تبریز فایننس

آیا بازگشت صعودی EURUSD ادامه می یابد؟

آیا بازگشت صعودی EURUSD ادامه می یابد

آیا بازگشت صعودی EURUSD ادامه می یابد ؛ جفت ارز EURUSD تلاش دارد تا قسمتی از افت‌های اخیر را جبران نماید. همانطور که می دانید اخیراً گزارش NFP آمریکا ضعیف بود و واگرایی سیاست‌های پولی فدرال رزرو و بانک مرکزی همچنان ادامه دارد.

 

بعد از رشد بسیار ضعیف 199 هزار واحدی شاخص اشتغال آمریکا یا همان NFP ، این گونه میرسد که بازگشت اصلاحی و صعودی در جفت ارز EURUSD ، شروع شده است. در این میان رشد ضعیف اشتغال آمریکا ، یاعث تشدید شک و تردیدها نسبت به افزایش زودهنگام نرخ بهره فدرال رزرو ، شده است. ولی از طرف دیگر نیز ، به نظر می رسد شیوع کرونای اومیکرون هم باعث خواهد شد که زمان افزایش نرخ‌های بهره فدرال رزرو به تعویق بیافتد.

 

بانک مرکزی اروپا هم با مشکلات مشابهی مواجه است. آمار مبتلایان به کرونای اومیکرون افزایش یافته و در عین حال رشد ادامه‌دار تورم ناحیه یورو هم شاید مقامات بانک مرکزی اروپا را تحت فشار قرار دهد تا استراتژی برای خروج از سیاست‌های انبساطی پولی تعریف کنند. بایستی دید که آیا بانک مرکزی اروپا در نشست ماه فوریه تغییری در چشم‌انداز سیاست‌های پولی اعمال خواهد کرد یا خیر؟ شاخص خالص بهای مصرف‌کننده ناحیه یورو برای دومین ماه متوالی رشد ۲٫۶ درصدی را ثبت کرده است، این بالاترین نرخ رشد تورم ناحیه یورو از سال ۱۹۹۷ است.

 

در هفته پیش رو داده‌های تورمی آمریکا هم منتشر خواهند شد. شاخص بهای مصرف‌کننده یا CPI به احتمال زیاد از ۶٫۸ درصد دور قبل به ۷٫۱ درصد افزایش یافته است. اگر این نرخ تائید شود، بالاترین نرخ رشد تورم از سال ۱۹۸۲ تا به امروز خواهد بود. رشد سریع تورم به معنی افزایش زودهنگام نرخ بهره فدرال رزرو خواهد بود و در نتیجه دلار آمریکا تقویت خواهد شد.

 

از دید بنیادی، روند EURUSD در روزهای آینده هم خنثی خواهد بود. اما اگر داده‌های اقتصادی آمریکا ضعیف باشند و یا انتظارات نرخ بهره‌ای سرمایه‌گذاران یورو تقویت شود، جفت ارز EURUSD به بازگشت صعودی خود ادامه خواهد داد.

 

 

این خبر را که خواندید مربوط به این موضوع بود که آیا بازگشت صعودی EURUSD ادامه می یابد . شما به سادگی می توانید با ورود به بخش اخبار وبسایت آکادمی تبریز فایننس ، از مهمترین اخبار و رویدادهای دیگر انواع بازار های مالی نظیر : بازار فارکس ، بازار بورس و بازار جهانی ارز دیجیتال مطلع شوید.

 

همچنین این مجموعه بوسیله تیم و اساتید حرفه ای خود اقدام به برگزاری دوره های مختلف مثل : دوره فارکس ، دوره پرایس اکشن نوین  و دیگر دوره ها کرده است. که پس از اتمام دوره ها فرد به راحتی میتواند در این بازار ها ترید کرده و سرمایه گذاری بهینه ای داشته باشد.

 

لازم به ذکر است که وبسایت تبریز فایننس ، آموزشهای رایگان را در اختیار شما عزیزان قرار داده است و می توان گفت این آموزشها مکمل دوره ها هستند و میتوان تضمین کرد که شما با این مطالب(دوره ها و آموزش های رایگان) به یک تریدر حرفه ای تبدیل خواهید شد

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *