تبریز فایننس

استراتژی های مناسب مدیریت سرمایه در ترید ارزهای دیجیتال

 • استراتژی های مناسب مدیریت سرمایه در ترید ارزهای دیجیتال

   

  مدیریت ریسک و سرمایه در ترید ارزهای دیجیتال

  مدیریت سرمایه در ترید ارزهای دیجیتال، می‌تواند یک مسئله به شدت مهم به حساب بیاید. فقط کافی است که کمی به این قضیه فکر کنید. برای اینکه شما به سود های خیلی بالا دسترسی داشته باشید، باید بتوانید همه فعالیت‌های خود را در بهترین حالت ممکن انجام دهید. شما باید تحلیل‌های مناسبی داشته باشید و به حرف هر کسی اعتماد نکنید. ولی، همه این مسائل گاهی اوقات کافی نیستند. گاهی اوقات در دنیای ارز دیجیتال شما با چالش های متنوعی رو به رو می‌شوید.

  برای ورود به بازار سرمایه، شما نباید فقط پول و دانش فنی داشته باشید. شما باید به یک سری نکات به شدت مهم در مورد مدیریت سرمایه در ترید ارزهای دیجیتال توجه داشته باشید تا مدیریت سرمایه را خیلی بهتر و قوی تر انجام دهید. در این مقاله، ما قصد داریم تا به شما این نکات مهم در مورد مدیریت سرمایه را بگوییم. پس با ما همراه باشید.

  استراتژی ورود به معامله در بهترین حالت

  قبل از اینکه شما یک معامله ارز دیجیتال را شروع کنید، برای اینکه بتوانید مدیریت سرمایه در ترید ارزهای دیجیتال را در بهترین حالت و شرایط ممکن انجام دهید، باید بدانید که چرا و با چه قیمتی قصد دارید وارد معامله شوید. یعنی شما باید یک استراتژی قوی داشته باشید و از آن استفاده کنید. گاهی اوقات نهنگ ها یا سرمایه گذاران بزرگ، بر خلاف چیزی که به نظر می‌آید عمل می‌کنند.

  آن‌ها دوست دارند تا سرمایه گذاران کوچک را در منگنه قرار دهند تا به سود خود برسند. در نتیجه، شما باید برای همه چیز آماده باشید. طبق نقشه عمل کنید و خیلی راحت سود زیادی را از آن خود کنید. شما تحت هیچ شرایطی نباید بدون یک استراتژی خاص وارد یک معامله شوید. این امر، برای مدیریت سرمایه در ترید ارزهای دیجیتال مشکلات خیلی زیادی را ایجاد خواهد کرد. البته، شما می‌توانید با کارشناسان در این زمینه مشورت کنید. خیلی از اوقات افراد تازه وارد برای مدیریت سرمایه در ترید ارزهای دیجیتال مشکلات خیلی زیادی دارند. البته، شما باید در چند معامله اول ضرر داشته باشید تا بتوانید بالاخره به سود‌های مورد نظر خود برسید.

   

  مدیریت-سرمایه-در-ترید-ارزهای-دیجیتال

  مدیریت سرمایه در ارزهای دیجیتال

  چگونه به بازار ارزهای دیجیتال ورود پیدا کنیم؟

  اولین مرحله مهم برای مدیریت سرمایه در ترید ارزهای دیجیتال، یاد گیری نحوه سرمایه گذاری می باشد. این کار اصلا راحت نبوده و گاهی اوقات به شدت پیچیده می شود. شما باید استراتژی های خرید و فروش خاص خود را داشته باشید. جالب است بدانید که دوره های مربوط به چگونگی سرمایه گذاری در بازار رمز ارز شاید تا چند صد ساعت زمان داشته باشند. ولی به صورت خلاصه، در اولین مرحله شما باید یک استراتژی خاص و قوی داشته باشید. سپس، شما باید سه عامل به شدت مهم را مد نظر خود قرار دهید. در لیست زیر این سه عامل نوشته شده اند.

  • شناخت بازار
  • مدیریت سرمایه
  • روان شناسی بازار

  این عوامل هر کدام به نحوی خاص بر روی فعالیت های مورد نظر شما تاثیر خواهند گذاشت.

   

  تاثیر مدیریت ریسک بر روی مدیریت سرمایه در ترید ارزهای دیجیتال

  مدیریت ریسک، یکی از مهمترین مباحثی است که شما باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. مدیریت ریسک باعث می‌شود تا شما هیجانی عمل نکنید. در صورتی هم که مقداری از سرمایه خود را در اثر یک سرمایه گذاری نامناسب از دست دادید، با استفاده از تکنیک های مربوط به مدیریت ریسک می توانید آنها را باز گردانید. جالب است بدانید که مدیریت ریسک باعث می‌شود تا شما فعالیت‌های خود را خیلی بهتر انجام دهید.

  مدیریت-سرمایه-در-ترید-ارزهای-دیجیتال

  تاثیر مدیریت سرمایه در ارزهای دیجیتال

   

  در نتیجه، مدیریت ریسک می‌تواند یک قدم مهم برای مدیریت سرمایه در ترید ارزهای دیجیتال باشد. همچنین، بهتر است که شما از صرافی‌های خوب و معتبر استفاده کنید. محدودیت‌های زیادی را برای خود اعمال کنید. این کار باعث می‌شود تا از سرمایه گذاری های بی‌مورد جلوگیری کنید. توجه داشته باشید که در مدیریت سرمایه در ترید ارزهای دیجیتال، قرار دادن پول بر روی شت کوین ها یک قمار است. یعنی ممکن است که شما به یکباره همه چیز را به طور کامل از دست بدهید. پس، هیچ‌گاه مقدار زیادی از سرمایه خود را به شت کوین ها اختصاص ندهید.

   

  مدیریت-سرمایه-در-ترید-ارزهای-دیجیتال

  تاثیر مدیریت سرمایه در ارزهای دیجیتال

  اعتماد به دانش های فنی برای مدیریت سرمایه در ترید ارزهای دیجیتال

  خیلی از افراد فکر می کنند هنگامی که دانش های فنی همچون دانش تحلیل تکنیکال را یاد گرفتند، دیگر به چیزی نیاز نداشته و می توانند فعالیت هی خود را به طور کامل انجام دهند. ولی، این کار معمولا جواب نمی دهد. چرا که تحلیل تکنیکال فقط یک قسمت کوتاه از سرمایه گذاری بر روی ارز های دیجیتال به حساب می‌آید. شاید در بقیه بازار ها فقط تحلیل تکنیکال پاسخگو باشد ولی، برای مدیریت سرمایه در ترید ارزهای دیجیتال شما حتما باید همه جوانب را بسنجید. البته، شما می‌توانید از ربات های مخصوص ترید هم استفاده کنید. این ربات ها وظیفه دارند تا دستورات شما را مو به مو انجام دهند. استفاده از این ربات ها می‌تواند بازدهی فوق العاده ای داشته باشد.

  قانون ۲ درصد در مدیریت سرمایه (۲% Rule)

  این قانون یکی از قوانین مهم در مدیریت سرمایه در بازارهای مالی است که شما باید همیشه به عنوان یک معامله گر آن را بدانید و رعایت کنید. قانون ۲% یک استراتژی سرمایه گذاری است که در آن معامله گر یا سرمایه گذار بیش از ۲% از کل سرمایه موجود خود را در هر معامله ای ریسک نمی کند.

   

  قانون ۲ درصد چگونه کار می‌کند؟

  برای اجرای قانون ۲%، سرمایه گذار ابتدا باید ۲% از سرمایه تجاری موجود خود را محاسبه کند. به این سرمایه، سرمایه در معرض خطر (CaR) یا Capital at risk گفته می‌شود. فراموش نکنید که باید میزان کارمزد صرافی که در آن معامله می کنید را هم برای تعیین این سرمایه محاسبه و به آن اضافه کنید.

  مثال

  برای فهم بهتر این قانون به مثال زیر توجه کنید.

  فرض کنید، سرمایه‌گذاری که از قانون ۲% استفاده می‌کند و یک حساب تجاری ۱۰۰۰۰۰ دلاری دارد. در این صورت بیش از ۲۰۰۰ دلار یا درواقع ۲٪ از ارزش حساب در یک سرمایه‌گذاری خاص ریسک نمی‌کند. در این شرایط این سرمایه گذار با دانستن میزان سرمایه در معرض خطر خود، می‌تواند برای معاملات خود حدضرر مشخص کند و به این ترتیب سرمایه خود را مدیریت کند.

   

  مدیریت-سرمایه-در-ترید-ارزهای-دیجیتال

  قانون ۲ درصد در مدیریت سرمایه

  مدیریت سرمایه در ربات سیگنال استاک سرف

  پیشنهاد ما به شما برای مدیریت سرمایه در استفاده از ربات سیگنال استاک سرف، این است که همیشه حداقل ۵ و حداکثر ۱۰ درصد از کل سرمایه خودتان را در قسمت Fund وارد کنید. علاوه بر این در نظر داشته باشید که استفاده از قانون ۲ درصد در مدیریت سرمایه نیز می‌تواند باعث جلوگیری از ضرر شما در ربات استاک سرف شود.

   

  آکادمی تبریز فایننس با اساتید مجرب برگزار کننده دوره فارکس ، پرایس اکشن ، ارز دیجیتال ، RTM ، بورس می باشد با مراجعه به سایت صرافی تبریز فایننس می توانید از قیمت ارز ها مطلع شوید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  tabrizfinance

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.