تبریز فایننس

آیا تا پایان این سال جاری بیت کوین 100هزار دلار می شود؟

صد هزاری شدن بیت کوین
 • صد هزاری شدن بیت کوین  : بسیاری از کارشناسان اقتصادی و فعالان در بازار ارز دیجیتال ، پیش بینی می کنند که قیمت بیت کوین تا پایان این سال میلادی به چیزی حدود 100.000 دلار خواهد رسید. ولی تا چه مقدار این پیش بینی صحیح است؟

  طبق گزارشات کریپتو پوتیتو ، افراد زیادی معتقدند که تا پایان 2021 ، بیت کوین روند صعودی خود را ادامه می دهد و در نهایت به قیمت 100.000 دلاری خواهد رسید.

  استراتژیست ارشد بلومبرگ مایک مک‌ گلون (Mike McGlone) نیز جزو همین افراد است.او همچنین در اظهارات خود بیان داشت که با توجه به حجم در گردش بیت کوین و عوامل های تاثیر گذار دیگر ،قیمت بیت کوین تا 2 برابر قیمت کنونی خود در 3 ماه آینده افزایش می یابد.

  امسال ، سال پرنشیب و فرازی برای بیت کوین بود چون این ارزدیجیتال در این سال روند صعودی خود را آغاز کرده بود و توانسته بود از تراز 30000 دلاری به تراز 60000 دلاری برسد ولی با گذشت زمان به محدوده تقریبی 30 هزار دلاری بازگشت.

  سپس بار دیگر در تیر ماه 1400 توانست از حد 20 هزاری فراتر رفته وتا حدود 50 هزار دلار معامله شود.

  هم اکنون که تا پایان سال جاری میلادی 4 ماه فرصت باقی ست ، پیش بینی های زیادی مبنی بر افزایش قیمت این ارز دیجیتال،افزایش یافته است.

  صد هزاری شدن بیت کوین و نظرات کارشناسان اقتصادی

  کارشناسان زیادی مثل استراتژیست بلومبرگ (مایک مک‌ گلون ) ، روند تاریخی و عملکرد قیمت پیش از کاهش عرضه را علت اصلی افزایش قیمت ارز دیجیتال در آینده می دانند.

  علاقه مندان به کریپتو کارنسی و ارز های دیجیتال با طیف گسترده ای از نظرات نسبت به این موضوع روبه رو هستند. سرعت استخراج بیت کوین پس از هاوینگ و گذشت هر ۴ سال یک بار نصف می‌شود. پاداش استخراج هر بلاک امروز ، پس از گذشت آخرین هایونگ 2020 به ۶.۲۵ بیت کوین کاهش یافته است.

  اما کارشناسان ۳ میلیون واحد بیت کوینی را که ناپدید و یا از دسترس خارج شده‌اند را هم جزو این فهرست می شمارند. اما یک موضوع اساسی دیگر نیز این مسئله است که سرمایه‌گذاران بلندمدت تمایل دارند تا آیدنه نزدیک از بیت کوین هایشان نگهداری کنند. طبق اتفاقات رخ داده ماه قبل اگر سرمایه گذاران در بیت کوین ،شاهد روند نزولی قیمت بیت کوین باشند ، باز تمایل به فروش این ارز نخواهند داشت.

  این موضوع دقیقا با مدل مدل انباشت به جریان (S2F) همسو ست. این مدل با آنالیز نسبت میزان ذخایر و موجودی طبق عرضه سالانه بیت کوین ، قیمت بیت کوین را تا پایان سال 2021 ،100.000 دلار تخمین زده است.

  صد هزاری شدن بیت کوین

  سومین دلیل پیش بینی مایک مک‌ گلون نسبت به افزایش قیمت بیت کوین تا صد هزار دلار این بود که وقتی ما با کاهش عرضه روبرو شویم تقاضا برای یک چیز افزایش می یابد. طبق علم اقتصاد نیز اگر عرضه یک دارایی کمتر شود و از سمت دیگر تقاضا افزایش یابد ویا هیچ تغییری نکند، باید قیمت این دارایی افزایش یابد.

  اخیراً تقاضا برای خرید بیت کوین در دوسال اخیر زیاد شده است .به طور مثال شرکتهای بین الملی زیادی در بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند و اکنون نیز حاضر به فروش بیت کوین های خود نیستند.

  هم چنین سرمایه گذاران نهادی در تلاشند تا بتوانند از طریق بانکها و چارچوبهای قانونی بتوانند درحوزه بیت کوین فعالیت کنند.

  با توجه به این نکته حجم دارایی گرل اسکیل (صندوق سرمایه گذاری بیت کوین) در سال جاری در مقایسه با سال 2009 رشد 10 برابری داشته است.

  پس در نتیجه چهره های برجسته ای مثل آدام بک ، جردن بلفورت و مایکل گروناگر (مدیرعامل چینالیسیس) تصور دارند که تا پایان این سال جاری نرخ قیمت بیت کوین 100 هزار دلار و یا چیزی بیشتر از آن می شود.

  آکادمی حرفه ای تبریز فایننس روزانه اخبار مهم بازارهای مالی همچون بازار ارز دیجیتال، بورس، بازار فارکس را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد تا بتوانید بهترین و مناسبترین تصمیم را نسبت به سرمایه و دارایی خود در این بازار ها اتخاذ کنید. همچنین ازطریق این اخبار می توانید از مهمترین وقایع و اتفاقات بازار های مالی باخبر شوید.

  علاوه براین موضوع مجموعه تبریز فایننس با استفاده از کادر حرفه ای خود استاندارد ترین دوره ها را با بهترین و به روز ترین متدهای اموزشی نظیر: دوره ارز دیجیتال ، دوره پرایس اکشن نوین و…. را در اختیار علاقه مندان و فعالان حوزه ارز دیجیتال قرار می دهد که شخص بعد از پایان دوره به راحتی بتواند بهترین تحلیلها را روی سرمایه و یا سهام انجام دهد و به یک معامله گر حرفه ای در حوزه دلخواه خود تبدیل شود.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  adminn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *