تبریز فایننس

آموزش استراتژی میانگین گیری

آموزش استراتژی میانگین گیری

آموزش استراتژی میانگین گیری : استراتژی میانگین گیری (میانگین گیری هزینه ی دلاری) تکنیکی برای خریدن رمزارزها با ریسک کمتر است. بگذارید با یک مثال توضیح دهم که چرا باید کاری که ریسک کمتری دارد را انجام دهید. ممکن است بیت کوین را در زمانی که در بالاترین قیمت، حدودأ ۲۰.۰۰۰ دلار، قرار داشته است خریداری کرده باشید و بعد متوجه شوید که قیمتها سقوط کرده اند و شما پول زیادی از دست داده اید.

 

رویکرد میانگین گیری به صورتی است که شما به جای سرمایه گذاری همه ی پول خود به صورت یکجا، به مرور زمان مقدارهای منظمی را سرمایه گذاری می کنید. این مقدارهای منظم به دلار محاسبه میشوند، پس شما به جای اینکه بگویید قرار است ماهانه یک بیت کوین خریداری کنید، می توانید بگویید هر هفته یا هر هر ماه ۵۰ دلار بیت کوین خریداری می کنید. علت اهمیت تقسیم بندی سرمایه گذاری به مقدارهای منظم دلاری این است که این کار خطر موجود را خنثی می کند.

 

اگر قیمت بالا باشد، شما بیت کوین کمتری خریداری می کنید و اگر قیمت پایین باشد، بیت کوین بیشتری خریداری می کنید، ولی میزان سرمایه گذاری شما به دلار هر بار یکسان خواهد بود. شما می توانید این کار را در Binance به سادگی انجام دهید. لازم نیست گزینه ی میانگین گیری را انتخاب کنید، فقط روی گزینه ی (daily recurring buys) کلیک کنید تا اطلاعات بیشتری در این باره کسب کنید.

 

 

برای مثال در Binance شما می توانید روی گزینه ی «Buy Crypto» کلیک کنید و بعد مقدار موردنظر را وارد کنید، برای مثال ۲۰ دلار و به جای اینکه فقط یک مرتبه این کار را انجام دهید، می توانید هر روز یا هر هفته این کار را تکرار کنید.

 

 

سپس می توانید از دلار آمریکایی که به حساب خود منتقل کرده اید استفاده کنید و یا می توانید حساب بانکی خود را به عنوان منبع سرمایه انتخاب کنید، و بعد می توانید گزینه ی buy Bitcon را انتخاب کنید تا ارز، هر روز یا هر هفته به حساب شما منتقل شود. فراموش نکنید که در آخر باید روی گزینه ی Confirm purchase کلیک کنید، و تمام.

 

همان طور که به طور خلاصه دیدید، استراتژی میانگین گیری یک استراتژی سرمایه گذاری است که تأثیر نوسان را کاهش می دهد. به زبان دیگر، جلوی جهش های ناگهانی به سمت بالا یا پایین را می گیرد. باید بدانید که قیمت بیت کوین به شدت نوسان دارد، پس میانگین گیری در مواجهه با بیت کوین روش مفیدی است. شما استراتژی میانگین گیری را تعیین می کنید و سپس هر هفته مقدار منظمی را باید به دلار بپردازید.

 

با این روش به سود بسیار زیادی در مقایسه با سرمایه گذاری کامل در زمان پایین بودن قیمت ها دست پیدا نمی کنید. برای مثال چنانچه زمانی که قیمت ها پایین است سرمایه گذاری کنید و بعد قیمت ها بالا برود، و بالاتر از زمانی که شما سرمایه گذاری کرده اید باقی بماند، این بهترین روش برای پول درآوردن خواهد بود. مشکل اینجاست که شما باید برای این کار بازار را پیش بینی کنید، و این کار یا بسیار دشوار است و یا غیر ممکن، و شما واقعا نمی توانید قیمت آینده ی بیت کوین را بدانید. می توانید از تحلیل بنیادی یا تحلیل تکنیکال استفاده کنید تا به احتمالات بهتری برای زمان خرید یا فروش کوین ها دست پیدا کنید، ولی حقیقت این است که اکثر مردم نمیدانند قیمتها در آینده چگونه خواهند بود.

 

پس به جای اعتماد کردن به حس خود، می توانید به مرور زمان اندک اندک سرمایه گذاری کنید. این راحت ترین کار برای افزایش میزان بیت کوین خود بدون روبه رو شدن با ریسک زیاد به خاطر سرمایه گذاری به صورت یکجا خواهد بود. اگر قصد شما خریدوفروش خود بیت کوین است، ممکن است این روش برایتان مفید نباشد، ولی اگر می خواهید از بیت کوین برای خرید رمزارزهای دیگر استفاده کنید، پس به دست آوردن بیت کوین فراوان برای شما بسیار مهم خواهد بود.

 

هنگامی که وارد پلتفرم صرافی Binance شوید و سپس روی trading کلیک کنید، می توانید ارزهای پایه و ارزهای مظنهی مختلفی را انتخاب کنید. برای مثال می توانید با استفاده از بیت کوین اتریوم مبادله کنید. اگر بخواهید معاملات اتریوم زیادی انجام دهید، حتما لازم است به اندازه ی کافی بیت کوین داشته باشید تا بتوانید خریدهای بزرگتری انجام دهید و در این فرایند به سود زیادی دست پیدا کنيد.

 

ولی به جای اینکه تمام ارز فیات خود را بلافاصله تبدیل به بیت کوین کنید، من پیشنهاد می کنم به روش میانگین گیری، به مرور زمان ارز فیات خود را تبدیل به بیت کوین کنید. اگر بیت کوین هم مبادله می کنید، می توانید از چنین شرایطی استفاده کنید. شما می توانید با استراتژی میانگین گیری هفتهای ۲۰ دلار و یا ماهی ۱۰۰ دلار سرمایه گذاری کنید، در حالی که می توانید ماهانه ۱۰۰ دلار در جای دیگر نیز خریدوفروش کنید.

 

 

اگر قصد دارید مقدار زیادی بیت کوین خریداری کنید ولی می خواهید این کار را با کمترین ریسک ممکن انجام دهید، می توانید از روش میانگین گیری استفاده کنید تا میزان دارایی بیت کوین خود را افزایش دهید، و تا آن زمان می توانید سفارش های فروش را ثبت کنید و ارز فیات خود را دوباره برگردانید و احتمالا سود کسب کنید. به نظر من استراتژی میانگین گیری بیشتر مورد استفاده ی افرادی است که قصد خرید و حفظ دارایی های دیجیتال را دارند؛ ولی آشنایی با این روش در حوزه ی خرید و فروش، مخصوصا اگر قصد افزایش دارایی های دیجیتال خود را داشته باشید، خالی از لطف نیست.

 

آکادمی تبریز فایننس یکی از برترین و بهترین آموزشگاه بازار های مالی در سطح شمال غرب و تبریز است.تبریز فایننس برگزار کننده دوره ارز دیجیتال دوره فارکس دوره بورس اوراق بهادار و پرایس اکشن است.اگر می خواهید درباره تبریز فایننس بیشتر بدانید می توانید از مقالات و جزئیات دوره ها ، اخبار های وب سایت مارا دنبال کنید.

 

 

 

 

 

 

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *