تبریز فایننس

نماد های بورسی متوقف شده کدام اند؟

کدام نماد های بورسی متوقف شده شده اند | تبریز فایننس

 کدام نماد های بورسی متوقف شده شده اند؟

در میان نماد های سهام، 48 نماد موجود در این سهام به دلایل مختلف از جمله به تعلیق در آمدن نماد های معاملاتی، برگزار شدن مجمع عمومی فوق العاده، بیش از 50 درصد تغییر کرده و 15 روز متوالی این تغییرات رخ دادند و به همین ترتیب باعث شد تعلیق انجام شده تا 10 آگوست (12 مرداد ماه) ادامه دار باشد.

 

نشان (واسربیل) با نماد های ایران (آکنتور) ، گروه صنایع کاغذ پارس (چکپا) ، بانک انصار (ونصر) ، اردبیل ، آذربایجان ، بوشهر ، فارس ، کردستان ، گلستان ، لرستان ، مرکزی ، استانهای سیستان و ایلام) ، ( واسقربی) ، (وسبوشار) ، (سفاریس) ، (وسکارد) ، (وسگلسا) ، (وسلرستا) ، (وسمارکز) ، (ویسیستا) و (سیلوم) و همچنین استان کهگیلویه و بویراحمد (وسکبو) و دادگستری سهام استان مازندران (واسماسن) به دلیل تعلیق نماد معامله های سهام عدالت عدلی متوقف شده است.

 

علاوه بر این نماد ها، نماد هایی مانند: بورس کالای ایران (آکالا) ، تولید کنندگان بورس کالای ایران (تاکالا) ، کارگزاران بورس اوراق بهادار (کبراس) ، موسسات مالی بورس اوراق بهادار (سحابی) و علائم اصلی کارگزاری موسسات مالی بورس کالای ایران (نکارا) را به حالت تعلیق درآورده اند و باعث شده تا معامله ها متوقف شوند.

دوره بورس اوراق بهادار

 

برگزاری مجامع عمومی سالانه و فوق العاده (در مورد تغییر سرمایه) نماد های موسسات مالی بورس انرژی (انرژی 11) ، فعالان بورس انرژی (انرژی 21) ، سایر افراد بورس انرژی (انرژی 31) را مجبور به متوقف شدن می کند.

بورس اوراق بهادار (بورس) ، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) ، روغن سپاهان (شسپا) ، بیسکویت گرجستانی (غرجی) ، لوله سازی و مش سازی ایران (فلول) ، کارخانه های تولید شیشه رازی (کرازی) ، تامین ماسه ریخته گری (کماسه) و بیمه ملی (ملت) و به نماد تبدیل شده است دشت مرغاب (قدشت) به دلیل برگزار شدن مجامع عمومی عادی و فوق العاده متوقف شده است.

 

برگزاری مجمع عمومی سالانه پارس سوییچ (باسویچ) ، مبارکه اصفهان (فولاد) ، پشم شیشه ایرانی (کپشیر) ، صنایع کاشی و سرامیک سینا (کساوه) و بانک پاسارگاد (وپاسار) و برگزاری مجمع عمومی فوق العاده (در خصوص تغییر سرمایه) ، نماد های شرکت صنایع جوشکاری یزد (باکاپ) ، همکاران سیستم (النظام) ، عمرو (فومراد) ، شکر ثابت خراسان (گشتاب) ، کاشی و سرامیک حافظ (به عنوان حافظ) و توسعه معدن و صنعت سبنوار (کنور) دارایی های موجود خود را متوقف کرد.

 

بورس کالای ایران (کالا) برای بیش از 50 درصد تغییر به مدت 15 روز متوالی و پشت سر هم بسته شد و ایرکا پارت صنعت (خاکر) ، سبحان دارو (دسبان) نیز به دلیل افشای اطلاعات مهم گروه A بسته شدند. علاوه بر این، تأمین مالی تمدن (تمدن) نیز به دلیل عوامل دیگر در این فهرست گنجانده شده است.

 

شاخص سهام وارد کانال 1.4 میلیون واحد شد

 

امروز در تاریخ 13 مرداد ماه سال 1400، بازار سرمایه روند صعودی را در پیش گرفت و شاخص کل این بازار توانست به بیش از 30 هزار نفر افزایش بیابد و برای اولین بار در سال جاری توانست وارد کانال 1.4 میلیونی شود.

 

شاخص کل بازار سهام 30414 افزایش یافت و امروز به 1.406.000 رسید. شاخص کل 257 با استاندارد وزنی به 403،264 افزایش یافت.

فارس ، فاملی ، شستا ، میدکو ، کگل ، کاچاد و توپیکو بیشترین تاثیر مثبت را بر بورس نسبت به سایر نماد ها داشتند.

 

فرا بورس رز
در سوی دیگر بازار سرمایه، شاخص کل فرابورس با 281 افزایش به 20193 رسید.

آریا ، کوگار ، زاگرس ، مارون ، شگویا ، بنو و وهان بیشترین تأثیر مثبت را در فرا بورس نسبت به سایر نماد ها داشتند.

 

در انتها می توان گفت برخی از نماد های موجود در بازار سهام امروز متوقف شدند، دلایل متوقف شدن و به تعلیق در آمدن 15 روزه این نماد ها در مقاله بالا به طور کامل بیان شده است که می توانید با مراجعه و مطالعه از نماد های مذکور مطلع شوید.
اما در خبر دیگر در مورد بورس، صعودی پیش رفتن شاخص کل بود که تمام این موارد با ریز ترین نکات در مقاله بالا نوشته شده است که می توانید در صورت علاقه مند بودن مطالعه کنید.

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *