تبریز فایننس

USD/MXN پس از گزارش اشتغال ایالات متحده به 20.78 جهش کرد

USD/MXN پس از گزارش اشتغال ایالات متحده به 20.78 جهش کرد

  • پس از NFP، پزو مکزیک در برابر دلار آمریکا سقوط کرد.

NFP چیست ؟

به مشاغل جدید غیر کشاورزی در مدت یک ماه در ایالات متحده را NFP می گویند و در اقتصاد ایالات متحده یک از مهم ترین شاخص ها می باشد و حتی به عنوان یک شاخص مهم در کل بازار نیز شناخته می شود. این شاخص تعداد کل کارهای اضاف شده به غیر بخش کشاورزی ، شاغلین دولتی ، افراد شاغل در منزل و شاغلین سازمان های غیر انتفاعی را طی یک ماه میلادی نشان می دهد.

NFP چه تاثیری در بازار فارکس می گذارد ؟

داده های NFP از این جهت مهم می باشند که ماهانه اعلام میشوند و در وضعیت کنونی اقتصاد تاثیر به سزایی دارد. این داده ها توسط اداره آمار کار ایالات متحده منتشر می شود و می توان تاریخ انتشار بعدی آن را در تقویم اقتصادی مشاهده کرد.

اشتغال یکی از شاخص های مهم برای بانک مرکزی ایالات متحده (Fed)  می باشد . در زمانی که نرخ بیکاری بالا باشد ، سیاستگذارن اتخاذ یک سیاست پولی انبساطی (با نرخ بهره پایین) را کارآمد میدانند.هدف از این سیاست افزایش خروجی اقتصادی و اشتغال می باشد.

بنابراین اگر نرخ بیکاری در ایالات متحده بالاتر از حد معمول باشد ، اینگونه تصور می شود که اقتصاد پایین تر از حد ظرفیت واقعی است و سیاست گذاران سعی دارند آن را تحریک کنند.

چه جفت ارزهایی بیشتر در تاثیر داده های NFP است ؟

این شاخص برای اشتغال ایالات متحده می باشد ،بنابراین در جفت ارزهایی که دلار آمریکا در آنها هستند شاهد تاثیر بیشتری هستیم.(مانند GBP/USD)

می توان گفت تمام جفت ارزها هنگام انتشار NFP به افزایش نوسانات دچار می شوند و معامله گران نیز باید آگاهی داشته باشند در غیر این صورت این نوسانات شدید میتواند منجر به بسته شدن معاملات آنها شود.

 

  • در چند ساعت، USD/MXN ضررهای هفتگی را پاک کرد و به بالای منطقه 20.70 صعود کرد.

  • رویدادهای هفته آینده شامل نشست بانک مکزیک است.

USD/MXN پس از انتشار گزارش NFP بهتر از حد انتظار به 20.78 جهش کرد. دلار پس از این اعداد افزایش یافت، که با بازدهی بالاتر ایالات متحده نیز حمایت شد.

ارقام ایالات متحده در روز جمعه باعث افزایش ارزش دلار آمریکا در سراسر جهان شد که USD/MXN را به شدت به سمت صعودی سوق داد و ضررهای هفتگی را از بین برد. بهبود پزو مکزیک به پایان رسید. بازگشت به زیر 20.70 باید جفت را به محدوده 20.70/20.50 برگرداند.

پس از یک هفته شلوغ، با داده های کلیدی اشتغال ایالات متحده، اکنون توجه به Banxico معطوف شده است که هفته آینده جلسه هیئت مدیره خود را برگزار خواهد کرد. همچنین در مکزیک اعداد CPI منتشر خواهند شد.

ما انتظار داریم Banxico 25bp افزایش یابد. این جلسه به دلیل ساختار جدید هیئت مدیره Banxico، در حالی که فرماندار جدید اولین جلسه خود را ریاست می‌کند، دارای درجه نسبتاً بالایی از عدم اطمینان است. به گفته تحلیلگران TD Securities، ما معتقدیم که خطر بی‌اهمیتی وجود ندارد که Banxico بتواند یک بار دیگر 50 واحد افزایش یابد، زیرا این امر با پویایی تورم توجیه می‌شود.

آنچه بانک مرکزی می گوید می تواند بر پزو مکزیک تأثیر بگذارد. اگرچه عملکرد آن احتمالاً ناشی از تمایل به ریسک در سراسر بازارهای مالی است.

 

اگرچه ما درخواست خود را برای USD/MXN بسیار بالاتر برای بقیه سال حفظ می‌کنیم، ریسک‌های مرتبط با سایر ارزهای منطقه‌ای در نیمه اول سال 2022 باید در کوتاه‌مدت به نفع پزو باشد و USD/MXN را در محدوده 20.30- نگه دارد. محدوده 21.00» تحلیلگران CIBC توضیح دادند.

tabrizfinance

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *