تبریز فایننس

ماجرای اوراق بهادار نامیدن رمزارزها توسط آمریکا

ماجرای اوراق بهادار نامیدن رمزارزها

در آخر هفته گذشته، نگرانی‌های زیادی وجود داشت مبنی اینکه گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ممکن است تمام ارزهای دیجیتال به جز بیت کوین را یک اوراق بهادار معرفی کند. کمیسیون SEC به ویژه پس از فروپاشی صرافی رمزارزی FTX، شدیداً دارایی‌های رمزارزی را تحت نظر دارد.

تمایل SEC برای تنظیم بازار کریپتو اخیراً چندین بار تقویت شده و در مقاله‌ای در هفته گذشته، آنکوش خردوری، نویسنده مجله نیویورک، برخورد اخیر خود با رئیس SEC، گری جنسلر، را توضیح داد. وی خاطرنشان کرد که SEC معتقد است هر تراکنش رمزارزی تحت نظر SEC قرار می‌گیرد، به جز تراکنش‌های بیت کوین. گری جنسلر گفته که هر پروژه رمزارزی دیگری به جز بیت کوین دارای وب سایتی است که گروهی از کارآفرینان و اشخاص حقوقی، بهشت‎های مالیاتی برون‌مرزی را راه‌اندازی می‌کنند.

جنسلر می‌گوید که سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال که امیدوارند بر اساس تلاش‌های آن واسطه‌ها سود ببرند، بسیار شبیه به سهامداران شرکت‌های سهامی عام هستند که منتظر رشد سرمایه‌گذاری خود هستند. بنابراین از نظر قانونی، این معاملات باید تحت قوانین اوراق بهادار و در حوزه قضایی SEC قرار گیرند.

اما جیک چروینسکی، وکیل محبوب رمزارزها، به انتقاد از SEC پرداخت و اظهار داشت که آنها فاقد اختیار تنظیم دارایی‌های دیجیتال هستند با این حال، برخی از طرفداران بیت کوین از این فرصت استفاده می کنند تا پذیرش بیت کوین را در میان مردم تبلیغ کنند.  مایکل سیلور، از طرفداران صاحب نام بیت‌کوین، در توضیح این موضوع نوشت: توافق ایجاب می‌کند که همه چیز در صنعت کریپتو به غیر از بیت‌ کوین یک اوراق بهادار باشد که قوانین معاملاتی آن توسط SEC تنظیم شود. این امر، بیت کوین را به تنها دارایی رمزارزی مناسب برای استفاده به عنوان پول جهانی تبدیل می‌کند.

 

وب سایت تبریز فایننس بهترین مرجع برای اخبار ارزهای دیجیتال و فارکس می باشد.

adminn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *