تبریز فایننس

USD/CAD برای یک جهت ثابت تلاش می کند و در محدوده حدود 1.2700 گیر کرده است

USD/CAD برای یک جهت ثابت تلاش می کند و در محدوده حدود 1.2700 گیر کرده است

 

  • USD/CAD در یک باند معاملاتی باریک در نیمه اول جلسه اروپا نوسان داشت.

  • قیمت‌های نفت خام ملایم‌تر باعث تضعیف لونی شد و برخی حمایت‌ها را از شرکت‌های بزرگ گسترش داد.

  • ضعف اندک دلار به عنوان یک باد مخالف عمل کرد و مانع از هرگونه افزایش معنی دار شد.

 

 

جفت ارز USD/CAD فاقد هرگونه جهت ثابت در روز بود و بین سودهای خفیف/زیان های جزئی، در حدود 1.2700 در نیمه اول جلسه اروپا، مشاهده شد.

 

ترکیبی از نیروهای واگرا نتوانست به جفت USD/CAD کمک کند تا از جهش روز قبل از منطقه 1.2450 استفاده کند و منجر به کاهش قیمت / محدوده محدود در روز چهارشنبه شد. انتظارات مبنی بر اینکه احیای یک توافق هسته ای بین المللی می تواند بیش از یک میلیون بشکه در روز نفت ایران را در بازارها بازگرداند، بر قیمت نفت خام تأثیر گذاشت. این، به نوبه خود، لونی مرتبط با کالا را تضعیف کرد و به عنوان باد دمی برای بازارهای اصلی عمل کرد، هرچند که ضعف اندک دلار آمریکا، حداقل در حال حاضر، این روند صعودی را پوشش داد.

 

لحن ملایم تر پیرامون بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده عاملی کلیدی بود که گاوهای دلار را در حالت تدافعی نگه داشت. با این اوصاف، گمانه زنی ها برای تشدید سیاست سریعتر توسط فدرال رزرو باید نزولی را برای بازده اوراق قرضه ایالات متحده محدود کند. به نظر می رسد سرمایه گذاران متقاعد شده اند که فدرال رزرو برای مبارزه با تورم سرسختانه بالا سیاست تهاجمی تری اتخاذ خواهد کرد و احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو 50 واحد در ثانیه در ماه مارس را تعیین کرده اند. این امر از چشم انداز ظهور برخی خریدهای کاهشی USD پشتیبانی می کند، که باید پشتیبانی را به جفت USD/CAD گسترش دهد.

 

با این حال، گاوها تمایلی به شرط‌بندی تهاجمی نداشتند و ترجیح دادند پیش از انتشار آخرین ارقام تورم مصرف‌کننده در ایالات متحده در روز پنجشنبه، در حاشیه منتظر بمانند. در این میان، بازده اوراق قرضه ایالات متحده همچنان نقش کلیدی را در تأثیرگذاری بر دلار در بحبوحه فقدان انتشارات اقتصادی متحرک بازار خواهد داشت. این امر، همراه با پویایی قیمت نفت، باید انگیزه ای برای جفت USD/CAD ایجاد کند و به معامله گران اجازه دهد از فرصت های کوتاه مدت استفاده کنند.

 

tabrizfinance

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *