تبریز فایننس

ارز دیجیتال وینک (WINkLink)

ارز دیجیتال وینک

ارز دیجیتال وینک (WINkLink)چیست؟

ارز دیجیتال وینک : طبق گفته های اخیر، وینک یک پلتفرم بازی و یا تعاملات اجتماعی است که  مبتنی بر بلاکچین می باشد که بوسیله آن کاربر در آن می تواند در طیف گسترده ای از اکوسیستم بلاکچینی همکاری و مشارکت داشته باشد.

وینک علاوه برایجاد کردن بستری مناسب برای بازی ،بستری نیز برای توسعه دهندگان ایجاد نموده که ازطریق آن می توانند برنامه های غیر متمرکز جدیدی را ایجاد کنند .

وینک (WIN)  یک توکنی است که هم به شکل یک توکن به نام BEP2 در بلاکچین بایننس وهم به شکل یک توکن دیگر به نام TRC20 در بلاکچین ترون انتشار یافته است. پس می‌توان اظهارداشت که وینک اولین بستر بازی است که در بلاکچین ترون ساخته شده است.

وینک که ابتدا ترون بت نام داشت که بعدا به WINkLinkتغییر نام داد .وینک که اولین برنامه غیر متمرکز ترون بود با گذشته زمان و تغییر نام پروژه به وینک لینک، رشد کرده است که هم اکنون به بزرگترین برنامه غیر متمرکز از لحاظ حجم معاملاتی و تعداد کاربر تبدیل شده است.

این موضوع که پلتفرم وینک همواره یکی از برترین‌ها در زمینه بازی‌های بلاکچینی است باعث شده که رقبا سعی در پیشی گرفتن از آن را داشته باشند، که هنوز موفق نشده اند.

یکی از اصلی ترین مواردی که باعث قدرتمند شدن اکوسیستم وینک شده است ، همکاری وینک با ترون می باشد و مسئله مهمتر این است که وینک به توسعه‌ دهندگان این امکان را می دهد که از طریق ابزار های توسعه این تیم و رابط های برنامه نویسی  کاربردی (API) ، می توانند پروژه های خود را روی این بستر پیاده سازی کنند.

بستر وینک که فقط یک پلتفرم بازی نیست برنامه نویسان این مجموعه در تلاشند تا استبیل کوینها و کانال های جدید پرداختی ، وامهای کوچک و کم بهره و همچنین توکنهای اوراق بهادار را برای کاربران خود ارائه دهند و بدون شک این خدمات باعث خواهد شد که وینک به یک قطب مهم در حوزه محصولات غیر متمرکز مالی تبدیل شود.

در پلتفرم وینک همچنین قابلیتهایی برای بهبود رابط کاربری طراحی شده اند که می توان به عملیات ، تعاملات و همچنین قابلیهای اجتماعی زنده را نام برد.

بنابراین بستر رشد ترون بت بستری برای رشد مناسب پلتفرم وینک نیز ایجاد کرده است .

تمام قابلیتهای گفته شده و ایجاد این پلتفرم روی بلاکچین ترون باعث شده تا  کاربر بتواند حداکثر 2000 تراکنش را در یک ثانیه و تراکنش های 3 ثانیه ای را در بستر یک بازی آنی ایجاد کنند.

ارز دیجیتال وینک

 

مزیت های استفاده کاربران از پلتفرم وینک

پلتفرم وینک یک سیستم پاداش دهی دارد که به آن وین درآپ(WINDROP)می گویند که یکی از راه‌های دریافت این پاداش در این سیستم وینک ، نگهداری توکن انحصاری توکن WINمی باشد. دومین روش نیز ، شرکت در توسعه پروژه و بر اساس فعالیت کاربرمی باشد. در این پلتفرم برای اینکه کاربران جهت استفاده از این پلتفرم ترغیب شوند به آنها توکنWINجایزه داده می شود.

همچنین در مکانیسم (RainDrop)نیز، پاداش‌ به صورت روزانه به کاربرانی که واجد دریافت آن هستند به شکل  ارز دیجیتال ترون (TRX) پرداخت می‌شود.

 

برای اینکه بتوانیم در مدیریت پلتفرم وینک استفاده کرد باید از استیکینگ توکن WINاستفاده کنیم. بنابراین طبق گفته اخیر ، کاربر در این پلتفرم فقط یک بازیکن نیست، به عنوان اعضای اصلی این جامعه شناخته می شود. این امر باعث شده است  که  پلتفرم تنها براساس آنچه که برخی از ساختارهای متمرکز قدرت مهم می‌دانند، رشد کن بلکه در این پلتفرم در پاسخ به نیازها و خواسته‌های کاربرنیز تلاشهایی شده که باعث رشد بسیار خوب این پلتفرم شده است.

طبق پیش بینی ها انتظار داریم که با توجه به شیوه ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز جدید، اشخاصی که در حال استیک کردن توکن WIN ، هستند، مزایای بیشتری به آنها اختصاص داده شود. که ممکن است پاداشها و مزایای متنوعی باشد، مثل : حجم  پاداش زیاد ، افزایش سود استیکینگ و تخفیف‌های مستقیم در بازی‌هاو پاداشهای احتمالی دیگر .

همه این موضوعات باعث میشود که کاربران بتواند دارایی خود را کنترل کند ولی همزمان عضو انجمن نیز باشد یعنی بتواند به طور منظم از توکن‌های استیک کرده خود، کسب در آمد داشته باشد.

این طرح های تشویقی باعث شده که کاربر به این پلتفرم وفادار باشد و تمایل به ترک پلتفرم وینک را نداشته باشد.

ویژگی های متمایز کننده پلتفرم وینک

  • همه بازی‌ها تحت ارزهای دیجیتال هستند
  • بازی‌ها با قراردادهای هوشمند کار می‌کنند و کاملاً قابل حسابرسی هستند.
  • کاربران همیشه حضانت (custody) وجوه خود را در اختیار دارند.
  • مشارکت با ترون و بیت تورنت موجب افزایش تعداد مخاطبان و کاربران شده است .
  • رویدادهای انحصاری و قابلیت‌های اجتماعی، کاربران را به داشتن توکن‌های WIN تشویق می‌کنند.

توکن وینک (WIN) چیست ؟

توکن وینک (WIN)، ارز دیجیتال انحصاری  پلتفرم وینک لینک می باشد و همانطور که قبلا گفته شد ، طبق استاندارد TRC20 بلاکچین ترون ساخته شده است. این توکن کاربردهای وسیعی دارد ، مثل : دریافت پاداش واستیکینگ  ، مشارکت در مدیریت پلتفرم،پرداخت کارمزد تراکنش‌ها،پرداخت هزینه‌های داخل بازی، تجربه فرصت‌ها و رویدادهای منحصربه‌فرد و … می باشد.

وینک یک نوع ارز دیجیتال غیر قابل استخراج است که کل عرضه توکن وینک تا کنون ۹۹۹ میلیارد واحد بوده که یک سوم آن قابل دسترسی است که تنها از طریق طریق بازارهای ثانویه ویا عرضه اولیه صرافی ها، رویدادهای تبلیغاتی و ایردراپ‌ها به آهنا دسترسی پیدا کرد.

این نکته نیز قابل اهمیت است که عرضه اولیه توکن وینک در طرح یک قرعه‌کشی در تاریخ ۲۴ ژانویه سال ۲۰۱۹ بوسیله پلتفرم بایننس لانچ‌پد که انجام شده بود  و برندگان آن در تاریخ ۳۱ ژوئن همان سال اعلام شده بودند.

ساختارکلی توزیع توکن WIN نیز به این شکل است  که ۱۵ درصد برای فروش اولیه،۲۷ درصد برای اکوسیستم، ۱۰ درصد برای اعضای تیم، ۹ درصد برای همکاری با بازی‌ها، ۱۲ درصد برای جامعه اولیه، ۷ درصد برای توسعه پلتفرم، ۵ درصد برای ایردراپ، ۳٫۷۵ درصد برای ذخیره و۶٫۲۵ درصد برای همکاری‌های استراتژیک اختصاص یافته است که  تنها ۵ درصد از کل عرضه WIN یا ۴۹٫۹۵۰ میلیارد واحد برای فروش عمومی در دسترس عموم قرار گرفته است.

هم اکنون نیز چیزی تقریباً به میزان ۳۱۳٫۶۰۷ میلیارد واحد توکن وینک در گردش است و توکن‌های باقی‌مانده هم تا آگوست سال ۲۰۲۲ به صورت ماهانه انتشار داده خواهد شد.

سخن پایانی

در این مقاله سعی داشتیم که در رابطه با پلتفرم وینک و ارز دیجیتال اختصاصی آن یعنی توکن وینک بحث کردیم که امیدواریم این مطالب برای شما مفید باشند اما به یک نکته نیز باید اشاره کرد که اگرچه بازی های وینک  چون بر پایه بلاکچین هستند ،یک نوع بازی جدید در حوزه فناوری به حساب می آیند ولی چون یک ارزدیجیتال نو پا است نمیتوان انتظار داشت که یک دارای یک تیم قوی و قدرتمند باشد ولی می توان گفت این مجموعه به یک مجموعه ای نوین و قدرتمند در آینده تبدیل خواهد شد.

آکادمی تبریز فایننس یکی از بهترین مجموعه ها در غرب کشور است که سعی دارد بستری مناسب برای علاقه مندان در حوزه ی ارز دیجیتال با برگزاری دوره هایی مثل دوره ارز دیجیتال و دوره پرایس اکشن نوین و دوره های دیگر ایجاد کند.

شما می توانید با شرکت در این دوره ها سرمایه گذاری بی نظیری در کارنامه مالی خود ثبت کنید و به یک تریدر حرفه ای تبدیل شوید

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *