تبریز فایننس

عامل اصلی کارمزدهای بالای اتریوم تسلط نهنگ ها بر صرافی های غیرمتمرکز است!

عامل اصلی کارمزدهای بالای اتریوم تسلط نهنگ ها بر صرافی های غیرمتمرکز است

عامل اصلی کارمزدهای بالای اتریوم تسلط نهنگ ها بر صرافی های غیرمتمرکز است : امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) برای دموکراتیک کردن امور مالی به وجود آمد، دقیقاً مانند اینترنت که محتوا را برای همه در دسترس قرار داد.با این حال، به گفته ارائه‌دهنده داده دارایی‌های دیجیتال فرانسوی Kaiko، پذیرش صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) که معاملات همتا به همتا را بدون واسطه تسهیل می‌کند، عمدتاً محدود به معامله‌گران بزرگ یا نهنگ‌ها است.

 

عامل اصلی کارمزدهای بالای اتریوم تسلط نهنگ ها بر صرافی های غیرمتمرکز است

 

 

کایکو در یادداشت تحقیقاتی هفتگی که در روز دوشنبه منتشر شد، گفت: «متوسط ​​اندازه‌های معاملات در همه DEX در چند ماه گذشته افزایش یافته است، در حالی که تعداد واقعی معاملات ثابت مانده است، که نشان می‌دهد نمایه معامله‌گران معمولی اکنون تعداد بیشتری را منحرف می‌کند.»

 

 

میانگین اندازه تجارت در Curve Finance از 500000 دلار تا 1 میلیون دلار متغیر است، در حالی که معاملات در سایر DEX های برجسته مانند Uniswap V3، Uniswap V2، SushiSwap و Balancer V1 به طور متوسط ​​بین 10،000 تا 20،000 دلار است. این تقریباً ده برابر بزرگ‌تر از اندازه متوسط ​​تجارت 2000 تا 4000 دلاری است که در صرافی‌های متمرکز (CEX) مشاهده می‌شود.

 

 

با این حال، تعداد معاملات روزانه روی CEX ها به میلیون ها می رسد در حالی که DEX های اصلی کمتر از 50000 معامله در روز پردازش می کنند، به عنوان نمونه Curve و Balancer V1 به طور متوسط ​​کمتر از 1000 معامله گر در روز را تجربه می کنند.

 

 

 

عامل اصلی کارمزدهای بالای اتریوم تسلط نهنگ ها بر صرافی های غیرمتمرکز است

 

تحلیلگران Kaiko تسلط نهنگ ها را به هزینه های بالای تراکنش در اتریوم، بزرگترین بلاک چین قرارداد هوشمند جهان نسبت دادند.

در یادداشت پژوهشی هفتگی Kaiko آمده است: «معاملات بزرگ احتمالاً به دلیل کارمزد بالای تراکنش‌های اتریوم است که مانع از استفاده بیشتر معامله‌گران خرده‌فروش از DEX می‌شود». هر معامله گر در یک DEX باید برای هر معامله کارمزد تراکنش اتریوم را بپردازد که به دلیل ازدحام و مشکلات مقیاس پذیری اغلب از 100 دلار فراتر می رود.

 

 

طبق گفته شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis، محبوبیت روزافزون DeFi در کشورهای ثروتمند دلیل اصلی پردازش تراکنش‌های بسیار بزرگتر DEX نسبت به پلتفرم‌های متمرکز است.

 

 

در حالی که چندین پلتفرم قرارداد هوشمند که تراکنش‌های ارزان‌تر و سریع‌تری مانند بایننس چین، سولانا، پولکادوت، آوالانچ را تسهیل می‌کنند، در 12 ماه گذشته پدیدار شده‌اند، اتریوم همچنان پیشرو است.

 

 

ارزش کل قفل شده در برنامه های DeFi مبتنی بر اتریوم در حال حاضر 178.50 میلیارد دلار است. داده های ارائه شده توسط Defi Llama نشان می دهد که این بیش از 9 برابر بیشتر از TVL 19.25 میلیارد دلاری Binance Chain است.

 

 

این خبر که خواندید مربوط به این بود که بعامل اصلی کارمزدهای بالای اتریوم تسلط نهنگ ها بر صرافی های غیرمتمرکز است . شما به سادگی می توانید با ورود به بخش اخبار وبسایت آکادمی تبریز فایننس ، از مهمترین اخبار و رویدادهای دیگر انواع بازار های مالی نظیر : بازار فارکس ، بازار بورس و بازار جهانی ارز دیجیتال مطلع شوید.

 

همچنین این مجموعه بوسیله تیم و اساتید حرفه ای خود اقدام به برگزاری دوره های مختلف مثل : دوره فارکس ، دوره پرایس اکشن نوین  و دیگر دوره ها کرده است. که پس از اتمام دوره ها فرد به راحتی میتواند در این بازار ها ترید کرده و سرمایه گذاری بهینه ای داشته باشد.

 

لازم به ذکر است که وبسایت تبریز فایننس ، آموزشهای رایگان را در اختیار شما عزیزان قرار داده است و می توان گفت این آموزشها مکمل دوره ها هستند و میتوان تضمین کرد که شما با این مطالب(دوره ها و آموزش های رایگان) به یک تریدر حرفه ای تبدیل خواهید شد

 

 

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *