تبریز فایننس

چرا بیت کوین می‌تواند سه برابر رشد کند؟

چرا بیت کوین می‌تواند سه برابر رشد کند

چرا بیت کوین می‌تواند سه برابر رشد کند : ارزش بنیادی بیت کوین چند است؟ پاسخ به این سؤال با استفاده از روش‌های سنتی ارزش‌گذاری کار سختی است، چون بیت کوین به تنهایی درآمد یا عایدی ایجاد نمی‌کند و به همین دلیل نمی‌توان ارزش بیت کوین را با تنزیل جریانات آتی نقدینگی محاسبه کرد. با این حال اخیراً یکی از فعالین حرفه‌ای بازار به نام Ari Paul رویکرد جالبی را برای ارزیابی بنیادی بیت کوین ارائه کرده است.

 

پائول گفته که اگر فرض کنیم بیت کوین مثل “بانک سوئیس” در جیب شما باشد، آنگاه می‌توانیم ارزش اقتصادی بیت کوین را مشخص کنیم. اگر بپذیریم که بیت کوین به یک دارایی جهت ذخیره ارزش تبدیل شده می‌توان گفت که بیت کوین هم مثل بانک سوئیس معتبر و فراگیر است. پس بیت کوین ارزشی بیشتر از طلا خواهد داشت.

 

بیت کوین هم درست مثل طلا نیازی به مجوز ندارد و به دارنده این اجازه را می‌دهد که طلا یا بیت کوین را به هر کالا یا خدماتی در هر جا و زمانی تبدیل کند. این چیزی نیست جز یک قرارداد اجتماعی، طلا هم به تنهایی ارزش ذاتی ندارد و نمی‌تواند عایدی از نقدینگی را خلق کند. در این میان تفاوت اصلی بیت کوین و طلا، سهولت در حمل آن است.

 

برخلاف طلا، دارنده بیت کوین می‌تواند میلیاردها دلار پول را در یک حافظه فلش یا نرم‌افزار موبایل ذخیره کند. قابلیت حمل و انتقال حجم بالایی از پول تنها از طریق یک گوشی همراه مزیتی است که باعث خواهد شد تا سرانجام بیت کوین به طور کامل جای طلا را به عنوان دارایی حفظ ارزش بگیرد.

 

با این حال مثل ارزهای بدون پشتوانه (فیات)، بیت کوین یک دارایی دیجیتال است نه فیزیکی. اما برخلاف ارزهای فیات، عرضه بیت کوین محدود است. به همین دلیل بیت کوین می‌تواند خیلی بهتر از طلا و ارزهای فیات برای حفظ ارزش استفاده شود، چون عرضه و تعداد آن در بازار را نمی‌توان افزایش داد.

 

چرا بیت کوین می‌تواند سه برابر رشد کند

 

با این حال حتی اگر بیت کوین را به عنوان دارایی برای حفظ و ذخیره ارزش در نظر بگیریم، باز هم ارزش آن مشخص نیست. پائول یک روش ساده را برای ارزش‌گذاری بیت کوین و بازار رمز ارزها مطرح می‌کند.

 

اگر بپذیریم که بانکداری برون‌مرزی نشانگر ارزش تمام دارایی‌هایی باشد که سرمایه‌گذاران برای محافظت در مقابل دولت‌ها به آن روی آورده‌اند، می‌توان گفت که ارزش این بازار برون‌مرزی چیزی حدود ۳۵ تریلیون دلار است. بخش زیادی از این دارایی‌ها پول نقد و طلا نیستند، بلکه دارایی‌هایی مثل سهام و اوراق قرضه را هم شامل می‌شوند.

 

حال اگر بپذیریم که بیت کوین هم یک دارایی برای محافظت در برابر دولت‌ها و بانک‌های مرکزی است، بیت کوین هم می‌تواند جایگزین بانکداری برون‌مرزی یا همان Offshore Banking باشد. حتی اگر بیت کوین یا بازار رمز ارزها تنها ۱۰ درصد بازار بانکداری برون‌مرزی ارزش داشته باشد، می‌توان گفت که بیت کوین می‌تواند در آینده حداقل تا سه برابر قیمت فعلی رشد کند!

 

این مقاله را که خواندید مربوط به این بود که چرا بیت کوین می‌تواند سه برابر رشد کند . شما به سادگی می توانید با ورود به بخش اخبار وبسایت آکادمی تبریز فایننس ، از مهمترین اخبار و رویدادهای دیگر انواع بازار های مالی نظیر : بازار فارکس ، بازار بورس و بازار جهانی ارز دیجیتال مطلع شوید.

 

همچنین این مجموعه بوسیله تیم و اساتید حرفه ای خود اقدام به برگزاری دوره های مختلف مثل : دوره فارکس ، دوره پرایس اکشن نوین  و دیگر دوره ها کرده است. که پس از اتمام دوره ها فرد به راحتی میتواند در این بازار ها ترید کرده و سرمایه گذاری بهینه ای داشته باشد.

 

لازم به ذکر است که وبسایت تبریز فایننس ، آموزشهای رایگان را در اختیار شما عزیزان قرار داده است و می توان گفت این آموزشها مکمل دوره ها هستند و میتوان تضمین کرد که شما با این مطالب(دوره ها و آموزش های رایگان) به یک تریدر حرفه ای تبدیل خواهید شد

 

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *