تبریز فایننس

ایردراپ های برتر سال 2022

ایردراپ های برتر سال 2022

ایردراپ ارز دیجیتال، به دلیل قابلیت استفاده گسترده آن در بین پروژه‌های رمزنگاری، برای مدت طولانی در جامعه به عنوان یک کلمه رایج مطرح بوده است. در حال حاضر، airdrops دیگر یک فعالیت جدید در عرصه کریپتو نیست، بلکه یک پدیده متداول است. از طریق airdrops، پروژه ها پس از انجام برخی مراحل، توکن ها را بین سرمایه گذاران خاص توزیع می کنند. هدف اصلی توزیع توکن، افزایش محبوبیت پروژه در حال انجام و جذب هرچه بیشتر مردم برای پذیرش ارز دیجیتال آینده است. سال گذشته شاهد ایردراپ های توکن با پروژه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) بودیم. به عنوان مثال، Instadapp، یکی از محبوب‌ ترین ابزارهای مدیریت پورتفولیو DeFi حدودا 11،000،000 توکن INST را به کاربران MakerDAO، Compound و Aave در اتریوم و Polygon ارسال کرد. در ماه آگوست، پلتفرم معاملاتی زنجیره ای dYdX راه اندازی توکن حاکمیتی خود را اعلام کرد و 7.5 درصد از کل توکن ها را به کاربران اولیه واگذار کرد. Paraswap یکی دیگر از پروژه های سال گذشته است که در ماه نوامبر 150 میلیون توکن PSP را به کاربران به صورت مکرر واگذار کرد، علیرغم اینکه اعلام کرد برای ایردراپ برنامه ریزی نمی کند. در ادامه این مطلب تعدادی از ایردراپ های برتر سال 2022 را معرفی خواهیم کرد.

ایردراپ کریپتوکارنسی چیست؟

معرفی ایردراپ های برتر سال 2022

Airdrops توزیع توکن‌ها یا رمزارزهایی است که به صورت رایگان برای کاربران ارسال می‌شوند و راهی اساسی برای جلب توجه انبوه و درگیر کردن گیرندگان با پروژه مرتبط به شمار می روند.

اعضای اولیه فعال جامعه بلاک چین، مقادیر کمی از ارز مجازی جدید را به صورت رایگان یا در ازای خدمات جزئی، مانند توئیت مجدد پست شرکت، دریافت خواهند کرد. معیار اصلی برای دریافت ایردراپ کریپتو، نگه داشتن کیف پول ارزهای دیجیتال مانند کوین بیس با موجودی کریپتو است.

توجه به این نکته مهم است که ایردراپ های قانونی کریپتو از کاربران درخواست سرمایه گذاری نمی کنند. حرص و طمع به دست آوردن «پول رایگان» در کیف پول‌های آن‌ها، منجر به این می‌شود که گیرندگان درگیر طرح‌های «پامپ و دامپ» مبتنی بر ایردراپ شوند.

علاوه بر این، توکن های ایردراپ سکه های نسبتا جدیدی هستند که هنوز بازاری برای آنها توسعه نیافته است و قیمت های معامله شده در دسترس نیستند. در ادامه برخی از برترین پروژه های رمزنگاری که می توانند توکن های خود را در سال 2022 منتشر کنند، آورده شده است.

ایردراپ های برتر سال 2022

  •  MetaMask

متامسک

MetaMask یکی از کیف پول های ارزهای دیجیتال پرکاربرد است. مدت هاست که شایعه شده است که یک ایردراپ احتمالی در حال انجام است.

احتمال انتشار توکن متامسک با نام MASK بسیار مورد بحث قرار گرفته و چندین بار توسط تیم متامسک به آن اشاره شده است.

این افشاگری پس از آن صورت گرفت که جو لوبین، مدیر عامل ConsenSys در نوامبر گذشته، در پاسخ به گمانه زنی ها، توییتی نوشت مبنی بر اینکه ConsenSys ممکن است خواهان توکن در ترازنامه خود نباشد، زیرا JPMorgan در شرکت سهام دارد.

توییت او واکنش‌های زیادی را برانگیخت که نشان‌دهنده هیجانی است که پروژه کریپتو ایجاد می‌کند. از آنجایی که اینفلوئنسرها شایعات احتمالی ایردراپ را در رسانه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند، براساس داده‌های دلفی دیجیتال، فعالیت از طریق MetaMask Swap «در روزهای اخیر افزایش زیادی داشته است».

با این اوصاف، به احتمال زیاد تیم، پایگاه کاربران پیش‌بینی‌کننده را ناامید نکند. با این حال، مشخص نیست که دقیقا چه کسی واجد شرایط ایردراپ این توکن خواهد بود.

  • آربیتروم

آشنایی با ایردراپ های برتر سال 2022Arbitrum، یک مجموعه توسعه لایه دوم برای اتریوم، در لیست بعدی برای ایردراپ های برتر سال 2022 قرار دارد اما زمزمه هایی وجود دارد مبنی بر اینکه این شرکت ممکن است برای کاربرانی که از پل آنها استفاده کرده ‌اند، ایردراپ انجام دهد.

در سپتامبر 2021، پس از شایعاتی مبنی بر ایردراپ احتمالی رمزارز، ارزش کل قفل شده (TVL) Arbitrum از 1.5 میلیارد دلار فراتر رفت. کمتر از دو هفته پس از راه‌اندازی Arbitrum در شبکه اصلی، Cobie اینفلوئنسر رمزارز در توییتر خود آمد واحتمال آمدن یک ایردراپ احتمالی را اعلام کرد.

با این حال، Arbitrum بلافاصله تایید کرد که “هیچ توکن Arbitrum” در صفحه رسانه اجتماعی خود وجود ندارد. این امر مردم را از حدس و گمان بازداشت. با توجه به رشد روزافزون شبکه آربیتروم در کاربران و تعداد برنامه‌های کاربردی استفاده شده، ممکن است یک ایردراپ توکن و برنامه استخراج نقدینگی در دست اجرا باشد.

  • zkSync

zkSync که از ZK-rollups استفاده می کند، قبلاً اعلام کرده است که توکن بومی خود را در آینده راه اندازی خواهد کرد. کاربرانی که شبکه اصلی و شبکه آزمایشی را امتحان می کنند ممکن است در آینده واجد شرایط ایردراپ باشند.

در ابتدا، در وبلاگ آنها، اشاره ای به توکن حکومتی شده بود که ممکن است برای جامعه zkSync صادر شود، اما بعدا این پست حذف شد.

اگرچه کاربران مشتاقانه منتظر یک airdrop احتمالی توکن بودند، تیم zkSync در حال حرکت به این سمت بوده و تصمیم گیری در مورد انتشار توکن را آغاز کرده است. این شرکت بارها اعلام کرده است که هنوز توکنی ندارد و از کاربران می‌خواهد عجله نکنند و به آنها در مورد کلاهبرداری‌ های احتمالی هشدار داده است.

  • OpenSea

ایردراپ OpenSea از ایردراپ های برتر سال 2022

OpenSea، پیشرو در بازار توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، هنوز توکن خود را ندارد، اما کاربران انتظار دارند در سال 2022 وارد بازار شود. OpenSea با حجم تراکنش های دیوانه وار خود در بازار NFT در سال 2021، قلب بسیاری از کاربران را به دست آورده است که نشانه های مثبتی را برای عرضه احتمالی توکن در سال جاری به نمایش می گذارد. گمانه زنی ها حاکی از آن است که ممکن است توکن ها را به دست کاربرانی که NFT ها را روی پلتفرم خریده یا فروخته اند، بسپارد.

همچنین، جدیدترین رقیب این پلتفرم، X2Y2، اخیراً یک airdrop داشته است که به کاربران برای استفاده از بازار خود یا قرار دادن توکن‌هایشان جوایزی انباشته ارائه می‌دهد. این موضوع باعث شده است که کاربران OpenSea به زودی انتظار یک توکن OpenSea را داشته باشند.

  • Bored Ape Yacht Club

ایردراپ بعدی در میان ایردراپ های برتر سال 2022، از توسعه دهندگان NFT با تم میمون و ارتقایافته در Bored Ape Yacht Club (BAYC) است. این پروژه به صراحت در پست توییتر خود اشاره کرد که یک توکن احتمالی در سال 2022 در حال انجام است.

این مجموعه همچنین اعلام کرد که می‌خواهد یک توکن به خاطر اعضای جامعه NFT «به روشی صحیح» راه‌اندازی کند. این شرکت با شرکای Fenwick (یک تیم خدمات حقوقی)، و Horizen Labs (خالقان توکن ZEN) کار می کند.

با این حال، ایردراپ احتمالی برای دارندگان Bored Ape Yacht Club NFT ذکر نشده است. اما انتظار می رود که در ابتدا توکن های رایگان ارائه دهد.

  • Walmart Token Airdrop

ایدراپ والمارت

توکن والمارت به عنوان یکی از بزرگترین ایردراپ های کریپتو در ماه آوریل است. ایردراپ در حال انجام تا آوریل ادامه خواهد داشت و در می 2022 به پایان می رسد. این ایردراپ فرصتی مهم برای تغییر اکوسیستم تجارت الکترونیک است که عملیات خود را در زنجیره بایننس انجام می دهد.

این ایردراپ تعداد برنده مشخصی ندارد و بنابراین، کسانی که در مراحل مورد نیاز شرکت می کنند، احتمال بیشتری دارد که برنده شوند. حداکثر تعداد پاداش ها 1 میلیارد است که حدود 120 دلار تخمین زده می شود.

برای شرکت، باید لینک را به مرورگر dApps در کیف پول Trust کپی و جایگذاری کنید. پس از تکمیل، به کیف پول BSC متصل می شوید و ایردراپ خود را درخواست می کنید. از آنجایی که این ایردراپ دوره طولانی تری برای تکمیل دارد، یکی از بادوام ترین ایردراپ های کریپتو است که باید در آن شرکت کنید.

  • ZigZag Exchange

ZigZag یک تبادل دفتر سفارش غیرمتمرکز است که بر روی zkSync ساخته شده است. کاربران می‌توانند سفارش‌های طولانی، کوتاه یا محدود را در مجموعه‌ای از جفت‌های رمزارز مختلف ثبت کنند و در عین حال از هزینه‌های گس اندک در zkSync استفاده کنند.

ZigZag هنوز هیچ برنامه ای برای ایردراپ تایید نکرده است. با این حال با توجه به اینکه شبکه بومی آن یک توکن راه اندازی می کند (zkSync)، احتمال قوی وجود دارد که ZigZag از ایردراپ استفاده کند.

احتمال ایردراپ های بیشتر

با ورود دور جدیدی از ایردراپ‌های کریپتو در سال جاری و NFTها که شاهد رشد انفجاری و همچنین افزایش تقاضا هستند، انتظار می‌رود ایردراپ‌های مبتنی بر NFT با رالی‌های بزرگی همراه شوند. در سال 2022، راه‌حل‌های لایه 2 اتریوم، NFTها و پل‌های زنجیره‌ای متقاطع به نظر می‌رسد احتمال برخورد با ایردراپ را داشته باشند. علاوه بر اتریوم، اکوسیستم های دیگری مانند Solana، Cosmos و Avalanche نیز انتظار می رود که ایردراپ را برای کاربران خود راه اندازی کنند. با این حال، هنوز برای پیش بینی آن خیلی زود است.

 

تبریز فایننس بزرگترین مجموعه در شمال غرب برگزار کننده های دوره فارکس ، ارزدیجیتال ، پرایس اکشن ، RTM، متاورس و بورس می باشد شما می توانید با مراجعه به سایت آکادمی تبریز فایننس از شرایط دوره ها مطلع شوید، همچنین با مراجعه به صرافی تبریز فایننس از به روزترین قیمت ارز ها مطلع شوید.

tabrizfinance

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *