تبریز فایننس

با چه ابزار هایی می توان استخراج کرد ؟

ابزار های مورد نیاز جهت استخراج ارز دیجیتال

با چه ابزار هایی می توان استخراج کرد : استخراج ارزهای دیجیتال ، یکی از راه های کسب درآمد پرسود است که امروزه افراد و یا شرکت های بسیاری از این راه کسب در آمد می کنند. اما مثل کسب و کارهای دیگر، استخراج ارز های دیجیتال نیز به ابزار و تجهیزات مخصوصی نیاز مند است که بدون این ابزار ، عملاً استخراج بی معنی است و اگر بتوان بدون این تجهیزات ، استخراج کرد قطعاً سودی برای فرد ماینر نخواهد داشت.

حال برای شما این سوال بوجود می آید که جهت استخراج ارزهای دیجیتال ، به چه تجهیزاتی نیاز خواهیم داشت ؟ در این مقاله سعی داریم تا این تمام ابعاد این موضوع را باهم تحلیل و بررسی کنیم. بنابراین اگر علاقه مند به شروع استخراج هستید ،با دقت تا ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

 

با چه ابزار هایی می توان استخراج کرد و مفهوم استخراج رمز ارز چیست ؟

 

مجموعاً برای استخراج ارزهای دیجیتال و به اصطلاح کریپتو کارنسی، سه روش عمده وجود دارد. این سه روش شامل موارد زیر می باشد:

 

  1. خرید ارز دیجیتال و تبدیل پول به رمز ارز
  2. انجام خدمت یا ارائه محصول در ازای دریافت ارز دیجیتال
  3. استخراج رمز ارز

در روش استخراج رمز ارز ، ما با بهره مندی از سخت افزار و ابزار مورد نیاز به استخراج ارز های دیجیتال پایه می پردازیم. البته باید توجه داشته باشیم که ما فقط میتوانیم برخی از ارز های دیجیتال مشخصی را استخراج کنیم و رمز ارزهای زیادی قابلیت استخراج را ندارند. بنابراین  جهت ماینیگ ، ارز های دیجیتال مشخص، تنها دو روش اول را میتوانیم انتخاب کنیم. ولی آن دسته از ارزهایدیجیتال پایه که قابل استخراج هستند که ارز دیجیتال بیت کوین جزو آنهاست را می توان بدون سرمایه گذاری و خرید ، اقدام به استخراج کرد.

 

در مجموع تراکنش های ارزهای دیجیتال پایه متشکل از تعدادی کد هستند که به این کد ها هش (Hash) می گوییم. این کد ها  در بلاک چین انحصاری آن ارز دیجیتال وجود دارند و در ارزها دیجیتال قابل استخراج در دوره ی زمانی معین، تولید شدند و در شبکه قرار می گیرند.اگر فرد بتواند به آن کد ها دسترسی پبدا کند ، یعنی موفق به استخراج این رمز ارز شده است.

 

البته فرد ماینر جهت دسترسی به این کدها نیازمند یک سیستم قدرتمند است تا این دستگاه بتواند تعداد انبوهی از کدها را در ثانیه تولید کرده و با تطبیق آن کدها با کد اصلی ، موفق به حدس کد درست شود.

ابزار های مورد نیاز جهت استخراج ارز دیجیتال

 

بعد از به دست آوردن کد تراکنش، آن تراکنش به کیف پول شما وارد خواهد شد و در نتیجه شما موفق به استخراج ان رمز ارز شده اید. البته فرایند استخراج ، رمز ارز های مختلف ، متنوع و پیچیدگی های مخصوص به خود را دارد که باید با مطالعه تخصصی و مراجعه به بخش ماینیگ وب سایت تبریز فایننس به طور کامل فرایند استخراج رمز ارزی که قصد استخراج آنرا دارید ، مثل ارز دیجیتال دوج کوین ، اتریوم و بیت کوین و…. را فرا بگیرید.

 

با چه ابزار هایی می توان استخراج کرد : ابزار اولیه جهت استخراج ارز دیجیتال

 

قبل از هر چیز باید یک سری نکات مهم را برای استخراج یک ارز دیجیتال در نظر بگیریم. وباید بدانیم که فرایند ماینینگ (Mining) و استخراج ، یک فرایند ساده و بی درد سر نیست! اگر شما قصد دارید از این راه  درآمد داشته باشید، باید این در نظر بگیرید که پروسه استخراج یک امر زمان گیر، پیچیده و هزینه بر است که امکان دارد در ماه های اول، سود آوری نداشته باشد یا اصلا باعث زیان و خسارت شود. بنابراین اگر هیچ اطلاعاتی در این موضوع ندارید،باید ابتدا ، قبل از تهیه تجهیزات مورد نیاز ، اطلاعات و دانش خود را در این زمینه بیشتر کنید.

 

هم اکنون که توضیحی مختصر درباره ی استخراج را فرا گرفتیم ، و دانستیم که چه فرایندی در استخراج انجام می شود ، باید اقدام به تهیه ابزار و تجهیزات مورد نیاز برای استخراج کنیم ، اولین مرحله برای تهیه ابزار مورد نیاز جهت این فرایند ، انتخاب ارز مناسب می باشد.

ابزار های مورد نیاز جهت استخراج ارز دیجیتال

انتخاب ارز مناسب

 

همانطور که دانستیم ، مهم ترین و اولین بخش جهت استخراج انتخاب کوین و یا ارز مناسب جهت استخراج است. اتریوم، بیت کوین،مونرو، لایت کوین، بیت کوین کش ،الکترونیوم و صد ارز پایه دیگر، ارز هایی می باشند که میتوان آنها را استخراج کرد که نحوه استخراج آنها و ابزار مورد نیاز جهت استخراج آنها متفاوت است

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله برترین ارز های دیجیتال برای استخراج را مطالعه نمایید.

انتخاب والت یا کیف پول مناسب

بعد از اینکه ارز دیجیتال مورد نظر را برای استخراج انتخاب کردیم ، مرحله بعدی انتخاب کیف پول یا ولت مناسب است. لذا در این مرحله باید اقدام به انتخاب ولت سخت افزاری و یا نرم افزاری مناسب و معتبر کنید. هر رمز ارز مشخص، والت انحصاری به خود را دارد که شما قادر نخواهید بود به طور مثال از ولت بیت کوین از اتریوم و برعکس استفاده کنید. همچنین بدون انتخاب ولت فرد ماینر قادر نخواهد بود فرایند استخراج را انجام دهد چون : مقدار ارز استخراج شده را نمیتواند به حساب خود واریز کند که عملاً فرایند استخراج را مختل می کند.

انتخاب نرم افزار استخراج

پس از انتخاب ارز دیجیتال مناسب و کیف پول معتبر ، مرحله بعدی انتخاب نرم افزار استخراج یا ماینینگ می باشد. نرم افزار ماینینگ نیز مثل کیف پول انحصاری است یعنی با هر نرم افزار می توان برای ارز دیجیتال خاصی استفاده کرد.

این نرم افزار ها فقط برای استخراج ارز دیجیتال طراحی شده اند و بدون وجود این نرم افزار ها نمیتوان استخراج کرد .بنابراین یکی دیگر از مراحل حیاتی استخراج انتخاب نرم افزار مناسب است. معمولاً هر ارز دیجیتال که قابلیت استخراج دارد، یک نرم افزار جهت استخراج دارد ولی ارز های دیجیتال معروف مثل بیت کوین و اتریوم دارای چندین نرم افزار استخراج می باشند.

 

انتخاب کامپیوتر و سخت افزار

تا این مرحله ، تمام ابزار های مورد نیاز برای استخراج که باهم بررسی کردیم ، کاملاً رایگان بودند. اما درمرحله انتخاب سخت افزار، ما شدیدا تحت تاثیر محدودیت مالی قرار می گیریم.

استفاده از ماینرهای تخصصی همچون انت ماینر،  بهترین سخت افزار برای استخراج می باشد. اما تهیه این تجهیزات هزینه بسیار بالایی را می طلبد و امکان دارد قیمت آن به صد ها میلیون برسد. بنابراین بعضی از افراد، به استفاده از کامپیوتر جهت استخراج روی می آورند .

اگر قصد دارید از کامپیوتر خانگی ، استخراج و ماینینگ کنید . یکی از فاکتور های اصلی داشتن کارت گرافیکی قدرتمند است.

برای ماین ارزهای دیجیتال، پردازنده کارت های گرافیکی از توان بیشتری برخوردارهستند . بنابراین، در فرایند استخراج به صرفه تر هستند.

ضمن اینکه بعضی از نرم افزارهای استخراج، به طور کلی بدون داشتن کارت گرافیک مناسب کاربردی ندارند و برای استفاده از آن ها حتما باید از این ابزار استفاده نمود.

البته برخی از ارزهای دیجیتال همچون مونرو قابلیت استخراج با توان CPU را نیز دارند حتی ارزهایی همچون الکترونیوم را می توان با پردازنده گوشی های تلفن همراه نیز استخراج نمود و اپلیکیشن آن نیز موجود است.

ابزار های مورد نیاز جهت استخراج ارز دیجیتال

انتخاب یک سیستم خنک کننده

استخراج ارز دیجیتال یک فرایند به شدت پیچیده است که منجر به استفاده حداکثری از توان کامپیوتر یا دستگاه ماینر می شود. در طی این فرایند، پردازنده ها گرمای زیادی را تولید می کنند که در صورتی که از یک سیستم خنک کننده مناسب برای دفع این گرما استفاده نشود، به سرعت سخت افزار شما آسیب خواهد دید. به همین سبب بسته به سخت افزاری که تهیه می کنید و بسته به مقدار توانی که قصد استفاده از آن را دارید، باید یک سیستم خنک کننده نیز برای آن در نظر بگیرید.

 

سیستم های خنک کننده بادی که از تعداد زیادی فن تشکیل شده اند، سیستم های خنک کننده آبی و حتی سیستم های خنک کننده روغنی برای این کار وجود دارند که می توان از آن ها برای خنک کردن پردازنده و سخت افزار خود استفاده کنید.

فراهم کردن منابع مورد نیاز

مهمترین منبعی که برای استخراج ارز دیجیتال مورد نیاز است، برق و اینترنت است. البته حجم زیادی از اینترنت مورد نیاز نیست اما سرعت اینترنت شما باید در سطح قابل قبولی باشد. به طور معمول سرعت اینترنت شما برای استخراج نباید کمتر از 2 مگابیت بر ثانیه باشد. این اتصال باید با کمترین نرخ قطعی همراه باشد و همواره اتصال کامپیوتر شما با اینترنت برقرار باشد.

 

در مصرف برق نیز دستگاه های استخراج هیچ محدودیتی ندارند و می توانند هزینه های هنگفتی را روی دست شما بگذارند. به همین منظور در بسیاری از کشورها که هزینه مصرف برق زیاد است، استخراج ارز دیجیتال هیچ سودی نداشته و یک تجارت کاملا منفی محسوب می شود. بزرگترین استخراج کننده های ارزهای دیجیتال، در کشور چین هستند که این امر تنها به سبب ارزان بودن برق مصرفی در این کشور می باشد. بنابراین اگر هزینه برق برای شما به صرفه نیست، پیشنهاد می کنیم اصلا به این کار روی نیاورید.

 

علاوه بر این شما باید یک مکان مناسب برای استخراج نیز داشته باشید. دستگاه استخراج کننده باید به صورت 24 ساعته روشن، به اینترنت متصل و سیستم خنک کننده آن در حال کار باشد. باید مکانی برای قرار گیری آن در نظر داشته باشید تا کمترین جابجایی را داشته باشد و حدالامکان نیاز به خاموش شدن نداشته باشد. این مکان هرچه خنک تر باشد، یقینا به نفع شما خواهد بود.

 

عضویت در استخرهای استخراج

 

پیشنهاد می شود برای بالا بردن بازدهی و همچنین کمتر کردن هزینه ها، در یک استخر استخراج یا Mining Pool عضویت داشته باشید. عضویت در این اسخرها سبب می شود تا منابع خود را با دیگر اعضا به اشتراک بگذارید و در نتیجه میزان بازدهی سیستم خود را افزایش دهید. ماینینگ پول ها تمام بار شبکه را بین اعضا تقسیم کرده و در نتیجه میزان آورلود سیستم ها را کمتر می کنند. ضمن اینکه چون همه چیز در آن ها به اشتراک گذاشته می شود، درصد موفقیت استخراج را نیز بالاتر می برند.

 

انتخاب یک صرافی مناسب برای تبدیل ارز های استخراج شده به ارزهای رایج کشور

پس از تهیه و انتخاب همه موارد بالا، حال نوبت به انتخاب یک صرافی معتبر برای تبدیل ارزهای استخراج شده خود به سایر ارزها می رسد. به عنوان مثال در وب سایت تبریز فایننس شما می توانید ارزهای استخراج شده خود را به یورو، دلار و ریال تبدیل کرده و معادل آن را در حساب بانکی خود دریافت کنید. تنها کاری که در این زمان لازم است انجام دهید، ثبت نام در صرافی مورد نظر و تبدیل ارزهای خود به سایر ارزها می باشد.

 

آکادمی تبریز فایننس یکی از بهترین مجموعه ها در غرب کشور است که سعی دارد بستری مناسب برای علاقه مندان در حوزه ی ارز دیجیتال با برگزاری دوره هایی مثل دوره ارز دیجیتال و دوره پرایس اکشن نوین و دوره های دیگر ایجاد کند.شما می توانید با شرکت در این دوره ها سرمایه گذاری بی نظیری در کارنامه مالی خود ثبت کنید و به یک تریدر حرفه ای تبدیل شوید.

 

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *