تبریز فایننس

مقایسه انواع کیف پول ارزهای دیجیتال

کیف پول ارزهای دیجیتال

– آیا می دانید چند نوع کیف پول ارز رمزنگاری شده در بازار واقعاً وجود دارد؟

کیف پول ارزهای دیجیتال: اگر در این مورد اطلاعات نداشته باشید، به احتمال زیاد نخواهید توانست کیف پول مناسب خود را انتخاب کنید و در نتیجه قادر به ذخیره امن دارایی های رمزنگاری خود نیستید.

اگر به ما اعتقاد ندارید،BlackWallet Hacked: Warns Stellar Community  برای ورود به سایت و بیت کوین را بخوانید، کیف پول Jaxx دارای مشکلات امنیتی، اخطارهای موبایل هستند. این مقالات در مورد داستان هک کیف پول ارزهای رمزنگاری شده به شما می گویند. اغلب سرمایه گذاران جدید از این واقعیت ها آگاهی ندارند و در نهایت یکی از کیف پول های رمزنگاری را که قبلاً هک شده بود، انتخاب می کنند. که قطعاً توصیه نمی شود.

بیایید این واقعیت را نیز بپذیریم که “رمزنگاری های شخص به اندازه کیف پول آنها ایمن است” و انواع مختلف کیف پول ها برای اهداف مختلف در زمان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

به همین دلیل است که در این مقاله می خواهیم در مورد انواع مختلف کیف پول ارز رمزنگاری شده به شما بگوییم. بنابراین، اگر با کیف پول آشنا نیستید، این مطلب را بخوانید.

هر نوع کیف پول به سادگی ترکیبی از کلید خصوصی و آدرس عمومی شماست. بر اساس نحوه و محل نگهداری آنها، می توانید کیف پول های خود را در بخش های زیر دسته بندی کنید.

1- کیف پول تلفن همراه (دسترسی آسان به دارایی های رمزنگاری شده شما)

کیف پول ارزهای دیجیتال

بیایید با ساده ترین و پرکاربردترین نوع کیف پول های رمزنگاری شروع کنیم.

کیف پول های موبایل برای بیت کوین و آلت کوین پرکاربردترین کیف پول های حال حاضر در بازار هستند و این بدان دلیل است که مبتنی بر موبایل هستند و همچنین استفاده از آنها آسان است.

برای ارزهای رمزپایه محبوب، کیف پول های موبایل سازگار با Android و iOS را پیدا خواهید کرد و برای نسخه های کم محبوب تر، حداقل یک نسخه مناسب Android را انتظار دارید.

اما قبل از اعتماد به کیف پول موبایل، باید دقت آن را بر اساس عوامل زیر انجام دهید:

کلیدهای خصوصی – کیف پول هایی که کلیدهای خصوصی خود را در آنها کنترل می کنید.

سهولت استفاده : UI زیبا برای سهولت استفاده.

تیم توسعه : دارای دجامعه توسعه فعال.

پشتیبان گیری و امنیت: پشتیبان گیری و بازیابی ویژگی ها.

سازگاری: سازگار با پلتفرم های مختلف.

کیف پول های موبایل چهارمین راه امن برای ذخیره ارزهای رمزپایه شما هستند زیرا همیشه به اینترنت متصل هستند (کیف پول گرم) و توسط جامعه توسعه دهنده خود می تواند ایراداتی داشته باشد.

برخی از پیشنهادهای کیف پول همراه:

Trust Wallet

Safepal

Mycelium

Coinomi

Electrum

توجه: ما به شما پیشنهاد می کنیم در مورد خطر امنیتی کیف پول های موبایل، دسکتاپ و وب اطلاعاتی کسب کنید. این به شما کمک می کند تا در دنیای کیف پول های رمزنگاری شده قرار بگیرید و به شما کمک می کند تا با آگاهی بیشتری تصمیم بگیرید.

2- کیف پول دسکتاپ (سهولت استفاده، اما بسیار ایمن نیست)

کیف پول های دسکتاپ برای بیت کوین و ارزهای رمزپایه بسته های نرم افزاری قابل نصب هستند که برای اکثر سیستم عامل های دسکتاپ مانند Mac ، Windows ، Linux  در دسترس هستند.

هر ارز رمزنگاری شده که جدی باشد، نسخه دسکتاپ کیف پول خود را در روز اول راه اندازی می کند.

اما از آنجا که این دسکتاپ یا لپتاپ شما است که اغلب به اینترنت متصل می شود، باید اقدامات امنیتی اساسی مانند آنتی ویروس و نرم افزار ضد بدافزار و یک فایروال قوی را دنبال کنید.

در حال حاضر کیف پول های دسکتاپ زیادی برای بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه معروف وجود دارد که باید به جای نگه داشتن رمزهای رمز در صرافی ها از آنها استفاده کنید.

کیف پول های دسکتاپ سومین راه امن برای ذخیره ارزهای رمزپایه شما هستند.

Exodus

Bitcoin Core

Electrum

3-  کیف پول های کاغذی (دیگر خیلی مناسب نیست، اما دانستن اطلاعات خوب است)

کیف پول ارزهای دیجیتال
  • کیف پول کاغذی بیت کوین

در سال 2008، هنگامی که بیت کوین راه اندازی شد، کیف پول های کاغذی تنها راه امن برای ذخیره این رمزنگاری محبوب بود. به همین دلیل است که فقط تعداد معدودی قادر به خرید و ذخیره BTC در روزهای گذشته بودند. به لطف پیشرفت فن آوری و پذیرش گسترده تر، اکنون کیف پول های دیگری نیز وجود دارند که به ذخیره دارایی های رمزنگاری کمک می کنند.

با این حال­، برای دستیابی به اطلاعات بهتر است بحث مربوط به کیف پولهای کاغذی را بخوانید و یاد بگیرید:

کیف پول های کاغذی برای همه مناسب نیستند زیرا کمی فنی هستند و نیاز به احتیاط بالایی از جانب کاربر دارند. دلیل این امر این است که در یک کیف پول کاغذی معمولی، شما فقط کلیدهای خصوصی و آدرس های عمومی خود را بر روی یک کاغذ چاپ می کنید و شروع به انتقال بیت کوین یا آلتکوین خود بر روی آن می کنید.

نیازی به گفتن نیست، زیرا کلیدهای خصوصی شما را به صورت آفلاین نگه می دارد، این روش ایمن دیگری برای ذخیره رمزنگاری های شما است اما همه ارزهای رمزپایه کیف پول های کاغذی ارائه نمی دهند.

هنوز هم ، برای همه ارزهای رمزپایه محبوب به راحتی کیف پول های کاغذی پیدا خواهید کرد و می توانید با احتیاط از آنها به راحتی استفاده کنید.

  • نحوه ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین و نحوه مصرف بیت کوین.

مرحله 1: اینترنت خود را وصل کنید. در مرورگر وب خود به https://www.bitaddress.org بروید و کیف پول کاغذی بیت کوین ایجاد کنید.

کیف پول ارزهای دیجیتال

مرحله 2: صفحه وب را در دسکتاپ محلی خود ذخیره کنید.

کیف پول ارزهای دیجیتال

مرحله 3: بارگیری صفحه وب را روی دسکتاپ خود پیدا کنید.

کیف پول ارزهای دیجیتال

مرحله 4: اینترنت خود را قطع کنید.

کیف پول ارزهای دیجیتال
کیف پول ارزهای دیجیتال

مرحله 5: ارتباط خود را با اینترنت قطع کرده و فایلHTMLبارگذاری شده را باز کنید.

کیف پول ارزهای دیجیتال

مرحله 6: ماوس خود را بر روی صفحه وب محلی تغییر مکان دهید تا درجه تصادفی ایمنی ایجاد شود.

کیف پول ارزهای دیجیتال

مرحله 7: این قسمت را به حالت شناور اینجا و آنجا ادامه دهید تا تعداد درصد به 100% برسد.

کیف پول ارزهای دیجیتال

مرحله 8: به طور خودکار، به محض دستیابی به 100% تصادفی ، صفحه زیر را دریافت خواهید کرد.

کیف پول ارزهای دیجیتال

مرحله 9: روی گزینهPaperWalletدر کنارSingleWalletکلیک کنید.

کیف پول ارزهای دیجیتال

مرحله 10: سه آدرس عمومی با سه کلید خصوصی ایجاد می شود.

کیف پول ارزهای دیجیتال

مرحله 11: اگر می خواهید فقط یک کیف پول کاغذی دریافت کنید ، آدرس ها را برای تولید و آدرس های هر صفحه را به 1 تغییر دهید و روی ایجاد کلیک کنید.

صفحه را به 1 تغییر دهید و روی ایجاد کلیک کنید.

کیف پول ارزهای دیجیتال

مرحله 12: برای دریافت پرونده قابل چاپ روی چاپ کلیک کنید. اکنون، این فایل را با استفاده از چاپگر چاپ کنید.

کیف پول ارزهای دیجیتال

مرحله 13: پس از چاپ ، قسمت اصلی را با قیچی ببرید و آن را در جایی برای سوابق خود نگه دارید.

کیف پول ارزهای دیجیتال

کیف پول کاغذی شما اکنون آماده استفاده است.

شما دیدید که چگونه از اینترنت دور بودیم و با خیال راحت آدرس بیت کوین و یک کلید خصوصی ایجاد کردیم؟ به همین دلیل ایمن است

کیف پول های کاغذی دومین روش ایمن برای ذخیره ارزهای رمزپایه شما هستند.

توجه: با پیشرفت تکنولوژی، مردم بیشتر از کیف پول های سخت افزاری به جای کیف پول کاغذی استفاده می کنند.

4-  کیف پول های سخت افزاری (نوع کیف پول رمزنگاری توصیه شده)

من بهترین ها را برای آخرین بار ذخیره کردم ، زیرا این نوع کیف پول رمزنگاری برای سرمایه گذار طولانی مدت توصیه می شود. در واقع، کیف پول های سخت افزاری امن ترین نوع کیف پول های رمزنگاری هستند که می توانید استفاده کنید.

همانطور که از نام آن پیداست، کیف پول های سخت افزاری دستگاه های سخت افزاری هستند که به طور خاص برای مدیریت کلیدهای خصوصی و آدرس های عمومی ساخته شده اند.

این یک دستگاه USB مانند است که دارای صفحه نمایش OLED و دکمه های جانبی است تا از طریق رابط کیف پول حرکت کند و همراه با برنامه های دسکتاپ بومی آن برای ارزهای رمزپایه مختلف است. این دستگاهی است که می توانید از طریق USB حتی به وسیله دستگاه آلوده به رایانه شخصی یا دستگاه همراه متصل شوید.

از آنجا که word شما در صفحه خارجی (صفحه کیف پول سخت افزاری) نشان داده می شود و کلید خصوصی نیز روی کیف پول سخت افزاری ذخیره می شود، حافظه رمزنگاری شما را بسیار ایمن می کند. در اینجا تصویری از کیف پول محبوب Ledger Nano X وجود دارد که در آن می توانید صفحه و دکمه های حرکت را مشاهده کنید.

کیف پول ارزهای دیجیتال

این نیز یکی از آن دستگاه هایی است که دارای ویژگی بلوتوث است و می توانید با تلفن یا حتی لپتاپ خود ارتباط برقرار کنید.

قیمت یک دستگاه سخت افزاری معمولاً بین 39 تا 450 دلار است اما قطعاً از نظر ایمنی ارزهای رمزپایه شما ارزش مالکیت آن را دارد. محبوب ترین کیف پول های سخت افزاری که اکنون به شما امکان می دهد بیش از 22 ارز رمزپایه از جمله BTC و +500 توکن ERC-20 را ذخیره کنید.

بیش از 10 کیف پول سخت افزاری رمزپایه در بازار وجود دارد و برای سهولت در انتخاب شما، ما قبلاً راهنمای بهترین کیف پول های سخت افزاری سال 2021 را در جدول زیر نوشتیم.

و در آخر، نیازی به گفتن نیست که آنها امن ترین راه برای ذخیره ارزهای رمزپایه شما هستند.

5- کیف پول وب (حداقل ایمن، اما قابل استفاده)

کیف پول های وب کیف پول های گرمی هستند که همیشه به اینترنت متصل هستند و از طریق مرورگرهای مختلف اینترنت مانندGoogle Chrome ، Firefox  و IE و غیره با مراجعه به URL هایی مانند https://xyz.com   می توان به آنها دسترسی داشت.

کلیدهای خصوصی در این نوع کیف پول ها در مرورگر شما در برخی از کیف پولهای وب بصورت آنلاین نگهداری می شوند و همچنین مستعد حملات DDOS هستند.

یک مثال ساده از کیف پول وب، ذخیره ارزهای رمزپایه در صرافی رمزنگاری است. مهمترین چیزی که باید در اینجا بدانید این است که شما به کلید خصوصی کیف پول رمزنگاری خود دسترسی ندارید. این همچنین بدان معنی است که اگر فردا صرافی هک یا خاموش شود، ارزهای رمزپایه خود را از دست خواهید داد.

به همین دلیل است که باید فقط ارزهای رمزنگاری شده را در صرافی نگه دارید، که به طور فعال در حال ترید هستند، باید به کیف پول سخت افزاری (امن ترین) یا کیف پول موبایل (امن متوسط) بروید.

کیف پول های وب بسته به نوع کیف پول خود، گاهی کیف پول میزبان هستند (شما به کلید خصوصی دسترسی ندارید) و گاهی غیر میزبان (کلید خصوصی / کلید واژه را کنترل می کنید). با این حال، ما همیشه به شما توصیه می کنیم از “کیف پول های غیر میزبان” استفاده کنید تا بتوانید همیشه بودجه خود را کنترل کنید.

برخی از کیف پول های غیرمیزبان:

MyEtherWallet

MetaMask

برخی از کیف پول های میزبان:

Binance (بهترین)

Coinbase

CEX.io

اگر از کیف پول میزبانی شده استفاده می کنید کمترین نوع کیف پول ها هستند زیرا تا زمانی که هک نشوند یا به DDOS نرسند ایمن نیستند.

نکته شماره 1: می توانید از ترکیب Metamask + Ledger Nano X برای دسترسی به کیف پول وب و امنیت کیف پول سخت افزاری استفاده کنید. چطوری انجامش بدهیم؟

نکته شماره 2: با تشکر از فناوری جدیدی به نام”Walletconnect” ، مردم به کیف پول های موبایلی که از این ویژگی پشتیبانی می کند نقل مکان نمی کنند و کیف پول وب را کمی قدیمی می کنند. می توانید به جای کیف پول های وب از کیف پول های موبایلی مانندTrust wallet ، Argent  استفاده کنید.

جدول: نوع کیف پول Crypto شما چیست؟

در جدول فوق ، ما انواع مختلف کیف پول های رمزنگاری شده را به ترتیب از امن ترین کیف به انواع کم امن­ترین کیف پول ذکر کرده ایم.

اما این بدان معنی نیست که فقط باید از ایمن ترین کیف پول استفاده شود. این بدان معناست که فرد باید نقاط قوت و ضعف هر نوع کیف پول را درک کرده و متناسب با آن استفاده کند.

هنگام انتخاب کیف پول رمزنگاری چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

مهمترین نکته تعیین نیاز و امنیت شماست، می خواهم بگویم که شما صاحب پول رمزنگاری خود در یک حساب بورس نیستید، گذاشتن پول رمزنگاری خود در بورس ها به معنای سپردن وجود خود به آنها است. در صورت بروز هرگونه وضعیت در صرافی، ممکن است با مشکلات جدی روبرو شوید. حتی ممکن است دارایی های دیجیتالی خود را از دست بدهید.

اگر قرار است روزانه از ارزهای رمزپایه استفاده کنید، کیف پول موبایل به کار خواهد آمد.

اگر می خواهید برای مدت طولانی در یک ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنید، مطمئنا کیف پول کاغذی این کار را برای شما انجام می دهد. البته نباید فراموش کنید که کیف پول کاغذی را گم نمی کنید و هنگام بازیابی کیف پول آنلاین خواهید بود.

باز هم ، اگر می خواهید هر از گاهی روی پول رمزنگاری سرمایه گذاری کنید، خرید و فروش کنید و همیشه در امنیت باشید، کیف پول مناسب کیف سخت افزاری است.

کیف پول گرم در مقابل کیف پول سرد

کیف پول ارزهای دیجیتال

کیف پول گرم، کیف پول هایی است که بتوانیم بلافاصله ارزش پول رمزنگاری شده خود را که در رایانه و تلفن های خود بارگیری می کنیم، بررسی کنیم تا به اینترنت متصل شوند و به راحتی تجارت کنیم.

همانطور که حدس زدید، کیف پول سرد دستگاه هایی در نمای حافظه USB است که ما دارایی های رمزنگاری شده خود را بدون اتصال به اینترنت در هر دستگاهی ذخیره می کنیم.

امنیت: دلیل اصلی که مردم بیشتر پول خود را در کیف پول سرد نگه می دارند امنیت است. زیرا دزدان دریایی سایبری نمی توانند به کیف پول هایی که به اینترنت متصل نیستند حمله کنند.

ویژگی های کیف پول گرم کاملاً به شرکت های نرم افزاری شخص ثالث بستگی دارد. این کیف پول ها از نظر سرقت یک مشکل دارند زیرا همیشه به اینترنت متصل هستند. بنابراین منطقی ترین کاری که باید در کیف پول های گرم انجام شود، حفظ مقدار کمی تعادل است.

استفاده از کدام کیف پول آسان تر است؟

استفاده از کیف پول سرد بسیار دردسرساز است، پس از انجام هر عملیات، لازم است دوباره امنیت کیف پول را کنترل کنید. در این راستا به نظر می رسد کیف پول سرد برای صرفه جویی در هزینه شما بسیار مفید است.

وضعیت کیف پول گرم کاملاً متفاوت است. ارزهای رمزنگاری شده شما به گونه ای طراحی شده اند که می توانید ارزش آنی را نمایش داده و به سرعت معاملات تجاری خود را انجام دهید.

در نتیجه، روش هایی که افراد با توجه به عادت از آنها استفاده خواهند کرد، متفاوت است. به نظر ما استفاده از کیف پول سرد دشوار است، اما اگر مقدار زیادی دارایی رمزنگاری داشته باشیم، بالاجبار باید با مشکلات استفاده از کیف پول سرد مقابله کنم و به خاطر حفظ امنیت خود از آن استفاده کنیم.

ما همچنین توکن های MNS خود را در برنامه Monnos ذخیره می کنیم زیرا شرکت Monnos با توجه به امنیت ما نرم افزاری به نام Monnos Shield توسعه داده است تا در هر مشکلی بتوانیم شخص در تماس با ما باشد. بنابراین، اعتماد سرمایه گذاران به مونوس در حال افزایش است.

بگذارید کمی در مورد دیدگاه های خود برای آینده با شما صحبت کنم. حتی اگر مونوس و سایر شرکت ها سیستم های بسیار مطمئنی را برای پنهان کردن دارایی های رمزنگاری ما ایجاد کرده باشند، هکرها حتی کوچکترین آسیب پذیری در فایروال را نمی بخشند. بنابراین اگر دارایی رمزنگاری شما زیاد است، قطعاً باید آن را در کیف پول سرد نگه دارید. اگر دارایی رمزنگاری شما مقدار کمی باشد، می توانید از آن روی کیف پول گرم استفاده کرده و معاملات خود را به راحتی انجام دهید. اما به یاد داشته باشید، ریسک همیشه وجود دارد.

کیف پول ارزهای دیجیتال

اعضای عزیز جامعه تبریز فایننس، امیدوارم که پس از خواندن این مقاله، تصمیم گرفته باشید که از کدام کیف پول رمزنگاری استفاده کنید.

در این مقاله با بهترین کیف پول های دیجیتال آشنا شدید و مزایا و معایب هر کدام بررسی شد.وقتی  شما به دنبال بهترین کیف پول دیجیتال باشید یعنی قطعا تصمیم خودتان را گرفته اید که سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را امتحان کنید.تبریز فایننس در کنار شماست تا بهترین راهکار و پیشنهاد را در بازار های مالی برای شما توسط انواع دوره ها نظیر دوره ارز دیجیتال و دوره پرایس اکشن نوین و سایر دوره ها برای شما ارائه دهد . تبریز فایننس بزرگترین مجموعه برگذار کننده دوره ارز دیجیتال در تبریز است.

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *