تبریز فایننس

چه سرنوشتی در انتظار سیلورگیت است؟

سرنوشت سیلورگیت چه خواهد شد؟

شنیده‌ها حاکی از قرارگیری بانک رمزارز سیلورگیت در آستانه ورشکستگی هستند. در میان اخبار اخیر مربوط به حوزه رمزارز نام صرافی FTX که به ورشکستگی محکوم شد، با وضوح به چشم می‌خورد. سقوط این شرکت منجر به از دست رفتن اعتماد کاربران و در نتیجه زیان تعداد کثیری از سرمایه‌گذاران شد. حال خطر ورشکستگی بانک دوستدار کرپتو سیلورگیت را نیر تهدید می‌کند. آیا این شرکت موفق به رهایی از سرنوشت تلخ اف‌تی‌اکس خواهد شد؟

شرکت آمریکایی لا جولا عصر جمعه ، شرکت زیر مجموعه خود موسوم به سیلورگیت را به حالت تعلیق درآورد. شایان ذکر است، سایر خدمات مرتبط با سپرده‌ها همچنان فعال خواهند بود. اعلامیه مذکور حدوداً یک ساعت پس از پسرفت استاندارد سپرده‌ها از (Ba3) به (Caa1) منتشر شده است. این حرکت عقب‌گردی برای شرکت محسوب شده و سیلورگیت را در گروه بانک‌های همراه با ریسک اعتباری بسیار بالا قرار می‌دهد.

منشأ مشکلات سیلورگیت چیست؟

در ماه نوامبر، سیلورگیت با دو مانع اساسی روبه‌رو شد. گفته می‌شود ضررهای مالی مکرر و تحقیقات نظارتی عمدتاً ناشی از سقوط اف‌تی‌اکس، این شرکت را به جایگاه فعلی رساندند. همچنین سهام سیلورگیت نیز روز جمعه با 95 درصد کاهش قیمت نسبت به سال گذشته مواجه شد.

روز پنجشنبه بانک ایالتی کالیفرنیا اعلام کرد که ناچار است گزارش سالانه خود را برای باری دیگر به تعویق بیندازد. طبق پیش‌بینی این بانک، زیانی فراتر ضرر یک میلیارد دلاری گزارش ژانویه در گزارشات پیش رو نمایان خواهد شد. معضلات سر راه سیلورگیت در اینجا تمام نمی‌شود. شرکت‌هایی از جمله کوین‌بیس، پکسوس، گلکسی دیجیتال بسیاری دیگر با کاهش سپرده‌های خود در این بانک تلاش کردند تا از بانک پرخطر سیلورگیت فاصله بگیرند.

سرنوشت سیلورگیت در آینده

به گفته تحلیلگران ورشکستگی بدترین آینده قابل تصور برای سیلورگیت است. در سویی دیگر بانک مذکور توسط بانک فدرال بیمه شده است. از این رو وصول منطقی ترین اقدام برای سیلورگیت به شمار می‌رود. برخلاف ورشکستگی وصول همانند یک چتر محافظ عمل می‌کند. در این روش، فرد یا سازمانی با هدف تصاحب کسب و کار اقدام به پرداخت بدهی‌ها و نجات شرکت می‌کند. لازم به ذکر است که وصول برخلاف ورشکستگی اقدامی قانونی محسوب نمی‌شود.

شرکت سیلورگیت به عقیده برخی از تحلیلگران دچار سرنوشت اف‌تی‌اکس خواهد شد. حال عده کثیری از سرمایه‌گذاران چشم به آینده‌ این شرکت دوخته‎‌اند. چرا که سرنوشت بازار رمزارزها  در کوتاه مدت تاثیر زیادی از سرنوشت سیلورگیت خواهد گرفت.

جهت مشاهده اخبار تازه ارزهای دیجیتال و فارکس تبریز فایننس بهترین مرجع در این زمینه است.

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *