تبریز فایننس

امروز روز خوبی برای بورس جهانی بود

امروز روز خوبی برای بورس جهانی بود

روز خوبی برای بورس جهانی : همه شاخص های عمده سهام در جهان افزایش یافتند.رشد ضعیف تر از حد انتظار در بخش تولید ایالات متحده نگرانی ها را در مورد بهبود طولانی مدت اقتصاد ایالات متحده افزایش داده است. تا پایان ماه جولای، شاخص تولید نسبت به ماه قبل 1.1 درصد کاهش یافته و به 59.5 واحد رسید. از سوی دیگر، نیل کشکاری، مدیر دفتر منطقه ای فدرال رزرو در مینیاپولیس، گفت که ویروس دلتا کرونا می تواند بخشی از جمعیت جویای کار را از بازار کار دور نگه دارد، که می تواند بهبود اقتصادی را به تعویق بیندازد.

 

طبق آمار مرکز آمار اتحادیه اروپا، در سه ماهه دوم سال 2021، متوسط ​​رشد اقتصادی 19 کشور منطقه یورو و 27 کشور عضو اتحادیه اروپا 2.0 بود. درصد و 1.9 درصد در مقایسه با رشد متوسط ​​سه ماهه بوده است. این نرخ در منطقه یورو 2.3 درصد و در اتحادیه اروپا 2.0 درصد افزایش یافته است. در دوازده ماه منتهی به مارس، رشد اقتصادی به طور متوسط ​​13.7 درصد در منطقه یورو و 13.2 درصد در اتحادیه اروپا بود.

 

کسری حساب تجاری آمریکا در ششمین ماه سال افزایش یافت و به بیش از 91 میلیارد دلار رسید. مانند ماه های گذشته، چین بزرگ ترین صادرکننده به ایالات متحده است و بیشترین مازاد تجاری با این کشور دارد. واردات بزرگ ترین اقتصاد جهان به رکورد 236.7 میلیارد دلار می تواند برای بهبود بخش تقاضا امیدوار کننده باشد. در بخش صادرات، ایالات متحده در این ماه در مجموع حدود 145.6 میلیارد دلار کالا و خدمات به دیگر کشور ها صادر کرد.

 

همان طور که انتظار می رفت، فدرال رزرو آمریکا در جدید ترین جلسه خود نرخ بهره را در سطح فعلی نگه داشت. وی با اشاره به بهبود تدریجی اقتصاد گفت: با وجود افزایش تعداد مبتلایان به کرونا جدید، چشم انداز اقتصادی بهتر از قبل است. جروم پاول، فرماندار فدرال رزرو ایالات متحده، که افزایش نرخ بهره را در کوتاه مدت رد می کند، می گوید: «رویکرد ما همیشه شفاف ترین حالت ممکن بوده است.» ما هنوز روزهای بد را پشت سر نگذاشته ایم.

 

روز خوبی برای بورس جهانی : صندوق بین المللی پول گزارشی جدید اعلام کرد تسریع روند واکسیناسیون بهترین خبر در حال حاضر برای اقتصاد جهانی است. آژانس شاهد رشد اقتصاد جهانی خود در سال جاری به 6.0 درصد و در سال جدید به 4.9 درصد کاهشی است.
بنابراین، اقتصاد جهانی امسال تقریباً از رکود کرونا خارج خواهد شد. این سازمان رشد اقتصادی آمریکا و چین را به ترتیب 7.0 و 8.1 درصد در سال جاری پیش بینی کرده است.

 

نگرانی از تورم و کند شدن رشد اقتصادی در نتیجه کرونا همچنان بر انگیزه معامله گران برای ورود سرمایه جدید به بازار تأثیر می گذارد.

از سوی دیگر، اختلاف نظر های سیاست گذاران در مورد زمان پایان سیاست های حمایتی کنونی افزایش یافته است و در حالی که برخی می خواهند رویکرد فعلی برای چند ماه دیگر ادامه یابد، برخی دیگر می گویند که باید از سرعت آن بکاهید، زیرا از کنترل شدید تر تورم می ترسند.

تاثیر روابط چین و آمریکا و روز خوبی برای بورس جهانی

روابط ایالات متحده و چین به حالت عادی بازگشت و پس از اعلام تحریم وزارت بازرگانی آمریکا علیه 14 شرکت چینی به دلیل نقض حقوق بشر مسلمانان در منطقه سین کیانگ، وزارت خارجه چین اعلام کرد که این کشور دارای 7 شرکت آمریکایی و موسسات به فهرست تحریم های خود اضافه می کند که ویلبر راس، وزیر بازرگانی ایالات متحده در دوران ریاست جمهوری ترامپ، مشهور ترین ایالات متحده است که اخیراً توسط چین تحریم شده است.

 

در هفته دوم ژوئیه، تعداد متقاضیان دریافت مزایای بیکاری در ایالات متحده با افزایش 51000 نفر به 419000 نفر رسید که این امر نگرانی شرکت کنندگان در بازار را نسبت به وخامت اوضاع بازار کار نگران کرده است. این افزایش در حالی ثبت شد که پیش بینی می شد روند متقاضیان کاهش یافته و به 410 هزار نفر برسد. بیشترین افزایش در میشیگان، تگزاس، کنتاکی و میسوری بوده است. در نیویورک، اوکلاهما و تنسی، از سوی دیگر، روند نزولی وجود دارد.

 

تاکنون بیش از 199 میلیون و 313 هزار و 422 مورد ابتلا به کرونا گزارش شده است که از این میان 4 میلیون و 245 هزار و 582 نفر جان خود را از دست داده اند. در بین کشور های مختلف، بیشترین تلفات مربوط به ایالات متحده با 629،391، برزیل با 556،886، هند با 425،203، مکزیک با 241،034 و پرو با 196،438 بوده است. .

 

دیوید اسپیکا، کارشناس ارشد سرمایه گذاری در Guidestone Capital می گوید: «به طور کلی، معامله گران تمایل بیشتری به فروش سهام خود با بهبود چشم انداز اقتصادی دارند.»

روز خوبی برای بورس جهانی | با این حال، خطرات زیادی وجود دارد که می تواند این روند را کاملاً معکوس کند: گونه های ویروس دلتا کرونا نیز به دلیل قدرت انتقال بالا به یک نگرانی عمده تبدیل شده است. ما همچنین نگرانی هایی درباره تورم و احتمال تشدید تنش بین چین و ایالات متحده داریم.

 

اگر میخواهید از تحلیل های فاندامنتال بهرمند شوید میتوانید در دوره فارکس تبریز فایننس شرکت کنید.

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *