تبریز فایننس

بورس های جهان در حال قرمز شدن به طور یکدست هستند

بورس های جهان درحال سقوط هستند.

مرکز آمار اتحادیه اروپا در گزارشی اعلام کرد، 19 کشور عضو منطقه یورو متوسط ​​رشد اقتصادی و 27 کشور عضو اتحادیه اروپا در سه ماهه دوم سال 2021 به ترتیب 2.0 درصد و 1.9 درصد بود. 2.3 درصد در منطقه یورو و 2.0 درصد در اتحادیه اروپا.

کسری تجاری آمریکا در شش ماهه نخست سال جاری میلادی افزایش یافته و به بیش از 91 میلیارد دلار رسیده است. مانند ماه های گذشته، چین بزرگ ترین صادر کننده به ایالات متحده و بزرگ ترین صادرکننده با این کشور است.

واردات بزرگ ترین اقتصاد جهان با رکورد 236.7 میلیارد دلار می تواند نوید بهبود تقاضای جانبی را بدهد. از نظر خارجی، ایالات متحده در این ماه در مجموع حدود 145.6 میلیارد دلار کالا و خدمات به دیگر کشورها فروخت.

جروم پاول، فرماندار فدرال رزرو ایالات متحده، که با افزایش نرخ بهره در کوتاه مدت مخالف است، می گوید: «رویکرد ما باید تا حد ممکن شفاف باشد.»

صندوق بین المللی پول در گزارشی جدید گزارش داده که تسریع سیستم واکسیناسیون در حال حاضر خبر جدیدی برای اقتصاد جهانی است. آژانس پیش بینی می کند رشد اقتصادی جهان در سال جاری 6.0 درصد باشد و در سال جدید به 4.9 درصد کاهش یابد. بنابراین، اقتصاد جهانی امسال تقریباً از اقتصاد کرونا خارج خواهد شد. رشد اقتصادی آمریکا و چین در سال جاری به ترتیب 7.0 و 8.1 درصد پیش بینی شده است.

نگرانی ها در مورد افزایش تورم و رکود اقتصادی به عنوان تصمیم کرونا همچنان بر سرمایه گذاران تجاری تأثیر می گذارد تا پول جدیدی را به بازار وارد کنند.
روابط ایالات متحده و چین پس از اعلام تحریم وزارت بازرگانی آمریکا علیه 14 شرکت چینی به دلیل نقض حقوق مسلمانان در این کشور به حالت عادی بازگشت.

منطقه سین کیانگ، وزارت امور خارجه چین اعلام کرد که هفت شرکت آمریکایی و ملی اضافه کنید در فهرست تحریم های ویلبر راس، وزیر بازرگانی ایالات متحده در زمان رئیس جمهور ترامپ، این محبوب ترین آمریکایی است که اخیراً توسط چین مجاز شده است.

علل سقوط بورس های جهان چه چیزهایی میتواند باشند؟

در هفته دوم ژوئیه، تعداد افرادی که برای دریافت مزایای بیکاری در ایالات متحده متقاضی شده بودند با 51000 نفر افزایش یافت و به 419000 نفر رسید که این امر معامله گران در بازار ها را از وضعیت نامناسب بازار کار نگران کرد.

این افزایش در حالی ثبت شد که پیش بینی می شد تعداد متقاضیان کاهش یابد و به 410 هزار نفر برسد. بیشتر آن ها در میشیگان، تگزاس، کنتاکی و میسوری یافت شدند. در نیویورک، اوکلاهما و تنسی روند نزولی وجود دارد.

چین تصمیم گرفته است فرصت ارائه سهام خود در بورس اوراق بهادار ایالات متحده را محدود کند تا توانایی ایالات متحده برای تنظیم شرکت های خود را کاهش دهد. تعداد زیادی از شرکت های چینی سهام خود را در بورس اوراق بهادار ایالات متحده ذکر کرده اند و قانون جدید می تواند راه را برای خروج شرکت های بزرگ چینی هموار کند.

بر اساس این قانون، شرکت هایی که بیش از یک میلیون سهام دار دارند باید از مقامات نظارتی چین مجوز بگیرند تا سهام خود را در بورس اوراق بهادار ایالات متحده فهرست کنند. حدود دو تریلیون دلار ارزش سهام این شرکت ها است.

تا کنون بیش از 197 میلیون و 647 هزار و 862 مورد بیماری ویروس کرونا گزارش شده است که 4 میلیون و 219 هزار و 152 نفر جان خود را از دست داده اند. در بین کشور های مختلف، بیشترین مرگ و میر مربوط به ایالات متحده با 628،549 نفر، برزیل با 554،626 نفر، هند با 423،403 نفر، مکزیک با 239،997 نفر و پرو با 196،214 نفر بوده است.

دیوید اسپیکا، یک شرکت سرمایه گذاری ارشد در Guidestone Capital می گوید: «به طور کلی، سرمایه گذاران تمایل بیشتری برای فروش سهام خود دارند در حالی که چشم انداز اقتصادی بهبود می یابد.» با این حال، خطرات متعددی وجود دارد که می تواند وضعیت را کاملاً تغییر دهد: نوع ویروس کرونا دلتا نیز به دلیل قدرت بالای آن به یک نگرانی عمده تبدیل شده است. ما همچنین مشکلات مالی و احتمال اختلاف بین چین و ایالات متحده داریم…

بورس آمریکا از مهمترین بورس های جهان

در وال استریت، همه شاخص ها در زیر بودند، در صورتی که هر سه شاخص اصلی بازار در سطح پایین تری نسبت به روز گذشته بسته شوند.

میانگین صنعتی داوجونز 0.57 درصد کم تر از روز گذشته در 34885.36 واحد بسته شد. شاخص S&P 500 با 0.51 درصد کاهش به 4396.81 واحد رسید، در حالی که دیگر سهام مهم ایالات متحده، Nasdaq Composite، 0.75 درصد کاهش یافت و به 14668.07 رسید.

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *