تبریز فایننس

انواع بلاک چین و کاربرد های آن

انواع بلاک چین و کاربرد های آن

انواع بلاک چین ، بلاک چین نوعی ساختار ورودی است که یک دفترچه توزیع شده را فراهم می کند و اطلاعات بین شبکه ای از گروههای مستقل را به اشتراک می گذارد، انواع مختلفی از بلاکچین وجود دارد که برخی از آنها در اینجا خدمت شما عزیزان معرفی خواهد شود.

 

انواع بلاک چین و بلاکچین عمومی انحصاری (دارای مجوز)

 

در این نوع بلاک چین، کاربر انحصار تراکنش ها را در اختیار ندارد. مانند بیت کوین که یک دفتر کل توزیع شده است. به بیانی ساده تر، زمانی که اعلام شود تعدادی ارز مانند بیت کوین برای فردی ارسال خواهد شد، پس از تأیید موجودی کیف پول کاربر و مشخصات کیف پول مبدأ، صحت ادعا به وسیله ماینرهای شبکه تراکنش، صحتسنجی و تأیید می شود، اما نمی توان شخصی را که تراکنش را تایید می کند، انتخاب کرد.

 

از این نوع بلاک چین زمانی استفاده میشود که نظر تمامی کاربران موردنظر در آن شبکه درخور توجه باشد، نه چند فرد خاص با انتخاب شده گفتنی است، در این نوع بلاکچین هر شخصی می تواند قرارداد هوشمند ایجاد کند یا پول و اطلاعات را منتقل کند. اطلاعات مهم در این بلاکچین ها ذخیردشدنی و به صورت رمزنگاری هستند.

 

به طور مثال اگر کسی بخواهد دیدگاه خود را بیان کند یا توسعه برنامه ای را مدنظر داشته باشد، می تواند از بلاک چین غیرانحصاری استفاده کنده زیرا در این نوع بلاک چین هیچ کس نمی تواند چیزی را حذف کندیا آن را تغییر دهد.

 

انواع بلاک چین و بلاک چین عمومی غیرانحصاری (بدون مجوز)

 

در این نوع بلاک چین افرادی خاص برای تأیید تراکنش ها انتخاب می شوند. البته به استثنای یک سری اطلاعات خاص که محافظت می شوند، تمامی داده ها برای کاربران شفاف هستند و می توان آنها را دید به طور مثال در این نوع بلاک چین، کارپر (فروشنده) یک QR کد قرار می دهد و مخاطبین مشتریان می توانند با اسکن کدهر محصول از اطلاعات آن آگاه شوند.

 

این اطلاعات شامل مواردی مانند مبدا محصول، تولید و… است. همچنین ثبت و تأیید اطلاعات به عهده فروشنده است و مشتریان فقط قادر به مشاهده اطلاعات هستند و نمی توانند اطلاعات را دستکاری کنند. از آنجایی که اطلاعات ذخیره شده روی بلاکچین تغییرپذیر نیستند، برای شرکت مربوط اعتبار بزرگی است.

 

انواع بلاک چین و بلاک چین خصوصی انحصاری( دارای مجوز)

 

ارگان های مختلف خصوصی و دولتی از این نوع بلاک چین می توانند استفاده کنند زیرا در این نوع بلاکچین افرادی مشخص برای تایید فعالیت ها انتخاب می شوند و فقط افرادی خاص می توانند اطلاعات ثبت شده را مشاهده کنند سیستم بلاک چین از دو بخش اساسی تشکیل شده است :

 

  • شبکه همتا به همتا (شبکه فردی به شبکه فردی)
  • بانک اطلاعاتی

 

اولین مورد از رایانه های متصل به الگوی ارتباطی به نام شبکه همتا به همتا تشکیل شده است. با این روش، رایانه ها می توانند تغییرات جدید در اطلاعات دیتابیس را توزیع کنند بخش دوم، دیتابیس،که شامل تاریخچه معاملات می باشد. در اینجا معاملات انجام شده به ترتیب ثبت می شوند.

 

انواع بلاک چین و کاربرد های آن

 

یک معنای ساده برای بلاک چین

 

همانطور که می دانید ، بیت کوین اولین کاربرد این فناوری است که از بلاک چین برای ذخیره اطلاعات کاربران استفاده می کند. اگر بلاکچین پک سیستم عامل در نظر گرفته شود، بیت کوین نرم افزاری است که در آن قرار دارد و هر نوع اطلاعاتی را می توان در آن ثبت کرد، این اطلاعات در بلوك ها قرار گرفته و سپس مانند زنجیرهای اتصال به یکدیگر وصل می شوند.

 

هر بلوکی یک هش دارد، هش رشته ای از کاراکترهاست که با کارکردهای ویژه ساخته میشود. در بلاکچین، هن بلوکهای قبلی، حاوی هش بلوکهای بعدی است در هر بلاکچین، هش بایک عملکرد ویژه ریاضی به دست می آید که با توسعه دهندگان تعیین می شود.

 

نکته قابل توجه این است که هر گونه تغییر در اطلاعات بلوک، هش آن را به کلی تغییر میدهد ، برای مثال اگر شخصی محتوای بلاک را تغییر دهد و هش بلوکهای بعدی را به روز کند ، چه اتفاقی خواهد افتاد؟!

 

پاسخ این است که شاید این امکان پذیر باشد اما نباید توزیع اطلاعات را فراموش کرد ورودی های بلاکچین در یک رایانه یا سرور ویژه ذخیره نمی شوند. هر رایانه ای که به شبکه متصل است، یک نسخه از بلاکچین را دریافت می کند.

 محدودیت ها

 

فرض اصلی در بلاک چین این است که گره های ایمن از انواع هک شده قوی تر هستند. اگر هکرها بتوانند عملکرد بهتری نسبت به گره های ایمن داشته باشند می توانند مردم را گول بزنند.

 

هر گره می تواند معاملات را تا زمان تشکیل بلوک جمع کنند. در پایان ، بلوک به گره های دیگر ارسال میشود تا تأیید شوند. این روند باعث ایجاد تاخیر بین ایجاد معامله و تأیید آن میشود. تأخير بستگی به تعداد معاملات باز و قدرت عملکرد گره ها دارد.

 

 

آکادمی تبریز فایننس در تلاش است تا با برگزاری دوره هایی چون  دوره ارز دیجیتال ، دوره پرایس اکشن نوین و دیگر دوره ها اطلاعات و دانش کافی جهت ورود به بازار های مالی جهان را در اختیار شما قرار دهید.با شرکت در دوره های تبریز فایننس می توانید مثل آب خوردن بازار های مالی را تحلیل کرده و سرمایه خود را گسترش دهید.

 

همچنین اگر شما علاقه مند به سرمایه گذاری در بازار جهانی فارکس هستید ، می توانید با استفاده از آموزش ها و مقالات رایگان ارز دیجیتال در وب سایت تبریز فایننس ، تمامی اصطلاحات و دانش اولیه جهت ورود به این بازار را فرا بگیرید و سپس با شرکت در  دوره ارز دیجیتال تبریز فایننس ، سرمایه گذاری بی نظیری را در بازار فارکس ثبت کنید. تبریز فایننس شما را به یک تریدر حرفه ای تبدیل می کند !

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *