنجی ها با کارمزد تراکنش، باعث همسو شدن انگیزه های آنها با فعالیت اقتصادی شبکه می شود. تقویت رشد اقتصادی به نفع اعتبارسنجی ها می باشد، زیرا امکان رشد بازدهی که آنها از سهامداری به دست می آورند. متناسب با فعالیت معاملاتی وجود دارد. به عبارت دیگر، ارائه «سود سهام GDP» باعث تشویق شهروندان این دولت/ملت های دیجیتال می شود تا اقتصاد خود را بیشتر رشد دهند. ضمن این که APY های دارای ارزش بالاتر برای اعتبارسنجی ها عالی می باشند، می توانند امنیت شبکه را نیز بهبود دهند.

   

  سخن پایانی

  این نشان دهنده این است که سرمایه‌گذاری چگونه نقش مهمی در رشد و امنیت پلتفرم‌های قرارداد هوشمند را اجرا می کند. همانطور که فناوری بلاک چین رشد می کند و فعالیت خود را با پتانسیل موجود آغاز می کند، ممکن است تولید ناخالص داخلی این دولت-ملت های دیجیتال از برخی کشورهای فیزیکی فراتر رود. این زمینه را برای سال‌ها نوآوری ایجاد می‌کند که توسط شبکه‌هایی که به شرکت‌کنندگانش پاداش می‌دهند، فعال می‌شود. در این مقاله ضمن بررسی استیک به عنوان سود سهام GDP، مروری بر اقتصاد اتریوم نیز داشتیم.

   

  آکادمی تبریز فایننس با اساتید مجرب برگزار کننده دوره فارکس ، پرایس اکشن ، ارز دیجیتال ، RTM ، بورس می باشد با مراجعه به سایت صرافی تبریز فایننس می توانید از قیمت ارز ها مطلع شوید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.