تبریز فایننس

مسیر پیش روی انس جهانی طلا

وضعیت انس جهانی طلا

در نخستین روز بازگشایی بازارهای جهانی در هفته گذشته با توجه به تعطیلی بانک‌ها در ایالات متحده، انس جهانی طلا هفته را با نوسانات محدود آغاز کرد. در ادامه، بازار با نوسانات منفی همراه شد و هفته را در سطح قیمت 1810 دلار به پایان رساند. 

انتشار فراتر از انتظار داده‌های مرتبط با شاخص مدیران خرید (PMI)، نشان‌دهنده بهبود فعالیت‌های تجاری و تولیدی در اقتصادهای بزرگ بود. شاخص PMI بخش خدمات در آلمان و فرانسه فراتر از انتظار و در ایالات متحده، PMI در مقیاس ماهانه از 46.8 به 50.5 افزایش یافته است.

وضعیت بازار و معامله‌گران طلا

ابراهیم حاجی‌احمدی، تحلیلگر بازارهای مالی در بررسی روند هفتگی قیمت انس جهانی طلا و رویدادهای اخیر آن پرداخت. وی به دنبال گزارش تحلیلی پیشین انس جهانی طلا گفت: در هفته گذشته در صورت‌جلسه کمیته بازار آزاد فدرال‌رزرو FOMC، مقامات تاکید کردند تا زمانی که فدرال رزرو از کاهش تورم به سطح هدف دو درصدی اطمینان نداشته باشد، سیاست پولی محدود کننده باقی می‌ماند.

این کارشناس بازارهای مالی افزود: فشارهای تورمی نیز در صورت ادامه‌دار بودن کمبود نیروی کار ادامه خواهد داشت. همچنین مقامات پولی به کاهش تورم طی فصل گذشته اشاره داشتند اما تاکید کردند که این مهم نیازمند شواهد بیشتری برای تداوم مسیر کاهشی تورم است.

حاجی‌احمدی ادامه داد: این موضوعات تا حدودی به بازارها اطمینان دادند که سیاست‌گذاران احتمالا هنوز به کاهش نرخ‌ها نزدیک نشدند. همچنین داده‌های مرتبط با شاخص بهای هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) که معیار ترجیحی تورم فدرال‌رزرو است، از 4.6 درصد به 4.7 درصد در ماه ژانویه افزایش یافت.

وی افزود: تمامی این موارد برای فعالان بازار به منزله کاهش نگرانی پیرامون رکود و از طرفی پیامدهایی نظیر احتمال بالا ماندن سطح حقوق و دستمزها و نرخ بهره بالاتر بود که این امر زمینه را برای افزایش نرخ بازده اوراق خزانه‌داری امریکا و افت بیشتر قیمت انس جهانی فراهم کرد.

برای مشاهده اخبار بروز ارز دیجیتال و فارکس می توانید به وب سایت تبریز فایننس مراجعه کنید.

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *