تبریز فایننس

معامله گران در بورس اوراق بهادار تهران سرگیجه گرفتند

معامله گران در بورس اوراق بهادار تهران سرگیجه گرفتند | تبریز فایننس

معامله گران در بورس اوراق بهادار تهران سرگیجه گرفتند

بازار سرمایه در روز یکشنبه عملکرد بهتری داشت و در حالی که در اولین روز هفته میانگین وزنی قیمت ها تنها 0.12 درصد رشد کرد، توانست در شاخص کل بورس 0.72 درصد پیشرفت کند.

این امر باعث شده است که شاهد بالا و پایین رفتن شاخص بورس در روز ها و هفته های اخیر باشیم. البته این به این معنا نیست که نتیجه عرضه و تقاضا در روز های اخیر روند بی طرفی داشته است. شاخص اصلی بازار سهام رشد قابل توجهی را پشت سر گذاشته است و این باعث شده است بسیاری از فعالان بازار نسبت به افق پیشرفت قیمت در حال حاضر خوشبین باشند.

کانال شکنی بورس در سومین روز هفته

بنابراین، بی دلیل نیست که فرض کنیم انتظارات تورمی در نهایت می تواند راه را برای ادامه روند صعودی و پیشرفت بیشتر شاخص کل در هفته ها و ماه های آینده هموار کند. این دقیقاً به همین دلیل است که در بیش از یک ماه گذشته، بورس اوراق بهادار قادر به مشاهده ورود پول واقعی به نمادهای مختلف در روز های مختلف بوده است.

همین اتفاق دیروز در بازار سرمایه رخ داد و در حالی که نرخ رشد شاخص نسبت به روز های اول هفته قبل کاهش یافته بود، اما دماسنج بازار توانست 10 هزار و 100 واحد رشد کند. با توجه به این رشد، شاخص در محدوده 1.417 میلیون واحد متوقف شد تا منتظر معاملات روز بعد باشیم.

 

بورس کانال 1.3 واحدی را پشت سر گذاشت

 

ارزش معاملات خرده فروشی نسبت به روز گذشته بیش از 600 میلیارد تومان کاهش یافته است که به نوبه خود قابل توجه است.
در پایان معاملات روز شنبه، ارزش معاملات خرده فروشی به حدود 5061 میلیارد تومان رسیده بود در حالی که در پایان معاملات دیروز، ارزش معاملات خرده فروشی کمی بیش از 4400 میلیارد تومان بود.

کاهش ارزش معاملات کوچک در این روز هم زمان با برداشت 181 میلیارد تومان از سرمایه واقعی در این روز بود.

در میان این 38 گروه فعال بورسی، 18 صنعت شاهد موفقیت سهام داران خرد و ورود پول واقعی بودند و در مقابل، شاهد خالص فروش مثبت این گروه از بازیگران سهام در 20 گروه بودیم.

در بالای لیست خروجی های واقعی گروه فلزات اساسی قرار داشت که شاهد انتقال سهام به ارزش 52 میلیارد و 577 میلیون تومان در جهت واقعی به قانونی بود. پس از آن، اشخاص حقوقی در زیرمجموعه های خالص بانکداری 47 میلیارد و 547 میلیون تومان خرید انجام دادند.

در سوی دیگر بازار اما شرکت های سیمان پس از عرضه موفقیت آمیز روز شنبه خود در بورس مجدداً مورد توجه سهام داران خرد قرار گرفتند و خالص خرید 20 میلیارد و 734 میلیون تومان را ثبت کردند.

سیمان همچنان تیتر یک اخبار

دور شدن از دلار
بررسی ترکیب ورودی و خروجی پول واقعی در بورس اوراق بهادار تهران طی یک روز گذشته نشان می دهد انتصاب ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس دولت سیزدهم در روز های اخیر توجه فعالان بازار سرمایه را به نماد های دلار کاهش داده است و باعث شد سرمایه گذاران خرد به این امر پشت کنند.

در این روز، فلزات اساسی، بانک ها و چندین صنعت دارای خروجی پول واقعی بودند و امروز در حال معامله هستند در حالی که خروج نقدینگی از آن ها می تواند تصحیح قیمت را در این گروه ها جدی تر کند.

گروه هایی مانند: سیمان، ماشین آلات و خودرو و قطعه سازی توانستند مقدار قابل توجهی نقدینگی دریافت کنند.

استقبال عمومی از صنایعی که بیشترین تأثیر را در گشایش روابط ایران با جهان دارند و از لغو تحریم ها سود بیشتری می برند، کاهش یافته است.

دقیقاً به همین دلیل ثابت شده است که صنایعی مانند خودرو و سیمان بیشترین تقاضای واقعی را دارند. البته در مورد صنعت سیمان که از نظر ورود نقدینگی در رتبه اول دیروز قرار دارد.

یکشنبه مورد توجه علاقه مندان به صنعت سیمان قرار می گیرد. به همین دلیل، ورود پول واقعی به کارخانه های سیمان به حدود 200 میلیارد تومان رسید.

معامله گران در بورس اوراق بهادار تهران سرگیجه گرفتند

به نظر می رسد با کمبود برق و تقاضای زیاد در تابستان به مدت نامحدود و حداقل تا پایان این فصل روز های سیمان خواهد بود. البته این در شرایطی است که این شرکت ها حداقل های لازم برای تولید سیمان را دارند، بنابراین بازتاب واقعی این امر را می توان بیش از هر چیزی در گزارش های تابستانی ماهانه و سه ماهه مورد بررسی قرار داد.

می توان نتیجه گرفت که بازار سهام باید بتواند از مزایای تورم و مزایای تحقق قیمت ها استفاده کند تا شرکت ها از ماده 141 قانون استفاده کنند.

کد تجاری به حداقل می رسد و سرمایه گذاران می توانند از عدم وجود دیدگاه فرماندهی در بازار سرمایه برای حرکت رو به جلو در یک محیط تحلیلی روان استفاده کنند.

حذف کردن بررسی تغییرات قیمت فعلی نشان می دهد که سرمایه گذاران در غیاب دیدگاه کنترل کننده قیمت ها رویکرد بسیار معقول تری برای سرمایه گذاری سفته بازی در پیش گرفته اند و این امر بدون نیاز به حمایت پولی از بازار سهام قابل انجام است.

آکادمی تبریز فایننس در تلاش است تا با برگزاری دوره هایی چون دوره ارز دیجیتال ، دوره پرایس اکشن نوین و دیگر دوره ها اطلاعات و دانش کافی جهت ورود به بازار های مالی جهان را در اختیار شما قرار دهید.با شرکت در دوره های تبریز فایننس می توانید مثل آب خوردن بازار های مالی را تحلیل کرده و سرمایه خود را گسترش دهید.

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *