تبریز فایننس

پنج رمز ارز برتر برای انتخاب در سال ۲۰۲۱

پنج رمز ارز برتر برای انتخاب در سال ۲۰۲۱

بدون شک بازار ارزهای دیجیتال با صعودی چشمگیر پیش روست. بیت کوین در حال حاضر در بالاترین قیمت خود قرار دارد و بازار نیز به زودی رکورد تازه ای از خود به جای خواهد گذاشت. این وضعیت نه تنها برای بیت کوین خوب است، بلکه موهبتی الهی برای بازار آلت کوین ها نیز هست.

 

کسانی که برای مدتی پیگیر بازار ارزهای دیجیتال بوده اند می دانند زمانی که قیمت بیت کوین افزایش یابد، آلت کوین ها نیز تکانی به خود می دهند. با این وجود، با توجه به پیچیدگی های روزافزون بازار رمزارزها نمی توان گفت که این موج افزایشی همیشه باعث بالارفتن همهی قایق های واقع در مسیر خواهد بود. فقط برخی از آلتکوین ها باعث کسب سود موردنظر شما خواهند شد.

 

کدام آلتکوین ها را بخریم ؟

 

این موضوع ما را با سوالی مهم روبه رو می کند: کدام آلتکوین ها؟ در این مقاله من قصد دارم دقیقا به همین موضوع بپردازم. قرار است پنج تا از آلت کوین های برگزیده خود در سال ۲۰۲۱ را به شما معرفی کنم. مواردی که نه تنها بخش های مختلف حوزه فناوری، سرمایه های متنوع و کاربردهای مختلف را شامل می شوند، بلکه آلت کوین هایی که امسال واقعا می توانند زندگی شما را متحول کنند. این بخش جنبه مالی ندارد، پس فقط به قصد آموزش آن را مطالعه کنید و بعد حتما درباره این موضوع و پیشنهادها تحقیق و مطالعه کنید.

 

بهتر است به طور خلاصه توضیح دهم که چرا من این موارد را انتخاب کرده ام. این موضوع، درکی عمیق تر از تفکر من درباره پورتفوی متنوع تر با توزیع بیشتر سرمایه به شما می دهد. رویکرد من در انتخاب کوین ها همان رویکردی است که در انتخاب موارد پورتفوی خود دارم. تنوع اهمیت بسیاری دارد. تنوع در مورد بخش خاص هر ارز، حجم بازار آن ارز و کاربرد زیربنایی آن، زمینه و بخشی که هر ارز در آن فعالیت دارد دارای اهمیت زیادی است،

 

 

چراکه گاهی ممکن است ارزی روی کاغذ پروژه بسیار موفقی باشد، ولی بخشی که پروژه در آن فعالیت دارد، خیلی موفق عمل نکند. ولی اگر پروژه هایی از بخشهای مختلف انتخاب کنید، ریسک مربوط را بین بخش های مختلف توزیع کرده اید. مورد دیگری که من سعی می کنم آن را توزیع کنم، ارزش بازار مربوط به کوین های این فهرست است. همان طور که خواهید دید برخی موارد این فهرست ارزشی بسیار بالا دارند و بین ۵۰ کوین برتر با بالاترین حجم در بازار قرار دارند، در حالی که برخی بین ۲۰۰ کوین با ارزش بازار ارز دیجیتال هم نیستند (حجم بازار بسیار کمی دارند).

 

همان طور که در ادامه توضیح خواهم داد امکان ۵۰ برابر شدن سرمایه ی شما با خرید یک توکن ارزان قیمت در مقایسه با کوینی گران و شناخته شده خیلی بالاتر است؛ چرا؟ پاسخ در محاسبات ریاضی است. البته خطر خرید کوین هایی با ارزش کمتر، بیشتر است ، زیرا آنها از ثبات کمتری برخوردار هستند. خطر اینکه پروژه های کوچکتر با سر به زمین سقوط کنند بیشتر از پروژه های گران تر و شناخته شده تر است. این زمینه ای برای علت توزیع ارزهای منتخب با توجه به این دو دسته بود. همچنین باید اضافه کنم که ارزهای معرفی شده در بخش بعدی، هیچ ترتیب خاصی ندارند.

 

پنج رمز ارز برتر برای انتخاب در سال ۲۰۲۱ و ارز دیجیتال Monero

اولین مورد این فهرست ارز Monero است. این ارز علاوه بر داشتن جذاب ترین پروتکل های رمزنگاری بازار، بر مسئله ای بسیار زیربنایی تر نیز تکیه دارد: آزادی مالی. یعنی پول دیجیتال کاملا بی نام ونشان و نظیر به نظیر در اینجا به این معناست که نقل و انتقالات آن بدون دخالت نهاد ناظر و یا واسطه ها انجام می شود و دولت و نهادهای مالی نمی توانند در آن دخل و تصرفی داشته باشند)، رؤیایی که ساتوشی از ابتدا در سر داشت.

 

این ارز جزو ارزهای شناخته شده بازار است که شش سال از تأسیس آن می گذرد، ولی به تازگی در اخبار رمز ارزها بیشتر به نام آن اشاره می شود، چون افراد خاصی آن را مورد توجه خود قرار داده اند. درست است که قدرتهای بزرگ علاقه  چندانی به آزادی مالی کامل ندارند. منظورم از قدرت های بزرگ، مجریان قانون، قانون گذاران و دیگر آژانس های دولتی است که همگی کلمات اختصاری سه حرفی مثلRS، NCAو حتی EC3 دارند.

 

در نتیجه کاملا واضح است که ارز Monero بزرگترین دشمنان در جهان را دارد. حتما از خود می پرسید پس چطور من نام این ارز را در فهرست ارزهای برگزیده ی خود قرار دادم؟ به نقل از ضرب المثلی قدیمی آنچه کسی را نوش است، دیگری را نیش است. توجه شدید این آژانس های امنیتی به فناوری امنیتی رو به رشد این ارز، نشان دهنده آن است که آنها این ارز را تهدیدی جدی تلقی می کنند.

 

تهدیدی که قصد کنترل آن را دارند. این یعنی این ارز همان طور که باید، به کار خود ادامه می دهد و علیرغم تمام سنگهایی که به سمتش پرتاب می شود، این قدرت های بزرگ هنوز نتوانستند کد آن را رمزگشایی کنند و به هویت کاربران آن دست پیدا کنند. شرکت Ciphertrace در حال ثبت اختراعی است که در ردیابی تراکنش ها به افراد کمک می کند، ولی این رویکرد کاملا احتمالی است.

 

این اختراع از تکنیک های شناخته شده در طبقه بندی تراکنشها استفاده می کند تا به جریان احتمالی آدرس ها دست پیدا کند، ولی هنوز تا رسیدن به الگوریتم مسیری طولانی پیش رو دارد. ولی من جدای از اینها، دلایل دیگری نیز برای انتخاب Monero دارم. برای مثال همان طور که قبلا هم اشاره کردم، فناوری امنیتی این ارز بی نظیر است؛ دوم اینکه این فناوری روز به روز در حال تغییر کردن است،

 

زیرا سازنده های آن مدام سعی دارند تا برای افزایش امنیت پروتکل ها، آن (فناوری) را پیچیده تر کنند. حالا که بحث از سازنده ها شد باید بگویم آنها جمعی از حرفه ای ترین برنامه نویسان امنیتی در فضای ارزهای دیجیتال هستند. تعداد وسیعی از افراد ایدئالیست که هدفی همگی آنها حفظ آرمان «آزادی مالی» است. همچنین باید اشاره کنم که همه سرمایه های RND در شبکه Monero از داخل تأمین می شود و هیچ پول خارجیای وارد نمی شود.

 

دلیل دیگری که من روی Monero تأکید دارم این است که این ارز در بین رمز ارزهای دیگر از تسویه پذیری بالاتری برخوردار است، علی رغم این موضوع که صرافی ها توسط کوین های پیش فرضی مثل Monero و به جهت حفظ امنیت تحت فشار واقع شده اند. مسئله مهم اینجاست که Monero هنوز رمز ارز بسیار محبوبی است. همیشه بازاری برای این ارز وجود خواهد داشت و صرافی ها خدمات مربوط به آن را برعهده خواهند گرفت،

 

 

حتی اگر صرافی های متمرکز استفاده از XMR (نام اختصاری ارز مونرو در بازار رمز ارزها) را دشوار کنند، صرافی های توزیع شده جایگزین وجود دارند که جای آنها را پر کنند. علت این است که بیشتر برنامه های RND آینده دار با بودجه مردمی با مبادله XMR-BTC انجام می پذیرند.

 

این یعنی کاربران به راحتی می توانند Moneroها خود را با بیت کوین مبادله کنند یا بالعکس. پلی یکپارچه از قلمروی چشمهای بینا به نقطه ای کور که برای کسی قابل رؤیت نیست. همچنین باید اشاره کنم که Monero نسبت به دیگر رمز ارزها توزیع شدگی بیشتری دارد. علت نیز تغییراتی است که در الگوریتم استخراج این رمزارز ایجاد شده است. همان طور که بی شک اطلاع دارید، متمرکزسازی، یکی از بزرگترین خطرها در سیستم های توزیع شده است.

 

برای مثال، ترس هایی در مورد متمرکزسازی استخراج بیت کوین در چین وجود دارد. و در آخر باید بگویم من به خاطر وضعیت فعلی جهان به Monero علاقه دارم. سال گذشته مشخص شد که حریم خصوصی مورد حمله الزامات ضد رمزگذاری واقع شده است؛ اجباری شدن ثبت گزارش توسط صرافی ها، حذف پول نقد و مرکزی کردن بانک ارزهای دیجیتال، همگی تلاش هایی در این مسیر هستند. وقتی مردم متوجه شوند که این آزادی ها یکی یکی مانند فرشی از زیر پای آنها در حال کشیده شدن است، به دنبال راه حل هایی برای حفظ این آزادیها خواهند بود.

 

پنج رمز ارز برتر برای انتخاب در سال ۲۰۲۱ و ارز دیجیتال Algorand

 

انتخاب بعدی من Algorand است. می دانیم که سروصدای زیادی حول محور بلاک چین های قرارداد هوشمند وجود دارد. برای مثال می توانید به هیجان موجود در اطراف2.0 Ethereum توجه کنید. برای همین این ارز بخش زیادی از پورتفوی من را به خود اختصاص داده است. ولی نمی توان گفت که این ارز برای همه مناسب است و برنده آن صاحب همه چیز خواهد شد. برای همین باید تنوع را حفظ کنید و از بلاک چینهای مختلف ارز داشته باشید.

 

شبکه های آینده دار زیادی در بازار ارز دیجیتال وجود دارند، ولی Algorand از بقیه جذاب تر است و مدت هاست که توجه من را به خود جلب کرده است. بیایید با بررسی اجمالی این ارز شروع Algorand بلاک چینی است که به طور فعال سعی دارد یکی از سه راهی های شناخته شده بلاک چینها را حل کند. دقیق تر می توان گفت که آنها به دنبال ساخت بلاکچینی هستند که به طور همزمان صعود پذیر، امن و توزیع شده باشد.

 

برنامه آنها برای رسیدن به این هدف به مکانیزم و عملکرد رضایت بخش آنها بستگی دارد. به این میگویند اثبات سهام خالص. مزیت اصلی این موضوع این است که فناوری Algorand بلاکها را در ثانیه به مرحله ی پایانی می رساند و بلافاصله تراکنشها را نهایی می کند و از سه راهیها جلوگیری می کند. چرا من حس بازار گاوی  نسبت به Algorand دارم؟ بگذارید از بالا شروع کنم. تیم پشت این پروژه، گروهی از شناخته شده ترین افراد در حوزه رمزنگاری هستند.

 

این تیم متشکل از باهوش ترین مغزهای متفکر فارغ التحصیل از دانشگاه هایی مثل MIT است. مؤسس این پروژه پروفسوری به نام «سیلویو مک کارلی» است که برای اولین بار به خاطر طرح «پروتکل دانایی صفر» معروف شد. احتمالا در بسیاری از پروژه های رمزارزها درباره  این فناوری زیربنایی شنیده اید. او همچنین به خاطر کار روی این پروژه برنده جایزه Turning award شد.

 

ولی فقط قدرت هوش پشتیبان این پروژه نیست.Algorand در واقع یک اهرم کسب سرمایه جدا دارد که برای جمع آوری سرمایه لازم برای پروژه های Algorand طراحی شده است. می توان آن را به توافقی برایEthereum یا Emurgo روی Cardano دانست. این ورودی Algorand تابه حال نیز تعدادی پروژه را تحت پوشش خود قرار داده است و همان طور که میدانیم پذیرش، کلید موفقیت در تقاضا برای یک بلاک چین است. حال که حرف از پذیرش شد، باید اشاره کنم که به تازگی اعلام شد USDC stable coin با بلاک چین Algorand یکپارچه شده است.

 

پنج رمز ارز برتر برای انتخاب در سال ۲۰۲۱

 

این یعنی کاربران USDC می توانند کوین های خود را روی شبکه Algorand آسان تر و ارزان تر از مث شبکه Ethereum ارسال کنند. همچنین بر کسی پوشیده نیست که USDC کم کم دارد تبدیل به کوین ثابت بالفعل در جهان می شود. برای مثال شما به تازگی این خبر بسیار مهم را شنیده اید که Visa قصد دارد برای پرداخت به ۶۰ میلیون کاربر خود USDC پیشنهاد دهد. همه ی این تراکنش ها نیازمند بلاکچینی سریع و مؤثر خواهد بود.

 

و همه این تراکنش ها باعث می شود پرداختیها به Algo افزایش پیدا کند. حال که بحث تقاضا شد باید اشاره کنم که Algorand سعی دارد بخش DIFI را با زبان قراردادی هوشمند و منحصر به فرد خود، Teal (زبان تأیید اجرای تراکنش ها)، پیوند دهد. این زبانی کامل و متغیر است که نوشتن و اجرای آن به خاطر محدودیت هایی که در عملکرد دارد از امنیت بالایی برخوردار است.

 

زبانی که شاید جایگزینی مناسب برای کارآفرینانی باشد که نگران استحکام قراردادهای هوشمند هستند. Algorand واقعا تاثیر گذار است، اما چرا قیمت آن افزایش نیافته است؟ مطمئنأ علت آن به عرضه اولیه بیش از حد در سال ۲۰۲۰ برمی گردد. به نظر می رسد آنها در مزایده های اولیه بیش از حد فروش داشته اند و همین باعث افت قیمت این ارز شده است. ولی آنها سعی کردند بخشی از فروش خود را دوباره خریداری کنند و اقتصاد توکنی خود را ثبت کردند.

 

همچنین باید اشاره کنم که این بلاکچین مخصوص سپرده گذاری است و هرچه سپرده گذاری بیشتر باشد، گردش دارایی کمتر است. قیمتها نیز افزایش پیدا خواهند کرد. پس Algorand در سال ۲۰۲۱ گزینه خوبی برای سرمایه گذاری خواهد بود.

 

 

پنج رمز ارز برتر برای انتخاب در سال ۲۰۲۱ و ارز دیجیتال Theta

 

توکن بعدی در فهرست من Theta نام دارد. Theta پروژه ای است که قصد دارد طرز فکر ما را نسبت به پخش ویدئو به صورت آنلاین و تحویل محتوای آنلاین متحول کند. به طور دقیق تر می توان گفت آنها می خواهند این فرایند را به صورت غیر متمرکز و دموکراسی وار در آورند. بلاک چین Theta در حال حاضر تنها زیرساخت برای سرویس پخش ویدئوی آنلاین و تحویل داده در بازار به صورت غیر متمرکز است. این سبک از کار به لطف فناوری بی نظیر این بلاکچین و سرویس جریان پخش ویدئو امکان پذیر شده است.

 

اول از همه اینکه پخش ویدئوی آنلاین موضوع جذابی است؛ مثلا به YouTube و Twitch توجه کنید که میلیاردها کاربر دارند. هر دوی اینها از بستر متمرکز و همچنین شبکه های تحویل محتوای متمرکز استفاده می کنند، و اکنون متوجه می شوید که چرا Theta از اهمیت بالایی برخوردار است. دوم اینکه این حرفها بيهوده نیستند، Theta واقعاً در حال پخش محتوا به صورت آنلاین است.

 

آنها ابتدا کار خود را با محتوای ورزشی شروع کردند، ولی حالا محتوای شبکه Poker و رویدادهای مربوط به ارز دیجیتال را نیز پخش می کنند، و به تازگی طی قراردادی که با شبکه MGM بسته اند فیلم های کلاسیک هالیوود را نیز پخش می کنند. همچنین می توانید راه اندازی SpaceX و رویدادهای مربوط به K-Pop را نیز به فهرست برنامه هایی که آنها پخش می کنند اضافه کنید. همچنین می خواهم اشاره کنم که تیم Theta بسیار قوی است، ولی تیم مشاوران پروژه از آنها نیز قوی تر هستند.

 

پنج رمز ارز برتر برای انتخاب در سال ۲۰۲۱

 

«جاستین کن»، یکی از پایه گذاران YouTube، و «جاستین کن»، پایه گذار Twitch، جزو این مشاوران هستند. شرکت «سامسونگ» نیز یکی از سرمایه گذاران Theta است. همچنین باید بگویم که در سپتامبر سال ۲۰۲۰، آزمایشگاه Theta فناوری پخش ویدئو با بلاک چین غیر متمرکز خود را با عنوان «متدها و سیستم هایی برای پخش دادهی غیرمتمرکز و شبکه ی تحویل داده» در آمریکا به ثبت رساند.

 

ثبت اختراع به حفظ امنیت مدل کسب و کار کمک می کنند. وقتی بحث به اقتصاد توکنی Theta می رسد، دو نوع توکن قابل معرفی هستند؛ Theta و Theta fuel. Thetaیک منبع سرمایه دارد و همه ی توکنها در حال حاضر در گردش هستند. این یعنی هیچ خطر هدر رفتی از سوی سرمایه گذاران و اعضای تیم وجود ندارد. همچنین بدانید که ۵۵٪ از تمام توکنهای Theta سپرده گذاری شده اند؛ این یعنی توکنهای کمتری در بازار وجود دارند. شما زمانی که توکنهای Theta را سپرده گذاری کنید، Theta fuel يا T-fuel کسب می کنید.

 

از T-fuelبه عنوان سوخت قراردادهای هوشمند استفاده می شود، و بعد از استفاده برای همیشه نابود می شود. پس شما نه تنها می توانید صاحب توکن های کمیاب و محدود Theta شوید و آنها را سپرده گذاری کنید، بلکه می توانید توکنهای T-fuel نیز کسب کنید که می سوزند و با در نظر گرفتن پروتکل تورم به مرور زمان ارزشمندتر می شوند. نکته دیگری نیز از دید تقاضای عمومی وجود دارد؛ این موضوع که قراردادهای هوشمند Theta با Ethereum سازگاری دارد.

 

 

این یعنی Theta نیز می تواند جذابیت DEFY که Ethereum در سال ۲۰۲۰ دریافت کننده آن بود را برای شما به ارمغان بیاورد. چنین ویژگی ای می تواند باعث افزایش قیمت شود. یک ویژگی دیگر نیز وجود دارد که ممکن است باعث افزایش قیمت Theta شود. این ویژگی احتمال فهرست شدن در Coinbase است. در جولای سال ۲۰۲۰، این صرافی اعلام کرد که احتمالا Theta در فهرست توکنهای قابل معامله آنها قرار خواهد گرفت. و حتما از تأثیر معرفی این صرافی معروف روی قیمت توکنها مطلع هستید. پس به نظر من Theta گزینه جذاب و متنوعی برای پورتفوی شما خواهد بود.

 

پنج رمز ارز برتر برای انتخاب در سال ۲۰۲۱ و توکن Cosmos

 

 

حالا می خواهم سراغ مورد بعدی فهرست خودم بروم که با توجه به سرمایه ی متوسطی که دارد، یک جواهر به حساب می آید. Injective Protocol پروتکل صرافی غیرمتمرکزی از مشتقات مختلف بر پایه ی Cosmos است. این پروتکل یکی از هیجان انگیزترین پروژه های DEX در سال ۲۰۲۰ بود و تا به حال نیز تا حدی جریان ساز شده است. سازنده های آن سعی دارند تغییری در الگوی فضای DEX ایجاد کنند.

 

به زبان ساده تر، این پروتکل به کاربران اجازه میدهد تا مبادلات آنی و مربوط به آینده خود را بدون نیاز به مجوز انجام دهند. آنها همچنین این توانایی را خواهند داشت که مشتقات خاص خود را تولید و برای آنها بازار ایجاد کنند. کاربران می توانند برای هر چیزی که قیمت دارد، معامله مشتق غیرمتمرکز ثبت کنند. از نظر فنی، این صرافی به عنوان یک ماژول Cosmos SDK پیاده سازی شده و با Ethermint ساخته شده است؛ یعنی یک برتری بنیادی نسبت به اکثر DEXهای بر پایه Ethereum در بازار دارد: توان عملیاتی به این علت که در لایه دوم Cosmos قرار دارد، از این رو با تراکم دیگر DEX های بر پایه Ethereum روبه رو نیست.

 

 

به علاوه، از آنجا که بر پایه Cosmos تولید شده است، می توانید دارایی های فراتر از ۲۰ ERC را در آن مبادله کنید. این موضوع ما را به ذات عملکرد چندلایه ای Cosmos می رساند. به جای یک بلاکچین، چند بلاک چین مستقل و قابل جایگزینی با یکدیگر وجود دارد. مشخص است که من پیش بینی بازار گاوی نسبت به فناوری پشت Injective Protocol دارم، ولی دلایل دیگری نیز وجود دارند که به خاطر آنها، در سال ۲۰۲۱ باید حواسمان به این دارایی باشد.

 

 

پنج رمز ارز برتر برای انتخاب در سال ۲۰۲۱

 

 

اول اینکه VCهای بسیار خوبی در فضای رمزارزها پشتیبان آزمایشگاههای Injective هستند که می توان از بین آنها به Pentera Capital و Binance اشاره کرد؛ دوم، تیم کاری این پروژه نیز بسیار موفق است و از سال ۲۰۱۸ روی این پروژه کار می کنند. آنها اخیر نمونه آزمایشی پروژه انقلابی خود را عرضه کردند که علاقه مندان زیادی را جذب خود کرد. همچنین رسانه هایی مثل Techcrunch و Cointelegraph نیز جذب این داستان شدند. بعد مشخص شد که این فقط یکی از تیرهای تیم Injective به سمت هدف بوده است و هشت روز بعد از اولین نسخه آزمایشی، نسخه آزمایشی دوم را نیز عرضه کردند.

 

اگر همه چیز طبق نقشه پیش برود، در سال ۲۰۲۱ باید منتظر عرضه ی نسخه ی اصلی این پروژه باشیم. درباره توکنهای INJ نیز باید گفت که از منظر اقتصاد توکنی، بسیار به صرفه هستند. درصد آنها محدود است و فقط ۹٪ منبع كل را شامل می شوند. در عرضه ی اولیه این دارایی تقاضا آنقدر بالا بود که به محض شروع خرید و فروش قیمت به سرعت افزایش پیدا کرد. همچنین لازم نیست به این زودی ها نگران فروش خصوصی این دارایی یا آشفته شدن بازار توسط توکن های پایه گذار باشید،

 

زیرا تاریخ بازشدن قفل این توکنها بسیار منطقی است. هیچ پرتگاهی در کار نیست، و زمانی که شبکه اصلی عرضه شود، از این توکنها برای پرداخت کارمزد تراکنش ها استفاده خواهد شد. سپس کارمزدها میسوزند و این اتفاق باعث کاهش گردش منابع میشود. و دو فاکتور برای افزایش قیمت توکنهای سپرده گذاری شده در بازار  وجود دارد. افزایش تقاضای این توکنها برای شرکت در نظارت غیر متمرکز نیز جزو این فاکتورها نیست. اگر به فضای DEFI توجه کرده باشید، فرصت برای شرکت در نظارت غیرمترکز پروتکل ها معیار خوبی برای ارزش گذاری توکنها است.

 

جدای از همه اینها، پتانسیل INJ از سه انتخاب اول من در فهرست بیشتر است و علت آن ارزش بازار این دارایی است. امکان چند برابر شدن قیمت دارایی هایی که سرمایه ی کمتری دارند بسیار بیشتر است. حال که بحث به دارایی های ارزان قیمت رسید، وقتش رسیده است تا گزینه ی طلایی خود در سال ۲۰۲۱ با سرمایه ی اندک را به شما معرفی کنم.

 

پنج رمز ارز برتر برای انتخاب در سال ۲۰۲۱ و توکن BarnBridge

 

BarnBridge یک پروژه DEFI و پروتکلی خارق العاده است. به نوعی این پروژه به دنبال توکنی کردن خطرات است. این به چه معناست ؟ يعني أنها سعی دارند خطرات مختلف در فضای DEFI را جدا و توکنی کنند. این کار با جمع آوری سرمایه در پلتفرم و بعد اختصاص دادن این سرمایه ها به پروتکل های DEFI مختلف صورت می گیرد. این پروتکل ها شامل
AVE، Compound، dydx، Synthetics و غیره می شود.

 

بعد از اینکه سرمایه اختصاص پیدا می کند، آنها بازده را طوری تقسیم می کنند که میتوان آن را به صورت توکن های جداگانه در آورد. این یعنی سرمایه گذاران DEFI میتوانند با توجه به میزان تحمل خطر و بازده خود، در بخش هایی با میزان خطرات مختلف سرمایه گذاری کنند. نام این پروژه ی آنها «محصول بازده هوشمند» است و این اولین پروژه ای بود که آنها راه اندازی کردند. ولی آنها همچنین مشغول به کار بر روی پروژه ای به نام آلفای هوشمند هستند.

 

این پروژه کمی پیچیده تر خواهد بود و براساس تقسیم ثمره DEFI یا سود نیست، بلکه بر پایه ی دسته بندی بازده توکنها به بخشهای ریسک مختلف است. یعنی خطرات به جای اینکه از ثمره نشأت بگیرند، از قیمت نشأت می گیرند. تنها چیزی که شما باید بدانید این است که این پروژه در فضای DEFI بسیار خاص و نادر است. این پروژه نه تنها کاربران را به میزان ریسک موردنظرشان وصل می کند، بلکه این امکان را هم به آنها می دهد که با نرخ سودهای ثابت، سرمایه گذاری و به سود موردنظر خود نیز دست پیدا کنند.

 

چرا من پیش بینی بازار گاوی برای آینده BarnBridge دارم؟ اول اینکه استفاده مفید از تغییرات عظیم ایجاد شده در DEFI کار به جایی است. ارزش ذخیره شده در پروتکل های DEFI در سال ۲۰۲۰ صعود چشمگیری داشت و این سیر صعودی در چند سال آینده نیز ادامه پیدا خواهد کرد. با توجه به ماهیت نادر پروتکل BarnBridge، جذابیت آن نسبت به پلتفرم های ساده و بی رنگ ورو و پروتکل های DEX بیشتر خواهد بود.

 

دوم اینکه پایه گذاران Arve و Synthetics از این پروژه پشتیبانی می کنند و همه می دانیم که آنها کار خود را دربارهی پرورش پروتکل های DEFI خوب بلدند. آنها کار خود را با سرمایه ی اولیهی حداقلی آغاز و پروتکل بسیار خوبی را راه اندازی کردند. هیچ ICO (یا عرضه ی اولیه ی کوینی) در کار نبود و ۶۸٪ سهام توکنها از طریق فارمینگ و مشوقهای نقدینگی در سطح جامعه توزیع خواهد شد.

 

سپس از این توکنهای تأثیرگذار برای رأی دادن به طرح های پیشنهادی مهم در پلتفرم استفاده میشود. برنامه هایی برای عرضه ی قراردادهای هوشمند مدیریت شده توسط DAO وجود دارد که با استفاده از آنها، کاربران می توانند عملکرد مرکزی معاملات را تعریف کنند. این یعنی اعضای جامعه BarnBridge می توانند تعیین کنند که ریسک چگونه بخش بندی می شود و در چه پروتکل هایی سرمایه گذاری می شود. پس دارندگان اوراق توکن نیز درست مثل دارندگان توکن Wi-fi هستند که با تصمیمات اقتصادی ای که می گیرند روی پیشرفت پلتفرم yearn finance تأثیر می گذارند.

 

 

 

این باعث افزایش ارزش زیربنایی توکن می شود. جدای از این، فقط کافی است که ما نگاهی به اقتصاد توکنی به شکل وسیع تر بیندازیم. در آینده فقط ۱۰ میلیون اوراق توکن توزیع خواهد شد. زمانی که در دو الی سه سال آینده تمام این توکنها توزیع شوند، دیگر کسی توانایی استخراج آنها را نخواهد داشت. در نتیجه شما صاحب داراییای با تعداد محدود می شوید. برای مثال توکن yearn finance را درنظر بگیرید، زمانی که ۳۰۰۰۰۰ توکن از آنها توزیع شد، به شدت با ارزش شدند. به علاوه، به نظر می رسد جامعه کاربران Barnbridge به شدت درگیر پروژه هستند و درست دو هفته بعد از اینکه استخراج آن آغاز شد، ۲۰۰ میلیون دلار در این پروتکل سرمایه گذاری شده بود.

 

اعضای پروژه همچنین در حال کار روی تولید محصولات امانتی هستند که احتمالا تا چند ماه آینده عرضه می شوند. اگر این محصولات واقعا در سطح توقعات باشند، BarnBridge تا پایان سال ۲۰۲۱ تبدیل به یکی از محبوب ترین های DEFI میشود. در حال حاضر اوراق توکنها فقط در Uniswap قابل معامله هستند.

با این حال اگر شما مقداری سرمایه استیبل کوین دارید که فعلا آزاد است، می توانید به حساب نقدینگی آنها بپیوندید. با توجه به ارزش بازار اندک اوراق در حال حاضر، پتانسیل رشد این اوراق در آینده واقعا چشم گیر است. با این حال بازهم باید اشاره کنم که این پروتکل هنوز جدید است و در مورد پروتکل های جدید همیشه خطراتی وجود دارد.

 

 

سخن پایانی

به هر حال این ها فهرست پنج دارایی برگزیده ی من در سال ۲۰۲۱ بودند. من این موارد را با دقت و برای تهیه ی فهرستی متنوع از آلت کوین های برگزیده در سال ۲۰۲۱ برگزیده ام. به هیچ وجه توصیه نمی کنم تمام سرمایهی خود را برای خرید یکی از این موارد بگذارید. در این صورت شما خود را در معرض خطرات غیرسیستماتیک و فردی قرار داده اید. همچنین باید بگویم که موارد این فهرست تنها کوین ها یا توکن های موردنظر من در سال ۲۰۲۱ نیستند. پروژه های بسیار بیشتری هستند که من پیش بینی روند صعودی (گاوی) نسبت به آنها دارم، ولی در این مقاله فقط قصد داشتیم پنج مورد برتر آنها را به شما معرفی کنیم.

 

 

آکادمی تبریز فایننس در تلاش است تا با برگزاری دوره هایی چون دوره ارز دیجیتال ، دوره پرایس اکشن نوین و دیگر دوره ها اطلاعات و دانش کافی جهت ورود به بازار های مالی جهان را در اختیار شما قرار دهید.با شرکت در دوره های تبریز فایننس می توانید مثل آب خوردن بازار های مالی را تحلیل کرده و سرمایه خود را گسترش دهید.

 

همچنین اگر شما علاقه مند به سرمایه گذاری در بازار جهانی فارکس هستید ، می توانید با استفاده از آموزش ها و مقالات رایگان ارز دیجیتال در وب سایت تبریز فایننس ، تمامی اصطلاحات و دانش اولیه جهت ورود به این بازار را فرا بگیرید و سپس با شرکت در دوره ارز دیجیتال تبریز فایننس ، سرمایه گذاری بی نظیری را در بازار کریپتو ثبت کنید. تبریز فایننس شما را به یک تریدر حرفه ای تبدیل می کند !

 

 

 

 

 

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *