تبریز فایننس

چرا دلار آمریکا تقویت می شود؟

چرا دلار آمریکا تقویت می شود؟

چرا دلار آمریکا تقویت می شود ؛ دیروز در اولین روز معاملاتی سال ۲۰۲۲ شاهد ورود خریداران دلار آمریکا به بازار فارکس بودیم. دلار توانست در برابر رقبا تقویت شود و حتی در برابر ین ژاپن (USDJPY) به بالاترین سطح قیمتی ۴ سال اخیر صعود کند.

 

رالی صعودی دیروز دلار آمریکا تنها به خاطر جهش نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری بود. نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ ساله آمریکا برای اولین بار در بیش از یک ماه گذشته به بالای ۱٫۶۰ درصد عبور کرده و نرخ بازدهی اوراق ۲ ساله هم به بالاترین سطح از ماه مارس سال ۲۰۲۰ رسیده است.

 

چرا دلار آمریکا تقویت می شود؟

 

فدرال رزرو می‌خواهد در سال ۲۰۲۲ نرخ بهره را سه مرتبه (هر بار ۰٫۲۵ درصد) افزایش دهد. به همین دلیل تقاضا برای دلار بالاست. این هفته رویدادهای اقتصادی مهمی را در پیش داریم. انتظار می‌رود که گزارش آخرین نشست فدرال رزرو آمریکا موسوم به FOMC Minutes بازتاب دهنده سیاست‌های انقباضی فدرال رزرو باشد و داده‌های اشتغال روز جمعه هم امیدوار کننده باشند.

 

اما امروز شاخص ISM بخش تولیدی هم منتشر خواهد شد که شاید تأثیر مثبت جدی بر دلار آمریکا نداشته باشد. هر چند که ماه ژانویه معمولاً ماه خوبی برای دلار آمریکا نبوده، اما به احتمال زیاد در هفته جاری شاهد ادامه تقویت ارزش دلار خواهیم بود.

 

این خبر را که خواندید مربوط به این بود که چرا دلار آمریکا تقویت می شود . شما به سادگی می توانید با ورود به بخش اخبار وبسایت آکادمی تبریز فایننس ، از مهمترین اخبار و رویدادهای دیگر انواع بازار های مالی نظیر : بازار فارکس ، بازار بورس و بازار جهانی ارز دیجیتال مطلع شوید.

 

همچنین این مجموعه بوسیله تیم و اساتید حرفه ای خود اقدام به برگزاری دوره های مختلف مثل : دوره فارکس ، دوره پرایس اکشن نوین  و دیگر دوره ها کرده است. که پس از اتمام دوره ها فرد به راحتی میتواند در این بازار ها ترید کرده و سرمایه گذاری بهینه ای داشته باشد.

 

لازم به ذکر است که وبسایت تبریز فایننس ، آموزشهای رایگان را در اختیار شما عزیزان قرار داده است و می توان گفت این آموزشها مکمل دوره ها هستند و میتوان تضمین کرد که شما با این مطالب(دوره ها و آموزش های رایگان) به یک تریدر حرفه ای تبدیل خواهید شد

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *